26 turas: I lygos lyderiu tapo "Alytis" © Eurofootball.lt
Ilgą laiką LFF I lygoje pirmavęs Kauno "Rodiklis" šeštadienį 26-ajame ture buvo priverstas užleisti pirmąją poziciją Alytaus "Alyčiui". Visgi į klausimą, kas taps 2007 metų čempionu, dar neatsakyta.

Centrinėje 26 turo dvikovoje Kaune susitiko "Rodiklis" ir "Alytis". Pergalės atveju kauniečiai likus vienam turui būtų užsitikrinę nugalėtojo titulą, tačiau dzūkai nebuvo linkę taip lengvai atiduoti svarbiausio sezono trofėjaus. Jau pirmojo kėlinio pabaigoje alytiškiai pasiuntė "Rodiklį" į nokdauną, o 74 minutę, po "Rodiklio" žaidėjo D.Šuliausko klaidos, rezultatas tapo 2-0 svečių naudai. Po dviejų ratų turėję keturių taškų persvarą kauniečiai prieš paskutinį turą jau patys atsilieka vienu tašku.

Jau šeštadienį galėjo paaiškėti trečiosios vietos laimėtojas. Tačiau ir atsakymą į klausimą, kas pasidabins bronzos medaliais, išgirsime tik po paskutinio turo. Pakruojo "Kruoja" patyrė nesėkmę Gargžduose, o Kėdainių "Nevėžis" nusileido "Lietavai" ir nepasinaudojo proga užsitikrinti vietą ant prizininkų pakylos.

"Bangos" gretose debiutavęs Orestas Buitkus buvo sunkiai sustabdomas "Kruojos" gynėjams. Gargždiškių pergalę lėmė buvusio Lietuvos rinktinės saugo uždirbtas 11 metrų baudinys, kurį realizavo M.Kazlauskas. Dar keleto aštrių O.Buitkaus perdavimų neišnaudojo komandos draugai. "Kruoja" taip pat turėjo progų pasižymėti - pirmajame kėlinyje pakruojiečiai išbandė "Bangos" vartų virpsto, o antrajame - skersinio tvirtumą.

"Lietavos" ir "Nevėžio" dvikovos baigtis buvo nulemta antrojo kėlinio pradžioje, kai jonavietis T.Kavolis pasiuntė kamuolį į "Nevėžio" vartus trečią kartą. Tiesa, netrukus Kėdainių ekipos lyderiui N.Kesteniui pavyko sušvelninti skirtumą, tačiau tai buvo viskas, ką pavyko pasiekti "Nevėžiui".

Itin intriguojantis turėtų būti paskutinis turas. Kėdainiuose vyks tiesioginė dėl trečiosios vietos kovojančių komandų akistata, o Alytuje ir Kaune dvi pirmaujančios ir dėl nugalėtojų vardo besivaržančios ekipos susigrums su "Lietava" ir "Banga", vis dar neišsiaiškinusiomis, kam atiteks 5-toji vieta.

Tuo tarpu antrajame šešetuke intrigos praktiškai nebeliko. Nebent intriguojančiu įvardytume klausimą, ką LFF Drausmės komitetas darys su Ukmergės "Vilkmerge". Ukmergiškiai šeštadienį neatvyko į Tauragę žaisti su "Tauru ir Erra". Tai jau trečias kartas šį sezoną, kai "Vilkmergė" neatvyksta į rungtynes (pirmą kartą ukmergiškiai nenuvyko į Klaipėdą žaisti su "Glestum", o antrą kartą neišbėgo į aikštę Ukmergėje turėjusioje vykti dvikovoje su "Kruoja"). Abu pirmuosius kartus "Vilkmergė" buvo nubausta 1000 litų bauda ir pralaimėjimais 0:3. Jau po antrojo neatvykimo Drausmės komitetas turėjo teisę pašalinti Ukmergės ekipą iš pirmenybių, tačiau buvo "gailestingas". Kaip elgtis komandai neatvykus trečią kartą, nenumato net LFF varžybų nuostatai.

Kaune vykusioje antrojo šešetuko lyderių dvikovoje "LKKA ir Teledema", vedama į aikštę grįžusio D.Urbelionio, net 4-0 sutriuškino "Kauno jėgerius" ir užsitikrino 7-tąją poziciją. Praėjusių metų čempionai šiame sezone priversti tenkintis tik 8-tąja vieta.

Paskutinėse namų rungtynėse savo gerbėjus nudžiugino "Anykščiai", minimalia persvara įveikę Klaipėdos "Glestum". Tai buvo tik antroji anykštėnų pergalė šį sezoną.

26 turo statistika

Kauno "Rodiklis" 0 - 2 Alytaus "Alytis"
42' [0 - 1] M.Šarkelis
74' [0 - 2] D.Šuliauskas (į savo vartus)

Jonavos "Lietava" 3 - 1 Kėdainių "Nevėžis"
7' [1 - 0] L.Korsakas
43' [2 - 0] V.Stanevičius
49' [3 - 0] T.Kavolis
53' [3 - 1] N.Kestenis

86' iš aikštės pašalintas V.Macianskis ("Nevėžis")

Gargždų "Banga" 1 - 0 Pakruojo "Kruoja"
48' [1 - 0] M.Kazlauskas (11 m.)

Kauno "LKKA ir Teledema" 4 - 0 Kauno "Kauno jėgeriai"
37' [1 - 0] D.Urbelionis
57' [2 - 0] J.Mikalauskas
66' [3 - 0] N.Bartkevičius
84' [4 - 0] N.Bartkevičius

Anykščių "Anykščiai" 1 - 0 Klaipėdos "Glestum"
55' [1 - 0] G.Siciūnas

Tauragės "Tauras ir Erra" - Ukmergės "Vilkmergė"
Ukmergės "Vilkmergė" neatvyko į rungtynes.