"Man Utd" apgynė Anglijos čempiono titulą © Eurofootball.lt
Sekmadienį baigėsi Anglijos "Premier" lygos sezonas.

Čempiono titulą po dramatiškos, atkaklios ir permainingos kovos apgynė "Man Utd" klubas, paskutiniajame ture išvykoje rezultatu 2-0 įveikęs "Wigan".

Antroje pozicijoje likusi Londono "Chelsea" ekipa tenkinosi tik lygiosiomis 1-1 su "Bolton" ir surinko dviem taškais mažiau nei Mančesterio komanda.

Įdomu tai, jog tai galėjo būti tik šeštasis kartas Anglijos lygos istorijoje, kai pirmosios vietos likimą lemia įvarčių santykis. Paskutinį kartą tai įvyko dar 1988-1989 metų sezone, kuomet Londono "Arsenal" aplenkė "Liverpool".

Iš aukščiausiosios lygos, kartu su absoliučiu autsaideriu "Derby", taip pat iškrito "Birmingham" bei "Reading" klubai.

Vietą UEFA taurės turnyre iškovojo Liverpulio "Everton" vienuolikė, o vasaros pradžioje Intertoto taurės varžybose kovos Birmingemo "Aston Villa".

***

Rungtynes su "Wigan" čempionai pradėjo kiek nervingai ir tai leido šeimininkams sukurti keletą neblogų progų, kurios galėjo, tačiau nesibaigė įvarčiais.

Tačiau spaudimą nuo "Man Utd" pečių nuėmė 33 minutę teisėjo už Emersono Boyce pražangą prieš Wayne'ą Rooney skirtas 11 metrų baudinys, kurį ramiai realizavo Cristiano Ronaldo.

Po didžiosios pertraukos "Wigan" turėjo keletą galimybių pusiausvyrai atstatyti, bet geriausios iš jų neišnaudojo Emile'is Heskey, kurio smūgis galva buvo netikslus.

Ir Sero Alekso Fergusono auklėtiniai tuo pasinaudojo - 80 minutę laisvas baudos aikštelėje paliktas Ryanas Giggsas nukreipė kamuolį į vartų tinklą, taip svarbiu ir titulą garantavusiu įvarčiu pažymėdamas rekordines 758-ąsias rungtynes vilkint "Man Utd" marškinėlius.

Paskutinio turo rezultatai:

"Wigan" 0 - 2 "Man Utd"
33' [0 - 1] Cristiano Ronaldo (iš 11 m. baudinio)
80' [0 - 2] Ryan Giggs

Londono "Chelsea" 1 - 1 "Bolton"
62' [1 - 0] Andriy Shevchenko
90' [1 - 1] Kevin Davies

"Birmingham" 4 - 1 "Blackburn"
31' [1 - 0] David Murphy
49' [1 - 1] Morten Gamst Pedersen
73' [2 - 1] Cameron Jerome
89' [3 - 1] Cameron Jerome

"Derby" 0 - 4 "Reading"
15' [0 - 1] James Harper
61' [0 - 2] Dave Kitson
69' [0 - 3] Kevin Doyle
90' [0 - 4] Leroy Lita

Liverpulio "Everton" 3 - 1 "Newcastle"
28' [1 - 0] Aiyegbeni Yakubu
47' [1 - 1] Michael Owen (iš 11 m. baudinio)
70' [2 - 1] Joleon Lescott
82' [3 - 1] Aiyegbeni Yakubu (iš 11 m. baudinio)

"Middlesbrough" 8 - 1 "Man City"
16' [1 - 0] Stewart Downing (iš 11 m. baudinio)
37' [2 - 0] Afonso Alves
58' [3 - 0] Stewart Downing
60' [4 - 0] Afonso Alves
70' [5 - 0] Adam Johnson
80' [6 - 0] Fabio Rochemback
85' [7 - 0] Jeremie Aliadiere
87' [7 - 1] Elano Blumer
90' [8 - 1] Afonso Alves

15' Richard Dunne ("Man City") pašalintas iš aikštės

"Portsmouth" 0 - 1 Londono "Fulham"
76' [0 - 1] Danny Murphy

"Sunderland" 0 - 1 Londono "Arsenal"
24' [0 - 1] Theo Walcott

Londono "Tottenham" 0 - 2 "Liverpool"
69' [0 - 1] Andrey Voronin
72' [0 - 2] Fernando Torres

Londono "West Ham" 2 - 2 Birmingemo "Aston Villa"
8' [1 - 0] Nolberto Solano
14' [1 - 1] Ashley Young
58' [1 - 2] Gareth Barry
88' [2 - 2] Dean Ashton