"Premier" lygoje - favoritų kluptelėjimai © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos "Premier" lygoje sužaisti dar trys 30-ojo turo susitikimai. Kluptelėjimų neišvengė lyderių ketverte esantys "Liverpool" bei Londono "Arsenal" klubai, nesugebėję iškovoti pergalių Birmingeme ir Liverpulyje.

***

Neabejotinai labiausiai intriguojančios rungtynės vyko „Goodison Park“ stadione, kur susikovė šeimininkės Liverpulio „Everton“ bei aiškia favorite iškovoti pergalę laikytos Londono „Arsenal“ vienuolikės.

Svečiai nuo pat rungtynių pradžios turėjo iniciatyvą, kur kas ilgiau kontroliavo kamuolį ir preciziškais perdavimais artėjo prie varžovų vartų, tačiau, kuomet pasiekdavo savo tikslą, susidurdavo su kibia „Everton“ gynyba ir priešnuodžių jai, kaip paaiškėjo vėliau, nerado iki pat finalinio teisėjo švilpuko.

Pirmąją realią progą pasižymėti turėjo Liverpulio komandos puolėjas Andrew Johnsonas, po Leono Osmano atmesto kamuolio iššokęs vienas prieš „Arsenal“ vartininką Jensą Lehmaną. Visgi vokietis pasirodė greitesnis ir išmušė kamuolį tiesiai anglui iš panosės, išvengdamas didesnių nemalonumų.

Dar po kelių minučių vietos sirgaliams teliko griebtis už galvų, kai Lee Carsley smūgis sudrebino vartų virpstą ir grįžo atgal į aikštę.

Kėlinio pabaigoje atgijo ir svečiai – iš pradžių Julio Baptista galva pasiuntė kamuolį virš vartų, o prieš pat pertrauką į baudos aikštelę įsiveržusio Jeremie Aliadiere žemą smūgį atmušė vartininkas Timas Howardas.

Antrajame kėlinyje vis labiau ryškėjo komandų siekiai – „Everton“ atidavė iniciatyvą ir mėgino išnaudoti progas kontratakuojant, o „Arsenal“ visomis išgalėmis mėgino pralaužti šeimininkų gynybą ir iškovoti pergalę. Tą patvirtino ir Arsene‘o Wengero keitimai, po kurių aikštėje pasirodė atakuojančio stiliaus futbolininkai – puolėjas Theo Walcottas ir saugas Aleksandras Hlebas. Visgi nei vienam iš jų didesnio indėlio puolime įnešti nepavyko.

Verta pažymėti, jog ir toliau pavojingiau atakavo šeimininkai. Kėlinio viduryje Leono Osmano pirštų galais smūgiuotas kamuolys atsimušė į vartų skersinį, o kiek anksčiau tas pats saugas, išvengęs gynėjo globos, galva smūgiavo virš vartų.

Visgi galiausiai „Everton“ pasiekė savo tikslą – jau per teisėjo pridėtą laiką po kampinio kamuolys atšoko tiesiai A.Johnsonui po kojomis ir šis galingu šūviu pasiuntė jį tarp vartininko ir gynėjo, išplėšdamas dramatišką pergalę bei iškovodamas savo komandai vertingus tris taškus, leidusius jiems pakilti į šeštąją turnyrinės lentelės poziciją.

Pralaimėję „Arsenal“ futbolininkai nesugebėjo pasinaudoti įkandin žengiančio „Liverpool“ klubo kluptelėjimu Birmingeme. Rafaelio Benitezo auklėtiniai nesugebėjo įveikti „Aston Villa“ ekipos ir mačą baigė lygiosiomis 0:0.

Rungtynių pradžia kovą Čempionų lygoje tęsiančiai „Liverpool“ ekipai nieko blogo nežadėjo – jau vienos pirmųjų atakų metu Johnas Arne Riise skersavo kamuolį į baudos aikštelę, tačiau ten visiškai vienas paliktas Dirkas Kuytas galva smūgiavo labai netiksliai.

Šiek tiek vėliau šansą turėjo Craigas Bellamy, tačiau po DanielioAggerio perdavimo iššokęs vienas prieš varžovų vartininką valas nepavijo kamuolio ir prie jo pirmasis suskubo vartininkas Tomas Sorensenas.

Nuo to epizodo „Aston Villa“ sutankino gynybą neleido svečiams iš Liverpulio sukurti nieko pavojingo. Patys šeimininkai sėkme puolime girtis taip pat negalėjo – keli jų smūgiai didelių bėdų vartų sargui Pepe Reinai nesukėlė.

Tiesa, emocijų pliūpsnį tykiose rungtynėse sukėlė Stilianas Petrovas, gynėjų apsuptyje griuvęs baudos aikštelėje ir reikalavęs 11 metrų baudinio. Visgi teisėjas leido žaisti toliau ir situacijos neaštrino.

Antrajame kėlinyje vaizdas nepasikeitė ir bene vienintelę šimtaprocentinę progą išplėšti, ko gero, ne visai pelnytą pergalę prieš pat finalinį teisėjo švilpuką turėjo Robbie Fowleris, tačiau veterano smūgį iš aštraus kampo atrėmė T.Sorensenas.

Kitame mače svarbius taškus kovoje dėl išlikimo tarp stipriausiųjų iškovojo Londono „Charlton“, įveikęs „Newcastle“ 2-0.

Pirmąjį įvartį karjeroje Anglijos lygoje pelnė Kinijos rinktinės kapitonas Zheng Zhi, o besibaigiant mačui persvarą iš 11 metrų baudinio padvigubino ir nesėkmingą „Newcastle“ savaitę užbaigė Jerome‘as Thomasas.

Sekmadienio rezultatai:

"%c00051" 1 - 0 "%c00041"
90' [1 - 0] Andrew Johnson

"%c00049" 0 - 0 "%c00045"

"%c00043" 2 - 0 "%c00046"
53' [1 - 0] Zheng Zie
88' [2 - 0] Jerome Thomas (iš 11 metrų baudinio)