Malis nelengvai palaužė Benino rinktinę © Eurofootball.lt
Afrikos Nacijų taurės varžybos po truputį įgauna pagreitį. Antrosios B grupės pirmojo turo rungtynės taip pat pasibaigė minimalia persvara. Jose Malio rinktinė nelengvai palaužė Benino futbolininkus ir iškovojo pirmuosius tris taškus.

Malis 1 – 0 Beninas
49‘ [1 – 0] Fredi Kanoute (iš 11 m.)

Rungtynės vos nevirto skandalu, kai prieš pat jų pradžią Sekondi – Takoradi stadione sugedo apšvietimas. Tiesa, po kelių minučių pirmenybių rengėjai šį nesklandumą pašalino ir rungtynės prasidėjo.

Pirmąją pavojingą progą sukūrė rungtynių favoritai, Malio futbolininkai. 12 min. Fredericas Kanoute techniškai susistabdė kamuolį krūtine, numetė jį šalia buvusiam Seydou Keita, kuris iš 25 metrų smūgiavo visiškai greta vartų.

Netrukus pavojingu išpuoliu atsakė Beninas – po aukšto perdavimo į baudos aikštelę Malio vartininkas Mahamadou Sidibe grubiai suklydo, nesugebėdamas perimti kamuolio, tačiau Seidathas Tchomogo šia „dovanėle“ nepasinaudojo ir galva į vartus nepataikė.

Kėlinio viduryje M.Sidibe dar kartą gelbėjo savo komandą, šį kartą po Benino rinktinės puolėjo Razako Omotoyossi bandymo galva.

Pirmoje rungtynių dalyje daugiau pavojingesnių momentų sukurta nebuvo.

Iš karto po pertraukos viena pirmųjų Malio rinktinės atakų baigėsi įvarčiu. Benino vartininkas Rachadas Chitou atrėmė Fredi Kanoute smūgį, tačiau dėl kamuolio kovojusį jo komandos draugą Dramane Traore pargriovė Alainas Gaspozas. 11 metrų baudinį tiksliai realizavo tas pats Fredi Kanoute.

Po kelių minučių tolimu galingu, tačiau netiksliu smūgiu R.Chitou budrumą patikrino S.Keita.

74 min. puikų asmeninį pasirodymą surengė Malio futbolininkas Mamadou Sidibe – kairiajame krašte jis suklaidino du varžovus, įsiveržė į baudos aikštelę, apėjo A.Gaspozą, tačiau smūgiavo greta tolimojo virpsto.

Dar po poros minučių R.Chitou vėl gelbėjo savo komanda po F.Kanoute smūgio.

Įvartį mušti reikėjo Beninui tačiau ši ekipa sukūrė tik vieną rimtą pavojų – 84 min. greitą kontrataką tiksliai galėjo užbaigti R.Omotoyossi, tačiau Malio rinktinę išgelbėjo ryžtingai sužaidęs vartininkas M.Sidibe. Jo ekipa iškovojo pelnytą pergalę rezultatu 1-0.

1-2. Dramblio Kaulo Krantas 1 1 0 0 1-0 3
Malis 1 1 0 0 1-0 3
3-4. Nigerija 1 0 0 1 0-1 0
Beninas 1 0 0 1 0-1 0