Busacca buvo negailestingas "Arsenal" ekipai - į Čempionų lygos ketvirtfinalį žygiuoja "Barcelona" (2 VIDEO) © Eurofootball.lt
Po antradienį vėlai vakare sužaistų atsakomųjų UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio rungtynių paaiškėjo, jog į kitą prestižinio turnyro etapą pateko "Barcelona" ir Donecko "Shakhtar" futbolininkai.

Dvikovoje "Camp Nou" stadione Ispanijos čempionai rezultatu 3-1 įveikė 'kanonierius' ir atsirevanšavo už pralaimėjimą 1-2 Anglijos sostinėje prieš tris savaites.

Susitikimo pradžia nežadėjo nieko gero "Arsenal" ekipai, mat jau 19 minutę dėl traumos aikštę buvo priverstas palikti vartininkas Wojciechas Szczesny. Jį pakeitė patyręs veteranas Manuelis Almunia.

Visą mačą dominavusi Josepo Guardiolos kariauna įsiveržė į priekį pirmojo kėlinio pabaigoje, kuomet dėkingoje padėtyje atsidūręs Lionelis Messi techniškai nuginklavo 33 metų vartų sargą iš Ispanijos.

Netrukus po didžiosios pertraukos "Barcelona" klubo atraminis saugas Sergio Busquetsas nesėkmingai bandė neutralizuoti pavojų savoje baudos aikštelėje ir kamuolys atsidūrė Victoro Valdeso ginamų vartų tinkle - 1-1.

56 minutę dvikovai teisėjavęs Massimo Busacca priėmė drastišką sprendimą ir už smūgį po švilpuko vartų link parodė olandui Robinui van Persie antrą geltoną kortelę palikdamas svečius mažumoje.

Žaidėjo netekusi "Arsenal" komanda neatsilaikė - iš pradžių Xavi išlygino bendrą dviejų akistatų rezultatą, o 71 minutę Lionelis Messi realizavo 11 metrų baudinį, kurį uždirbo baudos aikštelėje po Laurento Koscielny pražangos griuvęs Pedro Rodriguezas.

Tiesa, mačo pabaigoje anglai surengė pavojingą išpuolį, tačiau savo šansu tapti susitikimo didvyriu nepasinaudojo Nicklasas Bendtneris.

Kitame mače Donecko "Shakhtar" futbolininkai savų žiūrovų akivaizdoje 3-0 sutriuškino "Roma" vienuolikę ir bendru dviejų rungtynių rezultatu 6-2 užtikrintai žengė į Čempionų lygos ketvirtfinalį.

Italijos ekipos viltis įšokti į nuvažiuojantį traukinį palaidojo Marco Borriello nerealizuotas 11 metrų baudinys bei 41 minutę Phillippe Mexeso gauta raudona kortelė.

Verta pastebėti, kad šiose rungtynėse neišlaikė "Roma" komandos lyderio Daniele De Rossi nervai - saugas smogė Darijo Srnai į veidą, tačiau nemalonus incidentas prasprūdo pro susitikimui teisėjavusio Howardo Webbo akis.

"Barcelona" 3 - 1 Londono "Arsenal"
(Pirmas mačas 1-2, bendras rezultatas 4-3)
45' [1 - 0] L. Messi
53' [1 - 1] S. Busquets (į savus vartus)
69' [2 - 1] X. Hernandez
71' [3 - 1] L. Messi (iš 11 m. baudinio)

56' iš aikštės pašalintas R.v. Persie ("Arsenal")

Donecko "Shakhtar" 3 - 0 "Roma"
(Pirmas mačas 3-2, bendras rezultatas 6-2)
18' [1 - 0] T. Hubschman
58' [2 - 0] Willian
87' [3 - 0] Eduardo

28' M. Borriello ("Roma") nerealizavo 11 m. baudinio
41' iš aikštės pašalintas P. Mexes ("Roma")