Ispanai tęsia kovą Europos čempionate, kroatai - kraunasi lagaminus (FOTO, VIDEO) © Eurofootball.lt
Pirmadienį vakare sužaistose lemiamose Euro 2012 C grupės rungtynėse Kroatijos nacionalinei rinktinei nepavyko sukurti mažo stebuklo ir iš turnyro eliminuoti Europos bei Pasaulio čempionų ispanų - Vicente del Bosque auklėtiniai iškovojo pergalę minimaliu rezultatu 0-1.

Balkanų tauta su keturiais taškais liko trečioje turnyrinės lentelės vietoje, tuo tarpu jų šios dienos tituluotieji oponentai surinko septynis taškus ir užėmę pirmą vietą laukia rytojaus D grupės kovų, po kurių paaiškės ketvirtfinalio varžovas. Juo pretenduoja tapti Anglijos, Prancūzijos ir Ukrainos komandos.

AP nuotr.

Pirmajame kėlinyje kroatai pavyzdingai gynėsi bei laukė naujienų iš Italijos - Airijos mačo - italų pergalės atveju jiems buvo reikalinga pergalė arba rezultatyvios lygiosios.

Po didžiosios pertraukos, sužinojusi, jog airiai jau pralaimi, Kroatijos rinktinė stengėsi vis didesnėmis pajėgomis užpulti Ikero Casillaso ginamus vartus.

Madrido "Real" simbolis turėjo pademonstruoti visą savo meistriškumą, kuomet 59 minutę po fantastiško Luka Modričiaus perdavimo laisvas iš kelių metrų galva smūgiavo "Sevilla" saugas Ivanas Rakitičius, tačiau vartininkas buvo užsiėmęs puikią poziciją.

Ispanų sirgaliai buvo priversti griebtis už galvų, kuomet jų numylėtiniai "vaikščiojo plonu ledu" neišnaudodami kelių greitų kontratakų.

Vis dėlto įvartis krito 88 minutę - vienas prieš vartų sargą iššokęs Andresas Iniesta atidavė perdavimą po keitimo pasirodžiusiam Jesusui Navasui, kuris su juo "įėjo į vartus" - 1-0.

Per likusį laiką kroatai stengėsi išlyginti rezultatą, tačiau pasižymėjo tik grubiu žaidimu.

Kroatija 0 - 1 Ispanija
88' [0 - 1] J. Navas

C grupės turnyrinė lentelė:
(vieta, šalis, žaista, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)