Ispanija ir Italija užsitikrino vietas Europos čempionate (14 VIDEO) © Eurofootball.lt
Antradienį visoje Europoje vyko 2012 metų Senojo žemyno pirmenybių atrankos etapo rungtynės.

Italija bei Ispanija tapo antrąja ir trečiąja šalimis po Vokietijos, užsitikrinusiomis kelialapį į finalinį etapą.

Italai po atkaklios kovos ir vėlyvo Giampaolo Pazzini įvarčio namie 1-0 įveikė Slovėniją.

Gerokai lengvesnis vakaras buvo ispanams, kurie I grupėje 6-0 sutriuškino Lichtenšteiną. Šioje grupėje varžosi ir Lietuva, 0-1 pralaimėjusi Škotijai.

Tik pergales kol kas skina ir Nyderlandai, E grupėje 2-0 įveikę Suomiją. Visgi jiems dar trūksta taško iki garantuotos pirmosios vietos.

D grupėje Bosnija ir Hercegovina 1-0 nugalėjo Baltarusiją ir pasinaudojo Prancūzijos rinktinės, sužaidusios 0-0 Rumunijoje, kluptelėjimu. Dabar bosniai nuo lyderio "Les Bleus" atsilieka tik tašku.

H grupėje į antrą vietą pakilo Danija, dviejų Nicklaso Bendtnerio įvarčių dėka nugalėjusi kaimynę Norvegiją. Tiek danai, tiek norvegai, tiek ir Portugalai šiuo metu turi po 13 taškų, bet Norvegija yra sužaidusi vienu maču mažiau.

F grupės lydere tapo Kroatija, 3-1 nugalėjusi Izraelį bei pralenkusi Graikiją, kuri sužaidė tik lygiosiomis 1-1 su Latvija.

A grupė:

Azerbaidžanas 3 - 2 Kazachstanas
20' [0 - 1] S.Ostapenko
53' [1 - 1] R.Aliyev
62' [2 - 1] M.Shukurov (iš 11 m. baudinio)
68' [3 - 1] V.Dzavadov
78' [3 - 2] V.Evstigneev

Austrija 0 - 0 Turkija

90' A.Turan (Turkija) nerealizavo 11 metrų baudinio

B grupė:

Rusija 0 - 0 Airija

Makedonija 1 - 0 Andora
59' [1 - 0] M.Ivanovski

Slovakija 0 - 4 Armėnija
57' [0 - 1] Y.Movsisyan
70' [0 - 2] H.Mkhitaryan
80' [0 - 3] G.Ghazaryan
90' [0 - 4] A.Sarkisov

C grupė:

Estija 4 - 1 Šiaurės Airija
28' [1 - 0] M.Vunk
32' [2 - 0] T.Kink
39' [2 - 1] R.Piiroja (į savus vartus)
59' [3 - 1] S.Zenjov
90' [4 - 1] K.Saag

Serbija 3 - 1 Farerų salos
6' [1 - 0] M.Jovanovic
23' [2 - 0] Z.Tosic
37' [2 - 1] F.Benjaminsen
69' [3 - 1] Z.Kuzmanovic

Italija 1 - 0 Slovėnija
85' [1 - 0] G.Pazzini

D grupė:

Bosnija ir Hercegovina 1 - 0 Baltarusija
87' [1 - 0] Z.Misimovic

34' iš aikštės pašalintas T.Kalachev (Baltarusija)
85' iš aikštės pašalintas A.Martynovich (Baltarusija)

Liuksemburgas 2 - 1 Albanija
27' [1 - 0] G.Bettmer
64' [1 - 1] E.Bogdani
78' [2 - 1] A.Joachim

54' iš aikštės pašalintas A.Agoli (Albanija)
85' iš aikštės pašalintas E.Bogdani (Albanija)

Rumunija 0 - 0 Prancūzija

E grupė:

Suomija 0 - 2 Nyderlandai
29' [0 - 1] K.Strootman
90' [0 - 2] L.de Jong

60' iš aikštės pašalintas P.Hetemaj (Suomija)

Moldova 0 - 2 Vengrija
7' [0 - 1] V.Vanczak
83' [0 - 2] G.Rudolf

San Marinas 0 - 5 Švedija
64' [0 - 1] K.Kallstrom
70' [0 - 2] C.Wilhelmsson
81' [0 - 3] M.Olsson
89' [0 - 4] T.Hysen
90' [0 - 5] C.Wilhelmsson

53' iš aikštės pašalintas D.Simoncini (San Marinas)

F grupė:

Kroatija 3 - 1 Izraelis
44' [0 - 1] T.Hemad
47' [1 - 1] L.Modric
55' [2 - 1] Eduardo
57' [3 - 1] Eduardo

Latvija 1 - 1 Graikija
20' [1 - 0] A.Cauna
84' [1 - 1] K.Papadopoulos

Malta 1 - 1 Gruzija
15' [0 - 1] J.Kankava
25' [1 - 1] M.Mifsud

G grupė:

Šveicarija 3 - 1 Bulgarija
9' [0 - 1] I.Ivanov
45' [1 - 1] X.Shaqiri
64' [2 - 1] X.Shaqiri
90' [3 - 1] X.Shaqiri

65' iš aikštės pašalintas Z.Milanov (Bulgarija)

Anglija 1 - 0 Velsas
35' [1 - 0] A.Young

H grupė:

Danija 2 - 0 Norvegija
24' [1 - 0] N.Bendtner
44' [2 - 0] N.Bendtner

Islandija 1 - 0 Kipras
5' [1 - 0] K.Sigthorsson

I grupė:

Škotija 1 - 0 Lietuva
50' [1 - 0] S.Naismith

45' D.Fletcher (Škotija) nerealizavo 11 metrų baudinio

Ispanija 6 - 0 Lichtenšteinas
34' [1 - 0] A.Negredo
37' [2 - 0] A.Negredo
44' [3 - 0] Xavi
52' [4 - 0] S.Ramos
60' [5 - 0] D.Villa
79' [6 - 0] D.Villa