"Premier" lygoje - lyderio kluptelėjimas ir žūtbūtinė kova dėl išlikimo © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos "Premier" lygoje sužaistos aštuonerios 35-ojo turo rungtynės.

Du be galo svarbius taškus prarado pirmoje vietoje beveik visą sezoną užtikrintai žengianti "Man Utd" ekipa, namie netikėtai mačą su tik 14-oje pozicijoje žengiančiu "Middlesbrough" baigusi lygiosiomis 1-1.

Gimtajame "Old Trafford" stadione žaidę "raudonieji velniai" negalėjo tikėtis geresnės pradžios - jau 3-ąją minutę Paulas Scholesas tiksliu perdavimu išvedė Wayne'ą Rooney vieną prieš vartininką Marką Schwarzerį. Puolėjas be vargo jį pergudravo ir nepagailėjo perdavimo Kieranui Richardsonui, kuriam teliko iš kelių metrų pelnyti lengvą įvartį.

Kad ir kaip bebūtų keista, iš pradžių sutrikusiai atrodę svečiai po truputį atsigavo ir netrukus, dėka puikiai žaidusių saugų, pradėjo kontroliuoti mačo eigą. Nors kurį laiką "Man Utd" pavykdavo apsiginti, galiausiai pirmojo kėlinio pabaigoje "Middlesbrough" atstatė pusiausvyrą - Stewartas Downingas skersavo kamuolį į baudos aikštelę, kur Markas Viduka griūdamas galva pelnė įvartį.

Užspausti varžovų favoritams nepavyko ir antrajame kėlinyje, kuriame svečiai netgi turėjo keletą neblogų progų antrą kartą nuginkluoti Edwiną van der Saarą. Verta pažymėti, jog po pertraukos aikštėje pasirodžiusiam Ole Gunnarui Solksjaerui pavyko pasiųsti kamuolį į tinklą, tačiau įvartis nebuvo įskaitytas dėl pražangos prieš vartininką.

W.Rooney keliskart tolimais smūgiais bandė išplėšti pergalę, bet "Middlesbrough" atsilaikė ir į savo sąskaitą įsirašė, ko gero, neplanuotą tašką.

Po 34-ųjų rungtynių sezone "Man Utd" padidino atotrūkį nuo artimiausio persekiotojo Londono "Chelsea" iki keturių taškų, bet Jose Mourinho vadovaujama komanda šio turo mačą žais rytoj išvykoje prieš "Newcastle" ir galės sumažinti deficitą iki minimumo.

Lemiama dvikova, galbūt lemsianti čempionų titulo savininką, tarp "Chelsea" ir "Man Utd" vyks gegužės 9 dieną Londone.

Trečiąją vietą turnyrinėje lentelėje užimantis "Liverpool" klubas namie be didesnio vargo 2-0 įveikė grėsmingai žemyn turnyrinėje lentelėje smingantį "Wigan" ir užsitikrino vietą kito sezono UEFA Čempionų lygos atrankos varžybose.

Svečiai "Anfield" stadione aiškiai siekė lygiųjų ir koncentravosi gynyboje, tačiau liverpuliečiai pelnė pakankamai greitą įvartį ir taip atsikratė spaudimo - 30-ąją minutę Jermaine'as Pennantas skersavo kamuolį į baudos aikštelę, o ten kovoje dėl jo Dirkas Kuytas įveikė ne tik gynėją, bet ir vartininką Johną Filaną, tiksliu smūgiu galva į tuščius vartus išvesdamas savo komandą į priekį.

"Wigan" neliko nieko kito kaip tik siekti išlyginamojo įvarčio, bet Paulo Jewello auklėtinių atakos nebuvo itin pavojingos. Galiausiai antrajame kėlinyje D.Kuytas įtvirtino pergalę, po Johno Arne Riises ir Peterio Croucho kombinacijos antrą kartą nuginkluodamas J.Filaną.

Mačo pabaigoje olandas turėjo progą įsirašyti į savo sąskaitą 'hattricką', tačiau galva smūgiavo per silpnai ir "Wigan" sugebėjo apsiginti.

Tuo tarpu pagrindinis "Liverpool" konkurentas kovoje dėl 'bronzinės' pozicijos "Arsenal" Londono derbyje išvykoje sužaidė tik lygiosiomis 2-2 su "Tottenham".

Atkakliame mače pirmieji į priekį 30-ąją minutę įsiveržė šeimininkai, kuomet po kampinio Michaelas Dowsonas pamušė kamuolį Robbie Keanui ir puolėjui teliko iš kelių metrų pasiųsti jį į tinklą.

"Arsenal" nesutriko ir jau netrukus bendravardžiai Emmanueliai turėjo po progą rezultatui išlyginti, bet Eboue pataikė į virpstą, o Adebayoras iš patogios situacijos smūgiavo virš vartų.

"Kanonieriai" tęsė dominavimą ir po didžiosios pertraukos bei 64-ąją minutę pelnytai pasiekė savo - Cescas Fabregasas baudos smūgiu perdavė kamuolį į baudos aikštelę link tolimojo virpsto, kur visiškai vienas paliktas Kolo Toure iš kelių metrų atstatė pusiausvyrą.

Negana to, po keliolikos minučių "Arsenal" dar kartą puikiai išnaudojo standartinę situaciją, kuomet C.Fabregasas vėl precižiškai tiksliai perdavė kamuolį varžovų vartų link ir už visus gynėjus aukščiau iššokęs E.Adebayoras nepaliko vilčių vartininkui Paului Robinsonui, išvesdamas svečius į priekį.

Kai jau atrodė, kad Arseno Wengero vadovaujama komanda švęs pergalę, "Tottenham" stebuklingai išsigelbėjo - 94-ąją minutę Jermaine'as Jenasas sužaidė sienele su Jermaine'u Defoe ir stipriu smūgiu pažeme iš 25 metrų išplėšė tašką.

Likus trims turams iki pirmenybių pabaigos "Liverpool" ir "Arsenal" klubus skiria pakankamai didelė 4 taškų praraja.

Ne ką mažesnė nei dėl čempionų titulo kova vyksta tarp turnyrinės lentelės dugne esančių autsaiderių, iš kurių trys iškris į antrąjį pagal pajėgumą divizioną.

Pirmąja tokia komanda, anksčiau laiko praradusia viltis išlikti tarp stipriausiųjų, tapo "Watford", šeštadienį savo stadione sužaidusi tik lygiosiomis 1-1 su "Man City".

Šeimininkai, žinodami savo sunkią situaciją, entuziastingai pradėjo rungtynes, tačiau niekaip nesugebėjo pralaužti tankios Mančesterio ekipos gynybos, o antrojo kėlinio pradžioje subliuško ir nedidelė viltis išsigelbėti - 53-ąją minutę vartininkas Benas Fosteris nesėkmingai atmušė kamuolį ir beviltiškai stebėjo, kaip Dariusas Vassellas siunčia jį į tinklą.

Tiesa, 75-ąją minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Tamasas Priskinas atstatė pusiausvyrą, bet to neužteko.

Per 35 rungtynes "Watford" surinko vos 24 taškus ir nuo priešpaskutinėje vietoje esančio "West Ham" atsilieka 8, o saugios 17 pozicijos jau 10-čia taškų.

Minėta "West Ham" vienuolikė šiandien gali švęsti - po dramatiškos kovos ji savo žiūrovų akivaizdoje 1-0 palaužė stipriausiųjų šešete esantį Liverpulio "Everton".

Pergalę šeimininkams lėmė ankstyvas puikus Bobby Zamoros smūgis iš 23 metrų, po kurio Timui Howardui teliko atlikti nemaloniausią pareigą vartininkui ir traukti kamuolį iš tinko.

Svečiai turėjo keletą puikių progų pusiausvyrai atstatyti, tačiau geriausiomis jų nepasinaudojo puolėjas Jamesas Beattie - iš pradžių jam pritrūko staigumo, vėliau tikslumo ir "West Ham" vartų sargas Robertas Greenas galėjo džiaugtis 'sausomis' rungtynėmis.

Iškovojusi tris svarbius taškus Londono komanda liko 19-oje vietoje, tačiau nuo laipteliu aukščiau žengiančio "Charlton" atsilieka vos vienu, o išlikimą lygoje garantuojančios 17 vietos trimis taškais.

Visą šią intrigą tik dar labiau sustiprino tai, kad šiame ture "Fulham" sužaidė lygiosiomis su "Blackburn", o taip pat tik po tašką lemtingu galėjusiame tapti mače pasidalijo "Charlton" ir "Sheffield".

Galimybių iškristi dar neprarado ir "Wigan", kuri kitame ture žūtbūtinėje kovoje susikaus su "West Ham".

Šeštadienio rezultatai:

"%c00040" 1 - 1 "%c00053"
3' [1 - 0] K. Richardson
45' [1 - 1] M.Viduka

"%c00052" 2 - 2 "%c00041"
30' [1 - 0] R. Keane
64' [1 - 1] K. Toure
78' [1 - 2] E.S. Adebayor
90' [2 - 2] J. Jenas

"%c00050" 1 - 3 "%c00315"
64' [1 - 0] N. Shorey (į savo vartus)
84' [1 - 1] K. Doyle (11 m.)
89' [1 - 2] K. Doyle
90' [1 - 3] S. Hunt

"%c00043" 1 - 1 "%c00316"
59' [1 - 0] T.E. Karkouri
69' [1 - 1] J. Stead

"%c00044" 1 - 1 "%c00056"
9' [1 - 0] V. Montella
60' [1 - 1] B. McCarthy

"%c00045" 2 - 0 "%c00261"
30' [1 - 0] D. Kuyt
68' [2 - 0] D. Kuyt

"%c00314" 1 - 1 "%c00054"
53' [0 - 1] D. Vassell
75' [1 - 1] T. Priskin

"%c00248" 1 - 0 "%c00051"
13' [1 - 0] B. Zamora