"Premier" lygos belaukiant: komandų apžvalga - "Swansea"

Naujasis „Premier“ lygos sezonas startuos jau rugpjūčio 13 dieną, o tai reiškia, kad iki Anglijos čempionato pradžios liko vos 11 dienų. Nenumaldomai artėjant šioms pirmenybėms, Eurofootball.lt jums pateiks visų dvidešimties „Premier“ lygos ekipų apžvalgą.

Šį kartą bus apžvelgta praėjusį sezoną „Premier“ lygoje dvyliktoje pozicijoje likusi „Swansea“ ekipa.


„Swansea“

Istorija:

Komanda įkurta 1912 metais, „Premier“ lygoje rungtyniaus šeštą sezoną. Geriausias finišas šioje lygoje – 8 vieta.

„Premier“ lygoje rungtyniaus šeštą sezoną iš eilės.

Praėjusių metų sezonas:

2015-2016 metų „Premier“ lygos sezone „Swansea“ demonstravo labai banguotą žaidimą, o galiausiai sezoną užbaigė dvyliktoje pozicijoje.

Pokyčiai po praėjusio sezono:

Vasaros pradžioje „Swansea“ atsisveikino su dviems puolėjas – Alberto Paloschi ir Ederiu. Pirmasis už šešis milijonus eurų persikėlė į „Atalanta“, o Europos čempionato finale lemiamą įvartį pelnęs portugalas atstovaus „Lille“ ekipai, kuri už jį sumokėjo 4,5 milijono eurų sumą.

Klubas turi ir du naujokus – už 2,5 milijono eurų iš „Ajax“ įsigytas centro gynėjas Mike`as van der Hoornas, o iš QPR už 6 milijonus eurų atvyko centro saugas Leroy`us Feras.

Žaidėjai į kuriuos verta atkreipti dėmesį:

Ashley Williamsas. Europos čempionate buvęs vienas iš svarbiausių į pusfinalį patekusios Velso rinktinės žaidėjų, Williamsas neabejotinai yra svarbus ir „Swansea“ klube. Praėjusį sezoną visoje „Premier“ lygoje pirmavęs pagal iš pavojingų zonų išmuštus kamuolius, komandos kapitonas buvo itin svarbus „Swansea“ gynybai. Po puikių Europos pirmenybių centro gynėjas bus nusiteikęs panašią formą demonstruoti ir „Premier“ lygoje, tačiau dar neaišku ar šis žaidėjas liks dabartinėje ekipoje. Sklando gandai, kad šį futbolininką norėtų įsigyti „Everton“ klubas.

Gylfi Sigurdssonas. Įvairių Europos klubų medžiotas Sigurdssonas ir toliau liks „Swansea“ ekipoje. Šiandien saugas pasirašė naują sutartį su šia ekipa ir toliau bandys vesti šį klubą į pergales. 2015-2016 metų sezone jis ne tik pelnė 11 įvarčių, tačiau ir buvo dažniausiai progas komandos draugams kūręs šios ekipos žaidėjas. Po gero pasirodymo su savo šalies rinktine Europos pirmenybėse, islandas nežada sustoti, o šį sezoną jis ir vėl turėtų būti pavojingiausias „Swansea“ žaidėjas.

Andre Ayew. Iš Prancūzijos į „Premier“ lygą persikėlusiam Ayew laiko prisitaikyti nereikėjo – jau per pirmus keturis turus jis pelnė tris įvarčius, o iš viso pirmąjame sezone jis pademonstravo savo meistriškumą pelnydamas 12 įvarčių. Panašu, kad angliškas futbolas tiko Ganos rinktinės žaidėjui, nes toks rezultatyvus krašto puolėjas nebuvo net ir geriausiais savo metais „Ligue 1“ pirmenybėse. Pakartoti tokį rezultatą ateinančiame sezone nebus lengva, tačiau Ayew yra pakankamai geras, kad ir vėl metus pabaigtų savo sąskaitoje turėdamas daugau nei 10 įvarčių.

Komandos stipriosios pusės:

Įvarčiai po baudos smūgių. „Swansea“ praėjusį sezoną mėgo bausti varžovus iš baudos smūgių. Dažniausiai šias standartines situacijas atlieka Sigurdssonas, kuris per savo karjerą ne kartą įrodė galintis mušti įvarčius baudos smūgiais, tačiau tai, kad šias situacijas gali paversti įvarčiais praėjusiame sezone įrodė ir Ayew. Komandai išlaikius Sigurdssoną, „Swansea“ gerbėjai gali neabejoti, kad po baudos smūgių jie bus pavojingi ir kitais metais.

Grįžimas į rungtynes atsiliekant nuo varžovų. Prieš „Swansea“ praėjusį sezoną nebuvo galima atsipalaiduoti net ir pirmaujant, o iš viso atsilikdama pernai ši ekipa iškovojo 13 taškų. Tai, kad prieš šį klubą persvara  negarantuoja taškų įsitikino ir „Manchester United“ bei „Arsenal“ ekipos, kurios pirmaudamos prieš juos rungtynes baigė nuleidusios galvą ir patyrusios nesėkmę. „Gulbės“ nepasiduodavo net ir praleidusios du įvarčius ir du kartus tokius mačus pabaigė lygiosiomis.

Komandiškas žaidimas. Nors šioje komandoje išsiskiria du puolimo lyderiai – Sigurdssonas ir Ayew, ekipa dalindavosi kamuolį, o progas ekipos draugams kūrė tikrai ne tik šie du futbolininkai. Iš viso bent po vieną rezultatyvų perdavimą „Premier“ lygoje atliko net 15 „Swansea“ žaidėjų, o aštuoni iš jų surinko po 2-3 tikslius perdavimus įvartį mušusiam komandos draugui. Nė vienam šio klubo atstovui neišsiskyrus rezultatyviais perdavimais, tai jų žaidimą padarydavo daug labiau nenuspėjamą.

Įdomūs faktai apie „Swansea“:

2012-2013 metų sezone „Swansea“ iškovojo, kol kas, didžiausią trofėjų komandos istorijoje. Jie triumfavo Anglijos lygos taurės turnyre;

Ši ekipa yra vienintelė dabartinėje „Premier“ lygoje, kuri yra įsikūrusi ne Anglijoje;

Dar 2002-2003 metų sezone „Swansea“ vos neiškrito į ketvirtąją Anglijos lygą. Juos nuo iškritimo išgelbėjo tik pergalė paskutiniame ture;

2011 metais „Swansea“ tapo pirmąja Velso komanda patekusia į „Premier“ lygą;

Nuo pat patekimo į „Premier“ lygą, „Swansea“ nė karto neiškrito iš šių pirmenybių;

1996 metais Kevinas Cullisas tapo trumpiausiai šiai komandai vadovavusiu treneriu. Teigiama, jog jau per antrųjų jo vadovaujamų rungtynių ilgąją pertrauką, žaidėjai perėmė komandos valdžią į savo rankas, tad Cullisas klube išdirbo vos savaitę ir pusantrų rungtynių;

Daugiausiai rungtynių klube sužaidė Wilfredas Milne – 586. Daugiausiai įvarčių vilkėdamas „Swansea“ marškinėlius pelnė Ivoras Allchurchas – 166.

Straipsnio įvertinimas: 0 0
 • joo

  toks kaip ir apie nieka tekstas. jei net neparasai apie trenerio pasikeitima (nesvarbu kad likus trims turam ano sezono)

  • +1
 • joo

  toks kaip ir apie nieka tekstas. jei net neparasai apie trenerio pasikeitima (nesvarbu kad likus trims turam ano sezono)

  • +1
 • joo

  toks kaip ir apie nieka tekstas. jei net neparasai apie trenerio pasikeitima (nesvarbu kad likus trims turam ano sezono)

  • +1

Kitos naujienos