UEFA Taurėje didelių netikėtumų neužfiksuota © Eurofootball.lt
Vakar (trečiadienį) buvo sužaisti septyni UEFA Taurės šešioliktfinalio susitikimai, kuriuose ypatingų netikėtumų užfiksuota nebuvo. Vakar kaip buvo planuota neįvyko rungtynės tarp "Austria" ir "Athletic Bilbao" - jas teisėjas iš Izraelio atšaukė dėl sniego.

Austrijos sostinėje Vienoje turėjusios vykti rungtynės buvo atšauktos tik likus apie pusvalandį iki rungtynių pradžios, nepaisant didelių vietos sirgalių pastangų. Teigiama, kad net 200 klubo fanų padėjo nukasti sniegą nuo smarkiai apsnigtos aikštės, tačiau teisėjas Alonas Yefetas nusprendė, kad žemė prie vienų vartų buvo per daug įšalusi, todėl nusprendė perkelti mačą į šiandieną (ketvirtadienį). Naujausiais duomenimis rungtynės vyks 19:30 Lietuvos laiku.

Vakar įvykusiose rungtynėse kiek netikėtas rezultatas buvo užfiksuotas Atėnuose, kur naujo trenerio vadovaujami "Panathinaikos" futbolininkai 1-0 įveikė šio sezono "La Ligos" atradimą - "Sevilla". Verta paminėti, kad keturias pergales vakar iškovojo šeimininkai, o trys susitikimai baigėsi lygiosiomis.

Atkaklios rungtynės vyko Amsterdame, kur "Ajax" minimaliu rezultatu įveikė "Auxerre" vienuolikę. Vienintelį rungtynių įvartį fantastiškai susižaidęs su ekipos draugu Rafaeliu Van der Vaartu įmušė Maxwellas. "Auxerre" viltis patekti į kitą etapą kiek padidino rungtynių pabaigoje "Ajax" lyderio ir rezultatyvaus perdavimo autoriaus Van der Vaarto patirta kojos trauma, tačiau verta paminėti, kad kol kas nei vienam Prancūzijos klubui nėra pavykę laimėti UEFA Taurės.

Didžiulę šventę savo sirgaliams suteikė Lisabonos "Sporting", kurios stadione turėtų vykti šių metų UEFA Taurės finalas, 2-1 įveikęs Roterdamo "Feyenoord". "Sporting" pergalė buvo ypatinga tuo, kad jie sugebėjo pirmi praleidę įvartį atsitiesti ir, nors nuo 65 minutės žaidė dešimtyje, o nuo 85-osios liko be trenerio, kuris buvo išvarytas už ginčus su teisėjo asistentu, išplėšti pergalę.

Įtikinamą pergalę iškovojo čempionės titulą ginanti "Valencia", savo aikštėje rezultatu 2-0 įveikusi Bukarešto "Steaua". Antrą rungtynių įvartį ispanams po ilgokos pertraukos pelnė sunkiai po traumų atsigaunantis "Valencia" lyderis Pablas Aimaras.

Kitos trys rungtynės baigėsi lygiosiomis: brazilais pasistiprinęs "Shakhtar" sugebėjo išplėšti lygiąsias su "Schalke", "Partizan" namuose nepavyko įveikti "Dnipro", o "Parma" ir "Stuttgart" susitikime įvarčių įmušta nebuvo.

Trečiadienio (16/02/2005) rezultatai:

"Partizan" 2 - 2 "Dnipro"
12' [1 - 0] Obiora Odita
28' [1 - 1] Sergey Nazarenko
45' [2 - 1] Obiora Odita
57' [2 - 2] Andrey Rusol

"Shakhtar" 1 - 1 "Schalke"
7' [0 - 1] Ailton
86' [1 - 1] Brandao

"Ajax" 1 - 0 "Auxerre"
37' [1 - 0] Maxwell

"Panathinaikos" 1 - 0 "Sevilla"
66' [1 - 0] Loukas Vintra

"Parma" 0 - 0 "Stuttgart"

"Sporting" 2 - 1 "Feyenoord"
7' [0 - 1] Baart Goor
23' [1 - 1] Custodio
37' [2 - 1] Liedson

65' iš aikštės pašalintas Custodio ("Sporting")

"Valencia" 2 - 0 "Steaua"
38' [1 - 0] Marco Di Vaio
54' [2 - 0] Pablo Aimar