"Sūduva" antrą kartą nusileido "Brann" © Eurofootball.lt
Marijampolės "Sūduvai" nepavyko pakartoti prieš penkis metus pasiekto rezultato - ketvirtadienį ji atsakomosiose UEFA Taurės pirmojo kvalifikacinio etapo rungtynėse jie 3-4 pralaimėjo Norvegijos čempionato lyderiams Bergeno "Brann" ir nusileido bendru rezultatu 4-6.

Marijampolės "Sūduvos" stadionas, 2500 žiūrovų
Teisėjas - Veaceslav Banari (Moldavija)
Marijampolės "%c00125" 3 - 4 Bergeno "%c00352"
(Pirmos rungtynės 1-2, bendras rezultatas 4-6)

37` [0 - 1] Petter Vaagan Moen
45` [0 - 2] Armann Bjornsson
46` [1 - 2] Andrius Urbšys
57` [1 - 3] Jan Gunnar Solli
62` [1 - 4] Erik Huseklepp
78` [2 - 4] Darius Maciulevičius
84` [3 - 4] Otavio Braga

Rungtynių eiga:

Sirgaliai dėkoja "Sūduvai", kuri, nors ir atsilikinėjo 1-4, sugebėjo įmušti du įvarčius ir pralaimėti garbingu rezultatu.

90` Iš aikštės pašalintas Sergėjus Potapovas ("Sūduva")

90+2` Teisėjas skelbia rungtynių pabaigą.

90+1` Potapovui rodoma antra geltona kortelė - vos prieš dešimt minučių aikštėje pasirodęs ukrainietis priverstas palikti aikštę. Žiūrovai legionierių iš aikštės išlydi plojimais.

90+1` Rezultatyvios rungtynės artėja link pabaigos. Klimavičius atlieka labai tolimą perdavimą į priekį, tačiau ten nesėkmingai kovoja Braga.

90` Teisėjas iš Moldavijos pridėjo 2 minutes.

90` Geltona kortelė rodoma Sergėjui Potapovui, kuris iš nugaros pargriovė varžovą.

89` Dar vienas netikslus "Sūduvos" gynėjų perdavimas, tačiau tuo pačiu atsako ir "Brann".

87` Baudos smūgis 30 metrų nuo vartų. Maciulevičius smūgiuoja stipriai, tačiau netiksliai.

86` "Sūduvai" niekaip nesiseka "išnešti" kamuolio nuo savų vartų - net keli perdavimai kliudo varžovus ir skrieja atgal.

85` Klevinskas po Sjohage smūgio sugauna kamuolį, tačiau su juo išslysta už galinės linijos. Kampinis. Galiausiai kamuolį iš baudos aikštelės galva išmuša Klimavičius.

84` ĮVARTIS!!!! Negreirosas braziliškas reidas dešiniuoju kraštu, perdavimas link tolimojo virpsto, kur po keitimo aikštėje pasirodęs Braga laisvas galva siunčia kamuolį į vartus. "Sūduva" rodo, jog šiose rungtynėse jie neketina būti sutriuškinti.

82` Braga smūgiuoja iš baudos aikštelės prieigų - nors vartininkas nesureaguoja, kamuolys praskrieja greta tolimojo virpsto.

81` Paskutinis keitimas "Sūduvos" gretose - vietoje aktyviojo Urbšio aikštėje pasirodo Sergėjus Potapovas.

81` Mikuckis pavojingai kelia kamuolį iš kairiojo krašto, tačiau varžovai išmuša jį už šoninės linijos.

79` Maciulevičius pyksta ant savęs, kad nepataikė į vartus po to, kai kamuolys jam netikėtai atiteko baudos aikštelės prieigose - nestabdant kamuolio jo stiprus smūgis buvo kiek netikslus.

78` Baudos smūgį puikiai realizuoja Darius Maciulevičius - "Sūduvos" kapitonas tiksliu smūgiu įmuša antrąjį Marijampolės klubo įvartį šiose rungtynėse.

78` Paskutinis keitimas "Brann" gretose - vietoje Robbie Winterso aikštėje pasirodo jaunasis Joakimas Sjohage.

77` Braga uždirba baudos smūgį 25 metrai nuo varžovų vartų.

77` Husekleppas atsiduria atakos smaigalyje, tačiau po perdavimo iš krašto nepataiko į kamuolį.

74` Hanstveitas atsiduria laisvas kairiajame atakos krašte, skersuoja kamuolį vartų link, tačiau ten - tik "Sūduvos" gynėjai.

73` Antrasis keitimas "Sūduvos" gretose - vietoje saugo Jasaičio aikštėje pasirodo puolėjas Ottavio Braga.

72` Varžovai atsako pavojingu Guntveito smūgiu virš vartų po Husekleppo perdavimo.

71` Negreirosas gauna kamuolį baudos aikštelės prieigose, perduoda jį G.Slavickui, tačiau pastarojo perdavimas nuo galinės linijos - netikslus.

70` "Brann", panašu, neketina tenkintis tokiu rezultatu ir gana išradingai atakuoja. Laimei, šįkart Bjornssonas nepaveja perdavimo iš aikštės gilumos.

68` Hanstveitas skersuoja kamuolį iš kairiojo krašto, tačiau prie tolimojo virpsto niekas nepasiekia kamuolio ir "Sūduva" apsigina.

"Sūduvos" entuziazmas akivaizdžiai išblėso - pasipylė netikslūs perdavimai, marijampoliečiai per daug nesistengia atakuoti.

65` Vietoje įvarčio autoriaus Solli aikštėje pasirodo Cato Guntveit.

64` Jasaitis atlieka baudos smūgį iš maždaug 20 metrų, tačiau kamuolys nuo varžovė gyvatvorės lekia už šoninės linijos.

62` "Brann" atsako įvarčiu. Po tolimo aukšto perdavimo iš dešiniojo krašto laisvas prie tolimojo virpsto atsidūręs po keitimo aikštėje pasirodęs Husekleppas nesunkiai įveikė Klevinską.

62` V.Slavickas iš krašto veržiasi aikštės vidurio link ir smūgiuoja iš 20 metrų, tačiau jo smūgį nesunkiai atremia Opdalas.

60` Labai panaši situacija prie "Sūduvos" vartų - Husekleppo baudos smūgis, kamuolys iš išorės kliudo vartų konstrukcijas, negausus būrys "Brann" sirgalių džiaugiasi įvarčiu, tačiau paaiškėja, jog jo nebuvo.

59` Maciulevičius iš 15 metrų smūgiuoja stipriai, tačiau kliudo vartų konstrukcijas. Žiūrovams pasirodo, jog buvo įvartis, todėl švilpimo susilaukia rungtynių teisėjas.

57` Skrieja trečiasis įvartis į "Sūduvos" vartus. "Brann" kontrataka, Husekleppas iš krašto veržiasi link vidurio, atitraukia gynėjus, atiduoda tikslų perdavimą laisvam Solli, kuris vienas prieš Klevinską pasitaiso kamuolį ir smūgiuoja tiksliai. "Sūduvai" belieka žaisti dėl garbės.

57` Dar vienos progos išnaudoti nepavyksta "Sūduvai" - G.Slavickas skersuoja kamuolį nuo galinės linijos, tačiau Maciulevičiaus smūgį blokuoja varžovas ir kamuolys išrieda už galinės linijos. Nuo kampinio norvegai apsigina.

56` Mikuckis apsikeičia perdavimais su Urbšiu ir smūgiuoja iš maždaug 20 metrų, tačiau smarkiai virš vartų.

55` Net keturi "Brann" žaidėjai atsiduria prieš du "Sūduvos" gynėjus, tačiau šia proga pasinaudoti nesugeba - po perdavimo teisėjas fiksuoja nuošalę.

53` Prie kamuolio greičiau už G.Slavicką prie kamuolio savo baudos aikštelėje suspėja Norvegijos klubo žaidėjas.

52` Po kampinio Bjornssonas smūgiuoja stipriai, tačiau virš skersinio. Vietoje įvarčio autoriaus Vaagano Moeno aikštėje pasirodo Erikas Husekleppas.

51` Klimavičiaus klaida gynyboje ir jis lieka už El Fakiri nugaros - tunisietis laisvas smūgiuoja stipriai, tačiau virš vartų. Teisėjas netikėtai skiria kampinį.

50` Wintersas guli prie "Sūduvos" vartų, teisėjas liepia pristatyti neštuvus, tačiau škotas netrukus savo jėgomis palieka aikštę. "Sūduva" pagal garbingo žaidimo taisykles atiduoda kamuolį varžovams.

48` "Sūduva" apgulė "Brann" vartus, tačiau po kelių bandymų galiausiai teisėjas fiksuoja nuošalę Negreirosui.

46` ĮVARTIS!!!!!! Jaunasis Urbšys suteikia vilties stadione susirinkusiems sirgaliams - Negreiros prasiveržia dešiniuoju kraštu, smūgiuoja į vartus, kamuolys nuo vartininko atšoka į virpstą ir pirmas prie laisvo kamuolio suskubęs Urbšys iš labai arti pasiunčia kamuolį į tuščius vartus.

46` Prasideda antrasis kėlinys.

Per pertrauką Algimantas Gabrys atlieka vieną keitimą - vietoje Sobalio aikštėje pasirodo Giedrius Slavickas. Vaidas Slavickas atsitraukia į dešiniojo gynėjo poziciją.

45` Iš karto po to teisėjas fiksuoja pirmojo kėlinio pabaigą. Panašu, jog "Sūduvos" žygis Europoje baigsis šiomis rungtynėmis, kadangi dabar jau reikia mušti mažiausiai 4 įvarčius.

45` Pirmasis kėlinys "Sūduvai" baigiasi tragiškai: baudos aikštelės prieigose varžovai labai įdomiai atlieka baudos smūgį - vienas iš žaidėjų simuliavo, jog rišasi batraiščius, tuo tarpu Armannas Bjornssonas labai stipriu smūgiu nuginklavo Klevinską.

44` Dar kartą tarpusavyje vienas kito nesupranta "Sūduvos" gynėjai ir vartininkas, Klevinskas sugauna kamuolį, tačiau už baudos aikštelės ribų. Teisėjas skiria baudos smūgį, tačiau už šią situaciją galėjo rodyti ir raudoną kortelę.

43` Teisėjas rodo pirmąją geltoną kortelę šiose rungtynėse - ją prieš save išvysta Bjornssonas, "Sūduvos" baudos aikštelėje pavojingai sužaidęs prieš Skinderį.

42` Urbšys smūgiuoja iš maždaug 18 metrų, tačiau kamuolys skrieja nestipriai ir Opdalas nesunkiai jį sugauna.

40` "Sūduva" keičia atakos kraštą, tačiau varžovai greitai persiorientuoja. Wintersas nesunkiai įveikia Miklinevičių ir įsiveržia į baudos aikštelę, tačiau ten pirmas prie kamuolio suspėja Mikuckis. Galiausiai Wintersas pargriauną šį prie galinės linijos ir teisėjas fiksuoja pražangą.

Dabar "Sūduvai" reikia mušti mažiausiai du įvarčius. Jei rungtynės baigtųsi 2-1 būtų žaidžiamas pratęsimas.

37` Įvartis! Tačiau jį muša Norvegijos klubo kairiojo krašto saugas Petteris Vaaganas Moenas. Kažkuris iš "Sūduvos" gynėjų ginčyjasi su teisėju prašydamas nuošalės, tuo tarpu Dahlis prasiveržia iki pat galinės linijos, skersuoja kamuolį, prie tolimojo virpsto Bjornssonas galva nepasiekia kamuolio, tačiau Vaagenas Moenas iš kairiojo baudos aikštelės krašto stipriu smūgiu "sušaudė" Klevinską.

36` El Fakiri "paguldo" kelis "Sūduvos" žaidėjus dešiniajame krašte ir skersuoja kamuolį nuo galinės linijas, tačiau kamuolys aukštaūgio Bjornssono nepasiekia.

35` Šoninis teisėjas nusprendžia, kad "Brann" žaidėjas ne pagal taisykles išsimetė kamuolį iš už šoninės linijos ir atiduoda kamuolį "Sūduvai".

34` Jasaitis pabando laimę iš 30 metrų, tačiau kamuolys praskrieja pro vartus.

Pastarosiomis minutėmis "Sūduva" akivaizdžiai užspaudė "Brann", tačiau taip reikalingo įvarčio įmušti nepavyksta.

33` Urbšys prasiveržia kraštu, nuošalės nėra, tačiau lietuvis uždelsia ir norvegai išmuša kamuolį už galinės linijos. Po kampinio Mikuckio smūgis galva nekelia rūpesčių "Brann".

32` Urbšys ir Negreirosas veržiasi link varžovų vartų, lietuvis perduoda kamuolį brazilui, šis vietoje smūgio bando perduoti kamuolį Maciulevičiui, tačiau nesėkmingai.

30` Negreirosas atakos smaigalyje spaudžia 2 varžovų gynėjus, iškrapšto kamuolį ir perduoda šį Urbšiui, tačiau pastarajam nepavyksta įsiveržti į baudos aikštelę.

29` Urbšys paspaudžia varžovą prie šoninės linijos ir taip priverčia norvegą išmušti kamuolį už šoninės linijos. Netrukus Urbšys panašiai uždirba dar ir kampinį. Vėl prie kamuolio Jasaitis. Nestiprų Sobal smūgį galva iš maždaug 10 metrų nesunkiai atremia Opdalas.

Pagal smūgius į vartus akivaizdžiai pirmauja "Sūduva".

27` Vėl kamuolį kelia Jasaitis, o šįkart Klimavičiaus galva smūgiuotą kamuolį sugauna varžovų vartininkas.

26` Dar vienas kampinis prie "Brann" vartų. Šįkart po Jasaičio pakėlimo Bjornssonas išmuša kamuolį už galinės linijos. Dar vienas kampinis.

Aikštėje vyrauja apylygis žaidimas. Nei viena komanda neturi akivaizdžios iniciatyvos.

24` Jasaitis kelia kampinį, Klimavičius prie tolimojo virpsto iššoka aukščiau varžovų ir smūgiuoja į vartus, tačiau kamuolys praskrieja kelis centimetrus virš skersinio. Labai pavojingas epizodas, jaunasis gynėjas griebiasi už galvos.

24` Dar vieną kampinį uždirba "Sūduva" - šįkart Mikuckio į baudos aikštelę perduotą kamuolį už galinės linijos išmuša varžovų gynėjas.

23` Maciulevičius griaunamas, apeliuoja į teisėją, tačiau šis pražangos nefiksuoja. "Brann" skersuoja kamuolį iš kairiojo krašto ir škotas Wintersas smūgiuoja virš vartų.

21` Nelabai vienas kitą gynyboje supranta jaunasis Klimavičius ir Skinderis - jau kelintą kartą po vienas kito perdavimų varžovai bando kurti pavojingas atakas.

20` Labai pavojinga ataka! Urbšys veržiasi dešiniuoju kraštu, nuošalėje buvęs Negreirosas demonstratyviai parodė, jog nedalyvauja atakoje, Urbšys prasiveržė iki pat galinės linijos, centravo kamuolį, tačiau iš kelių metrų Negreiroso smūgiuotą kamuolį už galinės linijos nukreipė varžovų gynėjai. Po kampinio Maciulevičius iš toli smūgiuoja labai netiksliai.

19` Maciulevičius apsikeičia perdavimais su Negreirosu ir smūgiuoja į vartus iš 18 metrų, tačiau smarkiai per aukštai.

18` Jasaitis netiksliai perduoda kamuolį iš aikštės vidurio ir šis atsiduria užribyje.

17` Bjornssonas pastebi laisvą plotą priešais save ir nusprendžia smūgiuoti iš maždaug 20 metrų, tačiau labai netiksliai.

16` Jasaitis praranda kamuolį savo aikštės pusėje, tačiau "Brann" nieko pavojingo sukurti nepavyksta - Norvegijos klubo žaidėjai nesupranta vienas kito.

16` Solli skersuoja kamuolį iš dešiniojo krašto, tačiau Klevinskas nesunkiai gaudo kamuolį.

14` Dar kartą grubiai griaunamas Urbšys, šįkart teisėjas fiksuoja pražangą ir skiria baudinį. Jasaitis stipriai smūgiuoja iš maždaug 30 metrų, nuo gyvatvorės atšokęs kamuolys atitenka Negreirosui, šis smūgiuoja, kamuolį virš vartų nukreipia Maciulevičius, tačiau teisėjas fiksuoja nuošalę pastarajam.

Kaip ir buvo galima tikėtis, varžovai dažnai kelia aukštus kamuolius į priekį tvirtai sudėtiems savo puolėjams. Laimei, kol kas marijampoliečiai patikimai saugo varžovus.

11` Urbšys griaunamas aikštės viduryje, tačiau teisėjas leidžia tęsti žaidimą.

9` Gynyboje klysta Skinderis, norvegai įmuša dar vieną įvartį, tačiau ir šįkart jis neįskaitomas - teisėjas fiksuoja pražangą prieš Skinderį.

9` Jaitehas perduoda kamuolį iš dešiniojo krašto, teisėjas fiksuoja nuošalę - nebeprižiūrimas gynėjų Robbie Wintersas nuginkluoja Klevinską.

8` Klimavičius, spaudžiamas varžovo, labai pavojingai galva perduoda kamuolį vartininkui, tačiau Klevinskas spėja prie kamuolio greičiau už varžovų puolėją.

7` Solli dar kartą su kamuoliu - šįkart jam labai nepavyksta bandymas skersuoti kamuolį.

6` Solli "Sūduvos" baudos aikštelėje neuždirba kampinio - teisėjas nusprendė, jog kamuolys aikštę paliko nuo Lietuvos klubo žaidėjo.

5` Puikiai gynyboje sužaidžia jaunasis Klimavičius, tuo tarpu kitoje aikštės pusėje rizikingai su kamuoliu elgiasi Norvegijos klubo vartininkas.

4` Negreirosas smūgiuoja tiesiai į žaidėjų gyvatvorę. Toliau sekė perdavimas į baudos aikštelę, kur galva smūgiuoti nepavyko greitai atbėgusiam Negreirosui.

4` Baudos smūgis prie "Brann" vartų. Atstumas - apie 25 metrai.

2` "Sūduva" perima kamuolį, Negreirosas puikiai atiduoda kamuolį Urbšiui, šis veržiasi link varžovų vartų, smūgiuoja iš 16 metrų, tačiau šalia vartų. Pavojingas epizodas.

2` Maciulevičius puikiai pakelia kamuolį, tačiau niekas iš komandos draugų nepasiekia kamuolio ir varžovų vartininkas jį sugauna.

1` Teisėjas iš Moldavijos skelbia rungtynių pradžią. Pirmieji su kamuoliu šeimininkai, kurie kelia pirmąjį baudos smūgį varžovų vartų link.

Primename, jog Marijampolės ekipa pirmąsias rungtynes Bergene pralaimėjo 2-1, todėl šiandien jiems užtenka pergalės 1-0, arba pergalės dviejų įvarčių pranašumu.

Laba diena, gerbiami EuroFootball.lt lankytojai. Pradedame tiesioginę transliaciją iš Marijampolės. Iki rungtynių pradžios likus kelioms minutėms aikštėje pasirodo abiejų komandų žaidėjai. "Sūduvos" gretose nėra sunkią traumą jau seniai patyrusio Sergėjaus Kozyuberdos bei diskvalifikuoto Willero Oliveiros. Stadionas nėra sausakimšas, greičiausiai todėl, jog rungtynės prasideda dar nesibaigus darbo dienai.

Komandų sudėtys

"Sūduva": S.Klevinskas; Mikuckis, Klimavičius, Skinderis, Sobal (46` G.Slavickas); V.Slavickas, Urbšys (81` Potapov), Jasaitis (73` Braga), Skinderis, Miklinevičius, Maciulevičius; Negreiros;

Atsarginiai: Urba, Braga, Juška, G.Slavickas, Potapov, Grigas, G.Klevinskas;

"Brann": Opdal; Hanstveit, Sigurdsson, Bjornasson, Dahl; Vaagan Moen (52` Huseklepp), El Fakiri, Jaiteh, Solli (65` Guntveit); Winters (78` Sjohage), Bjornsson;

Atsarginiai: Thorbjornsen, Guntveit, Walde, Bakke, Huseklepp, Sjohage;