"Ekranas" pažemintas Liepojoje © Eurofootball.lt
Baltijos futbolo lygos finale dviejų lietuviškų klubų greičiausiai tikrai nebus. Šeštadienį namuose rekordiniu rezultatu 10-0 A Lygoje sutriuškinęs Visagino "Interą", trečiadienį Panevėžio "Ekranas" Baltijos lygos pusfinalio rungtynėse Liepojoje patyrė žeminantį pralaimėjimą prieš Benjamino Zelkevičiaus treniruojamą Liepojos "Metalurgs" rezultatu 1-6.

Baltijos Futbolo Lygos pirmosios pusfinalio rungtynės
Liepojos "Metalurgs" 6 - 1 Panevėžio "Ekranas"
4` [1 - 0] Genadijs Solonicins
31` [2 - 0] Denis Ivanovs
33` [3 - 0] Girts Karlsons
43` [4 - 0] Sergej Pogreban (į savus vartus)
69` [4 - 1] Egidijus Varnas
86` [5 - 1] Girts Karlsons
90` [6 - 1] Vladimirs Kamesis

"Ekranas": Stefanovič; Rahn, Rimavičius, Skroblas (40' Šidlauskas), Tomkevičius; Bička, Savėnas, Kavaliauskas, Varnas; Pogreban, Lukšys

Aikštės šeimininkas "Metalurgs", kurio gretose žaidė lietuvis Tomas Tamošauskas, išsiveržė į priekį jau ketvirtą minutę - tiksliu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų pasižymėju Genadijus Solonicinas.

"Ekranas" atsakė keliais savo išpuoliais, tačiau sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį po kampinio ir sumaišties svečių baudos aikštelėje Denisas Ivanovas padvigubino persvarą, o netrukus po dviejų bandymų pasinaudojęs atšokusiu kamuoliu dar vieną įvartį pelnė Girtas Karlsonas.

Tragišką pirmąjį kėlinį "Ekranui" baigė Sergejaus Pogrebano įvartis į savo vartus likus porai minučių iki pertraukos.

Antroje rungtynių pusėje panevėžiečiams vis tik pavyko perimti iniciatyvą ir sušvelninti atsilikimą - 69 minutę po Manto Savėno perdavimo įmušė Egidijus Varnas.

Tačiau paskutines viltis atsitiesti nubraukė du "Metalurgs" įvarčiai mačo pabaigoje - 86 minutę gavęs Cristiano Torreso perdavimą ir suklaidinęs varžovą stipriu smūgiu pasižymėjo G.Karlsonas, o mačo pabaigoje "Ekrano" gynybai visiškai subyrėjus paskutinį tašką rungtynėse padėjo Vladimiras Kamesis.

"Metalurgs" nugalėjo triuškinančiu rezultatu 6-1 ir gali ramiai jaustis prieš po savaitės Panevėžyje vyksiantį atsakomąjį mačą. Šio pusfinalio nugalėtojas turnyro finale susitiks su dvikovos "Ventspils" - "Kaunas" laimėtoju.