Europos futbolo karaliai ispanai užkariavo ir pasaulį (VIDEO) © Eurofootball.lt
Planetos futbolo čempionate - Ispanijos rinktinės triumfas. Pralaimėjimu pirmenybes pradėję Vicente del Bosque auklėtiniai atsitiesė ir finale minimaliu rezultatu 1-0 palaužė Olandiją, pirmą kartą istorijoje užsidėdami stipriausios pasaulio rinktinės karūną.

Tai buvo XIX pasaulio čempionatas, o Ispanija tapo aštuntąja skirtinga jo nugalėtoja.

Vienintelį mačo, kuriame netrūko nei aistrų, nei geltonų kortelių, įvartį pelnė Andresas Iniesta, pasižymėjęs likus vos keletui minučių iki antrojo pratęsimo kėlinio pabaigos. "Barcelona" saugas pasiuntė kamuolį į tinklą iš 10 metrų.

Visos dvikovos metu ispanai turėjo iniciatyvą, tačiau olandai keliskart pavojingai kontratakavo. Bene geriausią šansą vėjais paleido Arjenas Robbenas - iššokęs vienas prieš vartininką futbolininkas nesugebėjo nuginkluoti koja kamuolį atmušusio Ikero Casillaso.

Kitoje aikštės pusėje tokios pat progos nerealizavo po keitimo aikštėje pasirodęs Cescas Fabregasas, iš arti tikslumo pritrūko Davidui Villai, bet galiausiai Iniesta lėmė pelnytą Europos čempionų pergalę.

Olandija 0 - 1 Ispanija
117' [0 - 1] Andres Iniesta

110' Johnny Heitinga (Olandija) pašalintas iš aikštės