23 turas: "Ajax" sutriuškino "Feyenoord" © Eurofootball.lt
Sekmadienį Olandijos „Eredivisie“ pirmenybėse buvo sužaistos paskutinės ketverios 23-ojo turo varžybos. Centriniame mače „Ajax“ be vargo nugalėjo „Feyenoord“, „Utrecht“ ir „Sparta“ vienodu rezultatu nugalėjo savo priešininkus, o vienas mačas pasibaigė lygiosiomis.

Centrinėse turo varžybose ginklus surėmė pastaruoju metu dažnai taškus barstantys Amsterdamo „Ajax“ ir Roterdamo „Feyenoord“ klubai. Aikštės šeimininkai nuo pat pradžių perėmė iniciatyvą į savo rankas ir jau 16-ąją sekundę Henkas Timmeris buvo priverstas gelbėti savo komandą, kai atmušė artimą Klaaso Jano Huntelaaro smūgį.

Vis tik greitai „Ajax“ pastangos davė vaisių, ir gynėjas Johny Heitinga įsiveržęs į baudos aikštelę tiksliu smūgiu nukreipė kamuolį į vartus. Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje „Feyenoord“ saugas Timas de Cleras suklydo ir tuo pasinaudojęs Gabri išvedė į patogią poziciją K.J.Hunetalaarą, kuriam beliko dar kartą pasiųsti kamuolį į tinklą.

Antrajame kėlinyje „Ajax“ dar turėjo keletą gerų progų padidinti rezultatą, bet jų neišnaudojo. Galiausiai 89-ąją minutę komandos atakų lyderis K.J.Huntelaaras padėjo finalinį akordą mače ir nubraukė visus klausimus, kas šioje poroje yra stipresnis.

Du taškus prarado ambicijas dėl čempionų titulo keliantis „Groningen“, kuris mačą namuose su Kerkradės „Roda“ baigė lygiosiomis 1-1. Įsigytas naujasis puolėjas Berry Powelas išvedė „žaliuosius“ į priekį, bet likus žaisti 10 minučių „Roda“ ekipos legionierius iš Estijos Adresas Operas išlygino rezultatą ir atnešė tašką.

Svarbią pergalę iškovojo „Utrecht“ klubas, kuris namie 2-0 nugalėjo Tilburgo „Willem II“. Nugalėtojų gretose tiksliai smūgiais pasižymėjo Cedricas van der Gunas ir Robinas Nelisse.

Autsaiderių kovoje Roterdamo „Sparta“ tokiu pat rezultatu nugalėjo „Venlo“. Įvarčius pelnė Jeroldas Procesas ir Yuri Rose`as.