"Premier" lyga - "Wigan" toliau skina pergales (Atnaujinta) © Eurofootball.lt
Tęsiasi Anglijos "Premier" lygos sezonas. Šiandien buvo sužaisti pirmieji septyni dvyliktojo turo susitikimai, po kurių pirmaujančio Londono "Chelsea" klubo persvara prieš artimiausią persekiotoją - "Wigan" - sumažėjo iki 6 taškų.

Šį kartą Paulo Jewello auklėtiniai išvykoje įtikinamai 2-0 nugalėjo vieną turnyro autsaiderių "Portsmouth". Per 11 rungtynių iškovoję 25 taškus lygos debiutantai toliau tęsia kovą dėl aukščiausių vietų Anglijoje, lenkdami tokius tituluotus varžovus kaip "Man Utd" ar "Arsenal".

Tiesa, pastaroji ekipa šeštadienį taip pat šventė pergalę - 3-1 nugalėta ne taip sėkmingai tarp stipriausiųjų debiutuojanti "Sunderland" ekipa. "Kanonieriai" į priekį išsiveržė jau 12 rungtynių minutę, kuomet olandas Robinas van Persie meistriškai sustabdė Solo Campbello perduotą kamuolį ir pasiuntė jį į vartus.

Nors "Arsenal" netrukdė priešininkams veržtis į jų aikštelės pusę, be blankokai priekyje žaidusių Johno Steado ir Andy Gray – antrajame kėlinyje abu žaidėjai buvo pakeisti – taip ir nekilo rimta grėsmė „Arsenal“ vartams.

Tuo tarpu kanonieriai po puikios kontratakos padidino atotrūkį. Pirmojo įvarčio autorius R. van Persie nepriekaištingu lengvu smūgiu pasiuntė kamuolį kairėje pusėje netrukdomai bėgusiam Laurenui, kuris tiksliai atidavė kamuolį slystančiam Thierry Henry, o šis nukreipė kamuolį į vartų kraštą, taip padvigubindamas "Arsenal" persvarą.

Įpusėjus antram kėliniui po tikslaus Steveno Caldwello kampinio Alanas Stubbsas sušvelnino rezultatą ir „Sunderland“ mėgino perimti žaidimą į savo rankas, tačiau vos po aštuonių minučių rezultatyviausias visų laikų "Arsenal" žaidėjas Thierry Henry įmušė dar vieną įvartį. Dennisas Bergkampas galėjo padidinti kanonierių persvarą ir pelnyti ketvirtąjį įvartį likus dviems minutėms, bet kamuolį sugavo puikią reakciją pademonstravęs B.Alnwickas, taip bent kiek kompensavęs ankstesnes klaidas.

„Pirmajame kėlinyje mes padarėme tai ką turėjome, ko visi iš mūsų tikėjosi“, - po rungtynių aiškino T.Henry. „Robinas (Van Persie) įgauna pasitikėjimo savimi, jis mėgina pasinaudoti treniruotėse įgyta patirtimi, jam tik reikia drąsiau bėgioti aikštėje“.

„Antrą kartą iš eilės “Arsenal“ mums davė gerą pamoką: pirmą kartą Lygos taurėje, ir šiandien“, teisinosi „Sunderland“ vyriausias treneris Mickas McCarthy kurio komandą vos prieš 11 dienų Lygos taurės varžybose „Arsenal“ sutriuškino rezultatu 3-0.

„Arsenal“ vyriausias treneris Arsene`as Wengeras:
„Mes puikiai valdėme kamuolį, tačiau kuomet jie sušvelnino rezultatą iki 2-1... niekada negali būti tikras, kuo tokia avantiūra baigsis. Mes buvome išsiblaškę ir neatidūs, tačiau komanda gretai susiėmė. Atrodo, mes grįžome į savas vėžes, jauni žaidėjai puikiai įsijungia į žaidimą. Dabar belieka išlaikyti šia formą“.

„Sunderland“ vyriausias treneris Mickas McCarthy:
„Antrasis įvartis buvo puiki dovana mūsų varžovams, kurie mus lenkė visose srityse. Pirmame kėlinyje mes buvo sutrypti. Mes atvykome kupini jėgų ir ryžto, o išvykstame sutriuškinti. Laimei, antrajame kėlinyje komanda atsigavo, tačiau tam prireikė drastiškų komentarų pertraukos metu“.

Kuo toliau, tuo sėkmingiau lygoje rungtyniauja stipriausia praėjusio sezono Europos komanda "Liverpool". Šį kartą Rafaelio Benitezo auklėtiniai, tiesa tik rungtynių pabaigoje, palaužė Birmingemo "Aston Villa" ekipos pasipriešinimą. Kitame mače taip pat įsibėgėjantis "Newvastle" vienintelio legionieriaus iš Turkijos Emre įvarčio dėka įveikė "Birmingham".

Visi šeštadienio rezultatai:

"%c00049" 0 - 2 "%c00045"
85` [0 - 1] Steven Gerrard (iš 11 metrų baudinio)
89` [0 - 2] Xabi Alonso

"%c00041" 3 - 1 "%c00260"
12` [1 - 0] Robin van Persie
36` [2 - 0] Thierry Henry
75` [2 - 1] Alan Stubbs
82` [3 - 1] Thierry Henry

"%c00248" 1 - 0 "%c00194"
57` [1 - 0] Teddy Sheringham

"%c00046" 1 - 0 "%c00048"
78` [1 - 0] Emre

"%c00056" 4 - 1 "%c00043"
2` [1 - 0] Brett Emerton
18` [2 - 0] Paul Dickov
36` [2 - 1] Bryan Hughes
59` [3 - 1] Morten Gamst Pedersen
90` [4 - 1] Craig Bellamy

"%c00044" 2 - 1 "%c00054"
6` [1 - 0] Steed Malbranque
20` [1 - 1] Lee Croft
45` [2 - 1] Steed Malbranque

"%c00057" 0 - 2 "%c00261"
48` [0 - 1] Pascal Chimbonda
79` [0 - 2] Jason Roberts