Premier lyga pagailėjo Bulykino ir Ignaševičiaus © Eurofootball.lt
Rusijos rinktinės žaidėjai Sergėjus Ignaševičius ir Dmitrijus Bulykinas praleis ne penkerias Premier lygos rungtynes, o tik tris. Bausmė šiems futbolininkams suminkštinta rinktinės interesais.

Ignaševičius gali aikštėje pasirodyti jau šiandien, kuomet jo "%c00072" susitiks su "%c00115". Bulykinas gi pagrindinėje "%c00110" sudėtyje pasirodys balandžio 11 dieną 6 turo rungtynėse su Jaroslavlio "%c00076". Tačiau amnestija yra sąlyginė. Premier lygos kontroles ir disciplinos komisijos tekste, publikuojamame oficialioje Rusijos Premier lygos interneto svetainėje, sakoma: "Dėl pavyzdingo minėtųjų futbolininkų elgesio ir pasiruošimo busimosioms rungtynėms Europos čempionate, remiantis disciplinariniu Rusijos Futbolo Sąjungos reglamentu ir Rusijos futbolo Premier lygos varžybų reglamentu, realizuoti dvi iš penkių rungtynių, kaip sąlyginę diskvalifikaciją su 6 mėnesių bandomuoju laikotarpiu, leidžiant minėtiesiems futbolininkams atstovauti Rusijos čempionate bei Taurėje, įskaičiuojant jau praleistąsias."

Futbolininkai bus dėmesingai stebimi, ir jei pakartotinai nusikals, jų laukia bausmės sugriežtinimas: "Bet kuri raudonoji kortelė, skirta minėtiesiems futbolininkams Rusijos čempionato ir Taurės varžybose bandomojo laikotarpio metu, automatiškai nutraukia pastarąjį, ir atidėtosios diskvalifikacijos rungtynės bus pridėtos prie naujojo diskvalifikacijos periodo, kuris bus apspręstas atitinkamu Kontrolės ir disciplinos komisijos sprendimu."

Ignaševičius ir Bulykinas buvo diskvalifikuoti už muštynes, įvykusias kovo 20 dieną rungtynių tarp "CSKA" ir "Dinamo" metu. Tada Kontrolės ir disciplinos komitetas neatsižvelgė rinktinės, kurioje abu šie žaidėjai yra esminiai, interesų, ir nubaudė juos duodamas maksimalią bausmę - diskvalifikaciją penkerioms rungtynėms. Žaidybinę praktiką žaidėjai galėjo palaikyti žaisdami už antrąsias klubų komandas bei rinktinę.

Kaip tik abiejų žaidėjų diskvalifikacijos metu vyko nacionalinių Rusijos ir Bulgarijos rinktinių susitikimas, kuriame rinktinės vyriausiasis treneris Grigorijus Jarcevas davė galimybę ir Bulykinui, ir Ignaševičiui aikštėje praleisti visas 90 minučių. Bet rungtynės su bulgarais parodė, kad žaidybinės prastovos atsiliepė abiejų futbolininkų formai - Sofijoje jie sužaidė ne pačias geriausias savo rungtynes.

Antradienį "Dinamo" vadovybė kreipėsi į Rusijos futbolo sąjungą laišku, kuriame prašė pasigailėti puolėjo Dmitrijaus Bulykino. Geriau sukomplektuotam "CSKA", Ignaševičiaus pasigailėjimas irgi visai nebutų pakenkęs, kadangi praėjus dviems savaitėms po minėtųjų muštynių, iš aikštės buvo pašalintas kitas esminis armiečių gynybos ramstis - Bogdanas Šeršunas.

Tą pačią dieną, antradienį, Rusijos futbolo sąjungos generalinis sekretorius Vladimiras Radionovas kreipėsi į Rusijos futbolo Premier lygos Kontroles ir disciplinos komitetą su kitu laišku. Jame Radionovas paprašė pritaikyti nusikaltusiems futbolininkams tokį FIFA reglamento straipsnį, kaip "dalinis sankcijų realizavimo sustabdymas".

Rusijos futbolo sąjungos generalinio sekretoriaus kreipimasis ir esminis faktorius futbolininkų pasigailėjime.

Žinoma, šiuo atveju aiškiai matosi tipinis "dvigubų standartų" pritaikymas. Visais kitais atvejais Kontrolės ir disciplinos komitetas nėjo į kompromisus su klubais, kurių žaidėjai buvo diskvalifikuojami penkerioms rungtynėms. Praėjusiame sezone visą penkių rungtynių bausmę už aikštelės ribų išsėdėjo "%c00114" žaidėjai Pavlenko ir Mitreski, "Dinamo" atstovas Koromanas, ir svarbiausia - prieš metus tas pats Kontrolės ir disciplinos komitetas atsisakė pasigailėti Rusijos rinktinės vartininko Sergėjaus Ovčinnikovo, diskvalifikuoto penkerioms rungtynėms už "nusikaltimą", kurį jis įvykdė "%c00075" sudėtyje. Bet tada iki Europos čempionato buvo dar toli, o dabar tiktai du mėnesiai. Nacionalinės rinktinės interesais, tikriausiai, galima į principus pažiūrėti pro pirštus.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...