Baigėsi Pasaulio čempionato atrankos kovos © Eurofootball.lt
Trečiadienio vakarą Senojo žemyno stadionuose vyko paskutinės, atrankos į Pasaulio čempionatą grupių etapo, rungtynės.

Po jų galutinai paaiškėjo 9 rinktinės, tiesiogiai keliaujančios į Pasaulio čempionatą. Tai yra grupių nugalėtojos - Danija, Šveicarija, Slovakija, Vokietija, Ispanija, Anglija, Serbija, Italija bei Olandija.

Tuo tarpu dėl dar keturių kelialapių grumsis antrąsias vietas užėmusios rinktinės - Portugalija, Graikija, Slovėnija, Rusija, Bosnija ir Hercegovina, Ukraina, Prancūzija ir Airija. Burtai, suskirsisiantys šias komandas į poras, bus traukiami spalio 19 dieną. Į vasarą vyksiantį čempionatą pateks tik porų nugalėtojai.

Į kitąmet vyksiantį finalinį turnyrą šansų patekti vis dar turi Portugalijos rinktinė. Pastarieji užėmę antrąją vietą grupėje varžytis turės su dar viena rinktine.

Portugalai visai galėjo neturėti galimybų patekti į Pasaulio čempionatą jei ne dvi paskutinės pergalės. Paskutiniąją iš jų jie iškovojo namuose, 4-0 laimėdami prieš Maltą.

Šeimininkai jau per pirmąjį kėlinį du sykius pasiuntė kamuolį į Maltos rinktinės vartus. 52-ąją minutę Miguelis Veloso rezultatą dar padidino, o mačo pabaigoje rezultatas tapo ir 4-0.

3-iojoje grupėje iki paskutinės minutės taip pat daug kas nebuvo aišku. Vis dėlto iškovoję pergalę prieš lenkus pirmąją vietą grupėję užėmė Slovakija, tuo tarpu Slovėnija nors ir 3-0 nugalėjo San Mariną, tačiau liko antroje vietoje.

Neįtikėtinai šis atrankos turnyras susiklostė Ispanijai, kuri laimėjo visas dešimt rungtynių ir surinko maksimalų taškų skaičiu - 30. Europos čempionai paskutinėse rungtynėse išvykoje net 5-2 įveikė Bosniją ir Hercegoviną.

Itin reikalingą pergalę iškovojo Ukraina, išvykoje net 6-0 įveikdama Andorą. Šis laimėjimas leido jiems užimti antrąją vietą grupėje bei išsaugoti šansus rungtyniauti kitąmet vyksiančiame Pasaulio čempionate.

Trinktelėti durimis pavyko Lietuvos rinktinei, kuri Marijampolėje 2-1 įveikė Serbijos rinktinę. Lietuviai abu įvarčius pelnė nuo 11 metrų atžymos. Pasižymėjo Marius Stankevičius ir Mindaugas Kalonas, tuo tarpu varžovams vienintelį įvartį pelnė Milanas Jovanovičius.

Neįtikėtinai atrankos ciklą užbaigė ir pasaulio čempionai italai, kurie 3-2 įveikė Kiprą. Svečiai pirmajame kėlinyje dusyk pelnė įvarčius, o italai į tai atsakyti nesugebėjo.

Bet per paskutiniąsias 13 minučių puolėjas Alberto Gilardino sugebėjo pelnyti net tris įvarčius ir išplėšti italams sunkią bei dramatišką pergalę.

1 grupė:

Danija 0 - 1 Vengrija
35' [0 - 1] Akos Buzsaky

Portugalija 4 - 0 Malta
14' [1 - 0] Nani
45' [2 - 0] Simao
52' [3 - 0] Miguel Veloso
90' [4 - 0] Arnaldo Edi Lopes da Silva Edinho

Švedija 4 - 1 Albanija
6' [1 - 0] Olof Melberg
40' [2 - 0] Marcus Berg
42' [3 - 0] Olof Melberg
56' [3 - 1] Hamdi Salihi
86' [4 - 1] Andres Svensson

2 grupė:

Graikija 2 - 1 Liuksemburgas
30' [1 - 0] Vassilios Torosidis
33' [2 - 0] Theofanas Gekas
90' [2 - 1] Papadopoulos (į savus vartus)

58' iš aikštės pašalintas Ben Payal (Liuksemburgas)

Latvija 3 - 2 Moldova
25' [0 - 1] Georgi Ovsyannikov
32' [1 - 1] Andrejs Rubins
44' [2 - 1] Andrejs Rubins
76' [3 - 1] Kristaps Grebis
89' [3 - 2] Veaceslav Sofroni

30' iš aikštės pašalintas Serghey Lascensov (Moldova)

Šveicarija 0 - 0 Izraelis

59' iš aikštės pašalintas Avihai Yadin (Izraelis)

3 grupė:

Čekija 0 - 0 Šiaurės Airija

Lenkija 0 - 1 Slovakija
3' [0 - 1] Seweryn Gancarczyk

San Marinas 0 - 3 Slovėnija
24' [0 - 1] Milivoje Novakovic
67' [0 - 2] Dalibor Stevanovic
82' [0 - 3] Marko Suler

4 grupė:

Azerbaidžianas 1 - 1 Rusija
13' [0 - 1] Andrey Arshavin
53' [1 - 1] Vagif Dzavadov

Vokietija 1 - 1 Suomija
11' [0 - 1] Jonatan Johansson
90' [1 - 1] Lukas Podolski

Lichtenšteinas 0 - 2 Velsas
15' [0 - 1] David Vaughan
80' [0 - 2] Aaron Ramsey

5 grupė:

Bosnija ir Hercegovina 2 - 5 Ispanija
13' [0 - 1] Gerard Pique
14' [0 - 2] David Silva
50' [0 - 3] Alvardo Negredo
55' [0 - 4] Alvaro Negredo
89' [0 - 5] Juan Manuel Mata
90' [1 - 5] Zvjezdan Misimovic
90' [2 - 5] Edin Dzeko

Turkija 2 - 0 Armėnija
16' [1 - 0] Halil Altintop
28' [2 - 0] Servet Cetin

33' iš aikštės pašalintas Ceyhun Gulselam (Turkija)

Estija 2 - 0 Belgija
30' [1 - 0] Raio Piiroja
66' [2 - 0] Konstantin Vassiljev

6 grupė:

Andora 0 - 6 Ukraina
22' [0 - 1] Andriy Shevchenko
62' [0 - 2] Oleg Gusev
70' [0 - 3] Ildefons Solo Lima (į savus vartus)
80' [0 - 4] Yaroslav Rakitskiy
81' [0 - 5] Evgeni Seleznyov
83' [0 - 6] Andriy Yarmolenko

Kazachstanas 1 - 2Kroatija
10' [0 - 1] Ognjen Vukojevic
26' [1 - 1] Sergey Khizhnichenko
90' [1 - 2] Niko Kranjcar

Anglija 3 - 0 Baltarusija
4' [1 - 0] Peter Crouch
54' [2 - 0] Shaun Wright-Phillips
76' [3 - 0] Peter Crouch

7 grupė:

Lietuva 2 - 1 Serbija
20' [1 - 0] Mindaugas Kalonas (iš 11 metrų baudinio)
59' [1 - 1] Milan Jovanovic
68' [2 - 1] Marius Stankevičius (iš 11 metrų baudinio)

Rumunija 3 - 1 Farerų Salos
16' [1 - 0] Iulian Apostol
65' [2 - 0] Gheorghe Bucur
83' [2 - 1] Egil á Bø
85' [3 - 1] Ionut Mazilu

Prancūzija 3 - 1 Austrija
18' [1 - 0] Karim Benzema
26' [2 - 0] Thierry Henry
48' [2 - 1] Marko Janko
66' [3 - 1] André-Pierre Gignac

8 grupė:

Bulgarija 6 - 2 Gruzija
6' [1 - 0] Dimitar Berbatov
14' [2 - 0] Martin Petrov
23' [3 - 0] Dimitar Berbatov
32' [4 - 0] Stanislav Angelov
34' [4 - 1] Vladimir Dvalishvili
36' [5 - 1] Dimitar Berbatov
44' [6 - 1] Martin Petrov
52' [6 - 2] Levan Kobiaschwili

57' iš aikštės pašalintas Levan Khmaladze (Gruzija)

Airija 0 - 0 Juodkalnija

Italija 3 - 2 Kipras
12' [0 - 1] Yiannakis Okkas
40' [0 - 2] Chrysis Michael
77' [1 - 2] Alberto Gilardino
80' [2 - 2] Alberto Gilardino
90' [3 - 2] Alberto Gilardino