Italija nugalėjo Airiją ir keliauja į ketvirtfinalį (FOTO, VIDEO) © Eurofootball.lt
<

Cassano išvedė italus į priekį (AP)

Italijos rinktinė paskutinėse Europos čempionato C grupės rungtynėse 2-0 įveikė Airiją bei palikusi varžovus be taškų pateko į ketvirtfinalį.

Cesare Prandelli auklėtiniai turnyrinėje lentelėje su 5 taškais užėmė antrą vietą, nusileisdami tik planetos čempionams ispanams (7 tšk), kurie tuo pačiu metu 1-0 įveikė kroatus (4 tšk).

Tik dėl garbės žaidę, tačiau įprastai gausiai susirinkusių puikių aistruolių palaikomi Airijos futbolininkai buvo aktyvūs pradžioje, tačiau 35 minutę įvartį įmušė italai. Po kampinio Antonio Cassano smūgį galva vartininkas Shay'us Givenas pusiau atrėmė, bet ant vartų linijos stovėjusiam Damienui Duffui nepavyko išmušti kamuolio tolyn šiam nespėjus kirsti vartų linijos.

Net ir įmušęs įvartį Balotelli buvo piktas (AFP)

Po pertraukos vaizdas nesikeitė: Italija atakavo pavojingiau, bet airiai sėkmingai gynėsi ir patys surengė kelias pavojingas atakas. Skaudų smūgį italai gavo nesužaidus nė valandos, kai potencialiai sunkią traumą patyrė pagrindinis gynėjas Giorgio Chiellini.

Rezultatas nebekėlė abejonių tik pačioje mačo pabaigoje, kai antrą kartą kamuolį į tinklą puikiu smūgiu pasiuntė Mario Balotelli. Kontraversiškąjį "Man City" puolėją iškart po to turėjo raminti komandos draugas Leandro Bonucci, mat šis pažėrė piktą tiradą kažkieno atžvilgiu.

Keliomis akimirkomis anksčiau Airija liko mažumoje, mat iš aikštės už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas Keithas Andrewsas.

Italija 2 - 0 Airija
35' [1 - 0] A.Cassano
90' [2 - 0] M.Balotelli

89' iš aikštės pašalintas K.Andrews (Airija)

C grupės turnyrinė lentelė:
(vieta, šalis, žaista, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčių santykis, taškai)