15 turas: Vilniaus klubų pergalės lėmė lyderių pasikeitimą © Eurofootball.lt
Antrą turą iš eilės Lietuvos "A lygos" pirmenybėse pergales iškovojus visiems trims Vilniaus klubams į pirmąją vietą pakilo "Vilniaus" ekipa, kuri svečiuose nugalėjo autsaiderę "Šilutę" ir aplenkė netikėtą nesėkmę prieš "Žalgirį" patyrusį "Kauno" klubą. Dvikovą dėl penktosios vietos prieš "Ekraną" laimėjo "Vėtra", ketvirtoje pozicijoje lieka "Interą" įveikusi "Sūduva", o "Atlanto" ir "Šiaulių" susitikimas baigėsi be įvarčių.

Vilniaus "Žalgirio" ir "Kauno" tarpusavio dvikovoje Baltijos lygoje žalgiriečiai patyrė didžiausią pralaimėjimą klubo istorijoje, tačiau šį kartą sostinės ekipa pademonstravo, kad kiekvienas mačas yra skirtingas.

Nors pirmajame kėlinyje daugiau atakavo svečiai, po pertraukos aikštės šeimininkus puikiu įvarčiu į priekį išvedė Igoris Morinas. "Kaunas" turėjo šimtaprocentinę progą išlyginti rezultatą, bet 53 minutę 11 metrų baudinio nerealizavo komandos atakų lyderis Ričardas Beniušis. "Žalgiris" atsilaikė ir iškovojęs netikėtą pergalę prieš kauniečius pasivijo juos turnyrinėje lentelėje.

Tuo tarpu "Kauno" nesėkme lengvai pasinaudojo ir lyderio vietą užėmė "Vilniaus" klubas. Vilniečiai nepaisant vangoko pirmojo kėlinio rungtynėse su "Šilute" išvykoje prieš pertrauką išsiveržė į priekį pasižymėjus lietuvių kilmės brazilui Rodolfo, o antrajame kėlinyje dar vieną įvartį "Vilniui" pelnė saugas iš Brazilijos Paulinho.

Ketvirtą vietą užima Marijampolės "Sūduva", kuri po Nerijaus Mačiulio ir Artūro Kėrio įvarčių nugalėjo absoliutų autsaiderį Visagino "Interą", tuo tarpu 5-6 pozicijas dalinasi Vilniaus "Vėtra" ir Panevėžio "Ekranas". Pastarosios dvi komandos 15-ajame ture susitiko tarpusavyje ir pergalę rezultatu 1-0 iškovojo "Vėtra", kurios gretose pasižymėjo Mindaugas Panka.

Tuo tarpu kovoje dėl 7 vietos nugalėtojo nebuvo. Klaipėdos "Atlantas" žaisdamas su "Šiauliais" didžiąją antrojo kėlinio dalį turėjo net dviejų žaidėjų kiekybinę persvarą, nes iš aikštės buvo pašalinti šiauliečių vartininkas Giedrius Arlauskis ir Aleksandras Zabara, tačiau uostamiesčio klubui palaužti varžovų pasipriešinimo nepavyko.

15 turo statistika

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 1200 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Kancleris
"%c00032" 1 - 0 "%c00030"
49' [1 - 0] Igoris Morinas

53' R.Beniušis ("Kaunas") nerealizavo 11 metrų baudinio

"Žalgiris": Rapalis; Choruži, Ngapounou, I.Steško, Dubina; Morinas, Vilėniškis, Ostap, Poderis (90' Misiuk), Bursuc; Mižigurskis (84' Lemežis)

"Kaunas": Stonys; Manchkava, Bagužis, D.Sanajevas, Mrowiec; Strakhanovic (59' Kšanavičius), Radžius, Pehlič (46' Vyšniauskas); Ledesma, Beniušis (67' Rimkevičius), Grigalevičius

Šilutės miesto stadionas
Teisėjas - Edmundas Gaigalas
43' [0 - 1] Rodolfo Kumbrevicius
75' [0 - 2] Paulinho

"Šilutė": Heterlendi; Khubutia, Regelskis, A.Sanajevas, Brezina; Zubavičius (90' Judickas), Vaikasas, Vičius, Bezykornovas (14' Valskis), Normantas (75' Stinga); Ostreika

"Vilnius": Leus; Marcio, Rodnei, Artiomovas; Radavičius, Andreson (46‘ Everton), Erasmo, Paulinho, Lukša; Kleyr (69‘ Wasiu Akanni), Rodolfo (81‘ Zagurskas)

Klaipėdos "Žalgirio" stadionas, 300 žiūrovų
Teisėjas - Paulius Malžinskas

47' Giedrius Arlauskis, 55' Aleksandr Zabara (abu "Šiauliai") pašalinti iš aikštės

"Atlantas": A.Lekevičius; Butkus, Gnedojus (22' Begič), Nesterenko, Šarūnas; Navikas, Silič, Noreika (68' Žvingilas), Petreikis; Douglas (7' Daunoravičius), Aničič

"Šiauliai": G.Arlauskis; Juodeikis, Lunskis, Lapeikis, Kirchners; Kuklys, Šilėnas, Zabara, Butavičius (68' Viktoravičius); Raskov (90' Olišauskas), Tsiganenko (51' Lukovičs)

Marijampolės miesto stadionas, 1800 žiūrovų
Teisėjas - Deivis Kančelskis
30' [1 - 0] Nerijus Mačiulis
47' [2 - 0] Artūras Kėrys

"Sūduva": S.Klevinskas; Sobol, Mikuckis, Grigas, V.Slavickas; Mačiulis, Miklinevičius (75' Leimonas), Willer, Maciulevičius (46' Kėrys), Juška; Shuganov (46' Urbšys)

"Interas": Šalkauskas; Savickas, Gordej, Macianskis (50' Tučinskij), Stanaitis; Pašin, Slepakovas, Moroz (46' Astrauskas), Krasnovskis; Jeršovas (46' Rinaldo), Novikovas

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 1600 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Žuta
30' [1 - 0] Mindaugas Panka

"Vėtra": Kozyrev; Usačiov, Skerla, Budimir, Pedro; Šernas, Panka, Božinovski, Juška (90' Sasnauskas), Stankevičius (81' Azizi), Severino (74' Grigaitis)

"Ekranas": Stefanovič; Paulauskas (71' Saulėnas), Rimavičius, Gleveckas, Skroblas; Bička, Gardzijauskas (46' Rahn), Savėnas, Pogreban (56' Šidlauskas); Kavaliauskas, Lukšys