Vilniuje sužaistos trys "A lygos" klubų draugiškos rungtynės © Eurofootball.lt
Pirmose iš trijų šeštadienį Vilniaus "Sportimos" manieže žaidžiamose draugiškose rungtynėse Vilniaus "Žalgiris" susitiko su "Šilutės" ekipa ir sužaidė lygiosiomis 1-1.

"Žalgiris" 1 - 1 "Šilutė"
10' [1 - 0] Kalayan Genchev
55' [1 - 1] Eimantas Marozas

"Žalgirio" sudėtis: Marius Rapalis (46 min. Ernestas Šetkus), Ramūnas Radavičius, Audrius Veikutis, Vitoldas Čepauskas, Denis Archipov, Igoris Morinas, Marius Dovydėnas (46 min. Tomas Sirevičius), Raimondas Vilėniškis, Iulian Bursuc (15 min. Aleksej Dubina), Georgij Kalaidžijev (80 min. Arvydas Veikutis), Kalajan Genchev (80 min. Arminas Vaskėla).

"Žalgirio" gretose šiose rungtynėse debiutavo gynėjas Audrius Veikutis, taiip pat komandos peržiūroje dalyvaujantis bulgaras Kalajanas Genčevas. Šilutiškių komandoje žaidė praėjusiais metais Marijampolės "Sūduvai" atstovavę Giedrius Klevinskas ir Gvidas Juška.

Žalgiriečiai pradėjo mačą galingai ir septintą minutę pasiuntė kamuolį į vartus, bet įvartis buvo neįskaitytas dėl nuošalės. Vis dėlto po kelių minučių "Žalgirio" puolėjui K.Genčevui pavyko aplenkti "Šilutės" vartininką ir pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

Šilutiškiai taip pat galėjo įmušti, tačiau kartą "Žalgirį" išgelbėjo puikus vartininko Mariaus Rapalio žaidimas.

Antrasis kėlinys prasidėjo "Žalgiriui" neišnaudojant kelių šimtaprocentinių progų. Po Aleksejaus Dubinos perdavimo griūdamas į vartus nepataikė Igoris Morinas, o po poros minučių visiškai vienas prieš vartininką prie tolimojo virpsto atsidūręs K.Genčevas nesugebėjo pataikyti į vartų plotą.

55 minutę "Šilutė" surengė greitą kontrataką, kuri baigėsi išlyginamuoju įvarčio. Tadas Straleckas perdavė kamuolį laisvame plote buvusiam Eimantui Marozui, šis suklaidino varžovų gynėją ir smūgiu iš 15 metrų tiksliai smūgiavo į vartų kampą.

"Žalgiris" nesugebėjo pakartoti sėkmingo žaidimo pirmajame kėlinyje ir buvo priverstas tenkintis lygiosiomis 1-1. Geriausių progų "Žalgirio" gretose įmušti antrąjį savo komandos įvartį ir nulemti pergalę neišnaudojo Raimondas Vileniškis, po kampinio laisvas nepataikęs į vartus smūgiu galva, ir Arvydas Veikutis, kurio bandymas permesti kamuolį per vartininką buvo netaiklus.

Po "Žalgirio" ir "Šilutės" rungtynių Vilniaus "Sportimos" manieže susitiko "Vilniaus" klubas ir "Žalgirio" dublerių ekipa. Susitikimas baigėsi "Vilniaus" ekipos pergale minimalia persvara 1-0.

"Vilnius" - "Žalgiris-2"
5' [1 - 0] Jevgenijus Dovkša

"Vilniaus" sudėtis: Piotras Dubrovskis, Nerijus Šulcas, Marius Stanaitis, Robertas Freidgeimas, Vikentijus Ivanovas, Romualdas Kurčevskis, Valentin Baranovskij, Brunas Biskys, Jevgenij Moroz, Aleksandras Ivanovas, Jevgenijus Dovkša (2 kėlinyje žaidė Fernando, Valdas Pocevičius, Viktor Pašin, Algirdas Breikštas, Robertas Žulpa, Roginei, Ricardo, Ramon, Vilnius Zabarauskas)

Anksčiau buvo planuota, jog "Žalgirio" antroji komanda žais su "Šilutės" dubleriais, tačiau pastarąją komandą išretinus gripui žalgiriečiai į varžovus pasikvietė "Vilniaus" futbolininkus.

Vilniečiams šiame mače trūko atakuojančio plano žaidėjų - Eivinas Zagurskas ir Deiyidas Matulevičius yra išvykę į Lodzės LKS klubą, o Arvydas Novikovas draugiškame turnyre Italijoje atstovaudamas Lietuvos U-19 rinktinei patyrė traumą.

Visgi "Vilnius" buvo pajėgėsnis už varžovus ir nugalėjo rezultatu 1-0. Vienintelį įvartį pirmojo kėlinio pradžioje įmušė Jevgenijus Dovkša.

Po pertraukos Antano Vingilio treniruojamoje ekipoje debiutavo ir keturi nauji legionieria iš Brazilijos - vartininkas Fernando bei aikštės žaidėjai Roginei, Ricardo bei Ramonas.

Vilniaus "Sportimos" manieže šeštadienį vykusį draugiškų mačų maratoną užbaigė Vilniaus "Vėtros" ir Marijampolės "Sūduvos" ekipų dvikova, pasibaigusi dramatiškomis lygiosiomis 1-1.

"Vėtra" 1 - 1 "Sūduva"
87' [1 - 0] Dejan Milošeski (11m.)
89' [1 - 1] Willer Souza Oliveira

"Vėtros" sudėtis: Vaidas Žutautas (46 min. Roman Smiško), Marius Kazlauskas, Tadas Kijanskas (81 min. Egidijus Majus), Gjoko Cvetanovski, Algis Jankauskas, Rasul Bagautdinov (46 min. Gediminas Butavičius), Virmantas Lemežis (61 min. Robertas Vėževičius), Gediminas Butrimavičius, Dejan Milošeski, Egidijus Juška (71 min. Gediminas Paberžis), Vitalis Stankevičius (46 min. Edvinas Blažys)

"Sūduvos" sudėtis: Armantas Vitkauskas, Vaidas Slavickas, Tomas Mikuckis, Tomas Rimas, Povilas Leimonas, Giedrius Barevičius (81 min. Artūras Kėrys), Sergej Koziuberda, Mindaugas Gardzijauskas (68 min. Karolis Jasaitis), Willer Oliveira, Giedrius Slavickas (55 min. Darius Maciulevičius), Marcus (68 min. Andrius Urbšys)

Abi komandos šiame susitikime turėjo naujų veidų. "Vėtros" gretose pasirodė peržiūroje dalyvaujantis 19 metų saugas iš Rusijos Rasulas Bagautdinovas, o "Sūduvos" komandoje debiutavo neseniai iš "Kauno" atleistas saugas Giedrius Barevičius.

Pirmąjį mačo pusvalandį iniciatyvą turėjo "Vėtros" ekipa, o "Sūduva" atsigavo tik baigiantis kėliniui, tačiau realių progų sukurta praktiškai nebuvo. Išsiskyrė tik epizodai, kai pavojingais tolimais smūgiais apsikeitė vidurio saugai - "Vėtros" Dejanas Milošeskis ir Sergejus Koziuberda, o vienintelę realesnę galimybę likus penkioms minutėms iki kėlinio pabaigos turėjo Egidijus Juška, kuris smūgiu galva pasiuntė kamuolį virš skersinio.

Antrajame kėlinyje "Sūduvos" žaidimą pagyvino po keitimo aikštėje pasirodę saugai Darius Maciulevičius ir Andrius Urbšys. 60 minutę po galingo D.Maciulevičiaus smūgio kamuolys praskriejo šiek tiek virš skersinio, o vėliau pastarasis sukūrė puikų šansą Mindaugui Gardzijauskui, kuriam nepavyko pataikyti į vartus iš baudos aikštelės vidurio. Dar vieną šansą marijampoliečiams sukūrė A.Urbšys, po kurio perdavimo "Sūduvos" brazilui Willeriui pritrūko tikslumo smūgiuojant iš 12 metrų.

Pagrindinius mačo įvykius komandos atidėjo iki rungtynių pabaigos. 81 minutę raudoną kortelę užsidirbo "Vėtros" gynėjas Tadas Kijanskas, tačiau dėl rungtynių pobūdžio "Sūduva" kiekybinės persvaros neįgijo ir spragą Vilniaus ekipos gynyboje netrukus užpildė ir "Vėtros" gretose debiutavo Egidijus Majus.

87 minutę po sumaišties "Sūduvos" baudos aikštelėje jaunasis vartininkas Armantas Vitkauskas pargriovė "Vėtros" puolėją Gediminą Butavičių ir teisėjo skirtą 11 metrų baudinį užtikrintai realizavo Dejanas Milošeskis.

Tačiau "Vėtros" persvara išsilaikė vos pora minučių, nes netrukus kitoje aikštės pusėje "Sūduva" uždirbo baudos smūgį ir po Willerio atakos vilniečių vartininkas Romanas Smiško nesugebėjo sulaikyti kamuolio. Dramatiškoje pabaigoje pavojingas progas dar turėjo A.Urbšys ir G.Butavičius, bet rezultatas nepakito - lygiosios 1-1.