30 turas: "Bordeaux" ir "Marseille" nesėkmės © Eurofootball.lt
Vėlykų savaitgalį Prancūzijos futbolo stadionuose virė kovos - buvo sužaisti "Ligue 1" pirmenybių 30-ojo turo susitikimai.

Dar prieš keletą turų lyderiams "Lyon" ant kulnų minęs "Bordeaux" klubas atrodo nebeišlaiko čempionų tempo - antroje vietoje žengianti ekipa šiame ture kiek netikėtaio išvykoje 3-1 nusileido vidutiniokei "Valenciennes" ekipai ir sumažimo savo šansus dar pabandyti pakovoti dėl čempionų taurės. "Valenciennes" šiame mače į priekį išsiveržė jau 10-ąją minutę, kai įvartį pelnė Sebastienas Roudet ir nors jau po 4 minučių Wendelis taikliu smūgiu rezultatą išlygino, antrajame kėlinyje šeimininkai dar du kartus nuginklavo "Bordeaux" vartų sargą ir šventė pelnytą pergalę.

Savo situaciją kovoje dėl kelialapio į UEFA Čempionų lygos varžybas pablogino ir 4-oje vietoje žengiantis "Marseille" klubas, namuose turėjęs pripažinti minimalų autsaiderio "Sochaux" pranašumą rezultatu 0-1. Vienintelį mačo įvartį jau 3-ąją moačo minutę pelnė Guirane Ndaw.

Šia Marselio ekipos nesėkme suskubo pasinaudoti "Nancy" klubas, po atkaklios kovos 2-1 įveikęs vilčių išlikti "Ligue 1" beveik nebeturinčią "Metz" ekipą ir įsitvirtinęs 3-oje turnyrinės lentelės vietoje. Įvarčius nugalėtojams pelnė vieni ekipos lyderių Youssoufas Hadji ir Moncefas Zerka, o "Metz" gretose taikliu smūgiu pasižymėjo Vincentas Bessatas.

Ir toliau po žiemos pertraukos gan sėkmingai rungtyniauja "Lille" ekipa, siekianti iškovoti kelialapį į UEFA turnyrą. Šį kartą Lilio futbolininkai išvykoje susitiko su sėkmingai sezoną pradėjusia, tačiau pastaruoju metu buksuojančia naujoke "Strasbourg" ir įveikė šią rezultatu 0-1. Vienintelį mačo įvartį 83-ąją minutę pelnė Rio Mavuba.

30-ojo turo rezultatai:

"%c00306" 3 - 1 "%c00064"
10` [1 - 0] Sebastien Roudet
14` [1 - 1] Wendel
66` [2 - 1] Filip Sebo
78` [3 - 1] Steve Savidan

"%c00071" 0 - 1 "%c00065"
3` [0 - 1] Guirane Ndaw

"%c00254" 2 - 1 "%c00096"
51` [1 - 0] Youssouf Hadji
87` [1 - 1] Vinvent Bessat
89` [2 - 1] Moncef Zerka

90` Mickael Chretien ("Nancy") pašalintas iš aikštės

"%c00034" 0 - 1 "%c00094"
83` [0 - 1] Rio Mavuba

54` Rodrigo ("Strasbourg") pašalintas iš aikštės

"%c00025" 1 - 3 "%c00146"
5` [1 - 0] Yohan Benalouane (į savo vartus)
62` [1 - 1] Christophe Landrin
68` [1 - 2] Araujo Ilan
80` [1 - 3] Pascal Feindouno

"%c00206" 4 - 1 "%c00036"
6` [0 - 1] Massamba Lo Sambou
61` [1 - 1] Cedric Hengbart (iš 11m.)
76` [2 - 1] Jeremy Sorbon
86` [3 - 1] Yohan Gouffran (iš 11m.)
90` [4 - 1] Issam Jemaa

"%c00090" 1 - 2 "%c00293"
11` [0 - 1] Marama Vahirua
50` [1 - 1] Bakari Kone
71` [1 - 2] Rafik Saifi

"%c00092" 1 - 1"%c00098"
27` [0 - 1] Hassan Yebda
63` [1 - 1] Pierre-Andre Gignac