Glazgo derbyje triumfavo "Rangers" © Eurofootball.lt
Penkerios rungtynės šį šeštadienį sužaistos Škotijos "Premier" lygoje. Centrinėje 10-ojo turo dvikovoje Glazgo "Rangers" savo aikštėje sutriuškino to paties miesto "Celtic", "Motherwell" taip pat savo aikštėje parklupdė aukščiau esančius "Hibernian" futbolininkus, du taškus prarado namie lygiosiomis sužaidęs "Falkirk", o autsaiderių dvikovą laimėjo namie žaidę "St. Mirren" futbolininkai. Lietuvių perpildytoje "Hearts" ekipoje ir vėl blogos nuotaikos, pralaimėtos svarbios varžybos namie.

Glazge "Ibrox" stadione rungtynes stebėję žiūrovai neliko nusivylę, nes namų komanda "Rangers" miesto derbyje net 3-0 sutriuškino savo amžinus priešininkus. Pastaruoju metu puikią sportinę formą demonstruojantys "Rangers" futbolininkai į priekį įsiveržė jau 23-ąją minutę, kai Nacho Novo galva įmušė pirmąjį įvartį į nukraujavusios "Celtic" ekipos vartus.

58-ąją "Rangers" kapitonas Barry Fergusonas padidino savo ekipos pranašumą, o paskutinį tašką rungtynėse padėjo tas pats Nacho Novo, likus vienuolikai minučių iki mačo pabaigos įtvirtinęs šeimininkų pergalę.

Kitose lietuvius labiausiai dominančiose rungtynėse "Hearts" namie pralaimėjo "Dundee Utd" klubui. Kovoje dėl ketvirtosios vietos "Širdys" palūžo pačioje mačo pradžioje, kai 14-ąją minutę 19-metis "Dundee Utd" puolėjas Jordanas Robertsonas įmušė ivartį po Mariaus Žaliūko klaidos baudos aikštelėje. Po vienuolikos minučių tas pats J.Robertsonas įmušė antrąjį savo komandos įvartį.

Paskutinį vinį į "Hearts" karstą įkalė Barry Robsonas, kai po Calumo Ellioto žaidimo ranka realizavo 11 metrų baudinį. Paguodos įvartį "Hearts" ekipai jau per pridėtinį laiką pelnė gražų baudos smūgį įmušęs saugas Laryea Kingstonas. Abi komandos rungtynes baigė dešimtyje - raudonas korteles gavo Callumas Elliotas iš "Hearts" ir Gregoržas Ščamotulskis iš "Dundee Utd".

"Hearts" sudėtyje šį kartą rungtynes pradėjo Marius Žaliūkas, o po keitimų pasirodė Kęstutis Ivaškevičius ir Andrius Kšanavičius. Ant atsarginių suolo liko dar nė karto "Hertas" pagrindinėje sudėtyje nežaidęs Eduardas Kurskis.

Šiame ture svarbius 3 taškus iškovojo "St. Mirren", kuris namie 1-0 įveikė autsaiderį "Gretna" klubą. Pergalę lėmė Billio Mehmeto įmuštas įvartis iš kelių metrų 35-ąją minutę. Savo sirgalius taip pat nudžiugino "Motherwell" ekipa. Nors 31-ąją minutę svečių komandą "Hibernian" į priekį išvedė Stevenas Fletcheris, tačiau po to du įspūdingus įvarčius per dvi minutes įmušęs Rossas McCormackas išplėšė svarbią pergalę šeimininkų ekipai, kuriai šis laimėjimas leido pakilti į penktąją Škotijos "Premier" lygos turnyrinės lentelės vietą.

Paskutiniosiose 10-ojo turo rungtynėse šeštadienį "Falkirk" pasidalijo po tašką su "Kilmarnock". Jau 2-ąją minutę įvartį šeimininkams pelnė Carlas Finniganas, tačiau neilgai trukus stipriu smūgiu galva rezultatą išlygino "Kilmarnock" legionierius Frazeris Wrightas. "Kilmarnock" futbolininkai vėliau turėjo daugiau progų pasižymėti, nei šeimininkai, tačiau įmušti jiems nepavyko. Rungtynės baigėsi taikiai 1-1.

Po šio turo rungtynių "Rangers" pasivijo "Celtic" komandą, tačiau dėl geresnio įvarčių santykio "Celtic" vis dar laikosi pirmojoje vietoje. Jiems įkandin žygiuoja "Hibernian", o to paties miesto "Hearts" ekipa, nerandanti savojo žaidimo, ir toliau lieka tarp Škotijos "Premier" lygos vidutiniokų. Paskutiniosios 10 turo rungtynės įvyks rytoj (sekmadienį) tarp "Inverness" ir "Aberdeen" futbolininkų.

Šeštadienio 10 turo rungtynių rezultatai

"Rangers" 3 - 0 "Celtic"
28` [1 - 0] Nacho Novo
54` [2 - 0] Barry Ferguson
76` [3 - 0] Nacho Novo (11m.)

"Motherwell" 2 - 1 "Hibernian"
31` [0 - 1] Steven Fletcher (11m.)
35` [1 - 1] Ross McCormack
37` [2 - 1] Ross McCormack

22` Felipe Morais ("Hibernian") pašalintas iš aikštės

"Falkirk" 1 - 1 "Kilmarnock"
2` [1 - 0] Carl Finnigan
10` [1 - 1] Frazer Wright

"St. Mirren" 1 - 0 "Gretna"
35` [1 - 0] Billy Mehmet

85` Craig Barr ("Gretna") pašalintas iš aikštės

"Hearts" 1 - 3 "Dundee Utd"
14` [0 - 1] Jordan Robertson
25` [0 - 2] Jordan Robertson
89` [0 - 3] Barry Robson (11m.)
90` [1 - 3] Laryea Kingston

89` Calum Elliot ("Hearts"), 90` Gregorz Szamotulski ("Dundee Utd") pašalintas iš aikštės