33 turas: "Marseille" kyla į trečią vietą © Eurofootball.lt
Savaitgalį Prancūzijos "Ligue 1" pirmenybėse vyko 33-ojo turo susitikimai. Iki pirmenybių pabaigos likus vos penkiems turams situacija turnyrinėje lentelėje tampa vis labiau intriguojanti.

Du taškus šaštadienį prarado jau antrą turą iš eilės pergalės iškovoti nesugebantis čempionų titulą ginantis "Lyon" klubas. Šį kartą čempionato lyderiai namuose priėmė dėl vietų Europoje kovojančią "Rennes" ekipą ir nesugebėjo šios įveikti - mačas baigėsi lygiosiomis 1-1. Pirmieji šiame mače į priekį išsiveržė aikštės šeimininkai, kai jau 16-ąją minutę įvartį pelnė po traumos atsigavęs gynėjas Crisas. "Lyon" persvarą išlaikė iki pat mačo pabaigos, tačiau jau skaičiuojant teisėjo pridėtą laiką Stephane Mbia pelnė įvartį ir išlygino rezultatą.

Šis "Lyon" kluptelėjimas reiškia, kad jei antroje vietoje žengiantiems "Bordeaux" futbolininkams sekamdienį pavyks įveikti "Caen" ekipą, nuo pirmosios vietos juos skirs vos 4 taškai.

Į trečiąją vietą, garantuojančią teisę kitą sezoną žaisti UEFA Čempionų lygoje, po šio turo pakilo sėkmingai rungtyniaujantis "Marseille" klubas. Marselio futbolininkai šiame ture išvykoje 1-2 įveikė autsaiderį "Metz" ir pasinaudoję trečioje vietoje iki šiol žengusios "Nancy" nesėkme mače prieš "Lille", aplenkė ją dėka geresnio įvarčių santykio.

Tuo tarpu jau 22-ąjį pralaimėjimą sezone šį savaitgalį patyręs "Metz" klubas tapo pirmaja komanda, kita sezoną rungtyniausiančia "Ligue 2" pirmenybėse iš kurių į aukščiausiąjį Prancūzijos futbolo divizioną pakilo vos praėjusiais metais. Sužaidus 33 turus "Metz" nuo saugios 17-os pozicijos atsilieka 17 taškų, kurių per likusius tris turus panaikinti nebeįmanoma.

33-ojo turo rezultatai:

"%c00094" 2 - 1 "%c00254"
16` [1 - 0] Fernandes Michel Bastos (iš 11m.)
40` [2 - 0] Kevin Mirallas
45` [2 - 1] Silva Andre Luiz

89` Pierre-Alain Frau ("Lille") pašalintas iš aikštės

"%c00055" 1 - 1 "%c00067"
16` [1 - 0] Cris
90` [1 - 1] Stephane Mbia

"%c00096" 1 - 2 "%c00071"
2` [1 - 0] Cedric Barbosa
14` [1 - 1] Djibril Cisse
57` [1 - 2] Samir Nasri

"%c00098" 3 - 0 "%c00025"
27` [1 - 0] Mamadou Samassa
59` [2 - 0] Anthony Le Tallec
71` [3 - 0] Stephane Sessegnon

"%c00293" 1 - 0 "%c00093"
84` [1 - 0] Rafik Saifi

"%c00036" 0 - 2 "%c00092"
5` [0 - 1] Laurent Battles
46` [0 - 2] Johan Elmander

"%c00065" 1 - 1 "%c00146"
11` [0 - 1] Araujo Ilan
68` [1 - 1] Sebastien Grax

"%c00306" 2 - 0 "%c00034"
26` [1 - 0] Steve Savidan
42` [2 - 0] Steve Savidan (iš 11m.)