Lietuvos U-17 rinktinė prarado visus šansus žaisti Europos čempionate © Eurofootball.lt
UEFA U-17 (gimę 1995 m. ir jaunesni) čempionato „Elitinio" atrankos etape debiutuojanti Lietuvos jaunių rinktinė antrose rungtynėse po nepavykusios pradžios turėjo 1:3 pripažinti grupės favoritų Danijos futbolininkų pranašumą.

Visus tris įvarčius dvikovoje su grupės favoritais, praėjusio čempionato pusfinalininkais danais lietuviai praleido per pirmąsias 25 minutes.

„Jau antrose rungtynėse iš eilės mums nepavyksta rungtynių pradžia. Atrodo, kad vaikinus slegia didelė atsakomybė, varžovų autoritetas, savotiška įtampa", - sakė U-17 rinktinės treneris Antanas Vingilys.

Skirtingi kėliniai

Pirmasis įvartis krito jau penktąją dvikovos minutę pirmuoju smūgiu vartų link. Smūgiu galva aukšta trajektorija kamuolį per vartininką permetė varžovų puolėjas.

25 min. danai dar kartą pasižymėjo po kampinio, o netrukus po perdavimo iš krašto lietuvių gynėjams neišmušus kamuolio pelnė dar vieną įvartį.

„Visi trys įvarčiai - paprastos ir netgi nelabai suprantamos klaidos po tokių epizodų, kurie kitose rungtynėse net nekelia pavojaus", - nusivylimo ir nuostabos neslėpė treneris A.Vingilys.

Po pertraukos lietuviai atsitiesė ir aikštėje vyko apylygė kova. 73 minutę mūsiškiams pavyko sušvelninti atsilikimą. Iš baudos smūgio pasižymėjo saugas Deimantas Petravičius. Dvikova taip ir baigėsi danų pergale 3:1.

Praretėjusi gynyba

Lietuviams šiose rungtynėse teko verstis be komandos kapitono, gynėjo Juliaus Aleksandravičiaus - jis už turnyre gautą antrą geltoną kortelę buvo diskvalifikuotas. Dar du žaidėjai rungtyniavo nepaisydami traumų.

„Juliaus mums labai trūko. Jis savo sugebėjimais ir patirtimi kompensuoja tą jaudulį. Kitas gynėjas Edvinas Dambrauskas žaidė praktiškai traumuotas ir jam labai nesisekė. Saugas Skirmantas Rakauskas dar negali žaisti pilnai jėga, ir į aikštę išbėgo tik pačioje pabaigoje kai reikėjo keitimo", - aiškino A.Vingilys.

Kitoje dvikovoje Islandijos ekipa 1:0 nugalėjo šeimininkę Škotiją. Po dviejų rungtynių islandai ir danai turi surinkę po keturis taškus, škotai tris. Paskutinėse rungtynėse sekmadienį lietuviai išbandys jėgas su islandais.

Rungtynių statistika

U-17 Danija - U-17 Lietuva 3:1
Teisėjas - Johnny Casanova (San Marinas)
Ero „Sommerset Park" stadionas
Įvarčiai: 5 min. Marcus Mathiasen, 25 min. Jacob Andersen, 26 min. Viktor Nielsen (Danija); Deimantas Petravičius (Lietuva)
Įspėti: 33 min. Viktor Nielsen (Danija), 47 min. Vykintas Slivka (Lietuva)

Lietuva: Marius Suvaizdis, Edvinas Dambrauskas (45 min. Aivaras Meškinis), Lukas Pangonis, Justas Raziūnas, Erikas Skripkinas (80+4 min. Rolandas Baravykas), Tomas Dombrauskis, Tadas Lekeckas, Vykintas Slivka (80+1 min. Skirmantas Rakauskas), Gabrielius Judickas, Deimantas Petravičius, Simonas Stankevičius. Atsarginiai: Edgaras Jonaitis, Kevinas Pavlijus, Darius Kazubovičius.