Urugvajus - stipriausia rinktinė Pietų Amerikoje (VIDEO) © Eurofootball.lt
"Copa America" taurė pirmą kartą nuo 1995 metų grįžta į Montevidėjų. Pusketvirto milijono gyventojų turintis Urugvajus finale sekmadienį įtikinamai 3-0 nugalėjo Paragvajų bei perėmė titulą iš dar ketvirtfinalyje suklupusios Brazilijos.

Tai buvo rekordinis penkioliktasis urugvajiečių trofėjus. Argentinos sąskaitoje - 14, brazilų - 8, bet net keturi iš pastarųjų penkių.

"Mano senelis laimėjo šią taurę, mano tėtis - taip pat, o dabar pasisekė ir man,- džiaugėsi du įvarčius pelnęs Diego Forlanas. - Trys kartos triumfavo "Copa America" turnyre - Forlanų pavardė įeis į futbolo istoriją.

Rungtynės buvo nelengvos, bet žaidėme gerai. Ankstyvas įvartis labai pagelbėjo."

Į priekį būsimus čempionus 12 minutę išvedė Luisas Suarezas, suklaidinęs gynėją Dario Veroną ir rikošeto dėka pasiuntęs kamuolį į Justo Villaro vartus.

Prieš pirmojo kėlinio pabaigą persvarą padvigubino Forlanas, o besibaigiant dvikovai jis įmušė ir trečią įvartį po puikaus Suarezo perdavimo.

Urugvajus 3 - 0 Paragvajus
12' [1 - 0] L.Suarez
42' [2 - 0] D.Forlan
90' [3 - 0] D.Forlan