Prasidėjo tradicinis "Palangos Juzės" turnyras © Eurofootball.lt
Šiandien Palangoje prasidėjo tradicinis futbolo turnyras „Palangos Juzė 2006“. Jame dalyvauja šešios ekipos: trys iš Lietuvos, dvi iš Rusijos ir viena iš Latvijos.

Turnyre kovos šešios komandos, suskirstytos į dvi grupes. Pirmojoje žais Liepojos „Metalurgs“ (Latvija), ir Kaliningrado „Baltika“ (Rusija) ekipų dubleriai bei „Šiauliai“, antrojoje - „Kaunas“, „Šilutė“ bei Kaliningrado „Tent“ (Rusija). Varžybose planavo dalyvauti ir Klaipėdos „Atlantas“, bet paskutiniu momentu uostamiesčio ekipa pakeitė planus.

Turnyras prasidėjo „Šiaulių“ ir „Baltika-2“ rungtynėmis. Jos baigėsi lygiosiomis 0-0. „Šiaulių“ ekipai jau atstovavo visi legionieriai, kurie buvo išvykę tvarkytis dokumentų. „Galima sakyti, jog žaidėme stipriausios sudėties. Komandai negalėjo padėti tik Andrius Šidlauskas“, - alyga.lt svetainei sakė „Šiaulių“ vyriausiasis treneris Saulius Vertelis.

Anot jo, šiauliečiai turėjo daugiau progų įvarčiui pasiekti. „Nepasisekė jų išnaudoti, todėl mačas baigėsi be įvarčių. Kita vertus, sąlygos buvo sunkios - futbolininkai žaidė ant ledu ir sniegu padengtos aikštės. Iš mūsiškių puikių progų neišnaudojo Sergejus Galiūza, Gediminas Butavičius. Pastarasis nepataikė į tuščius vartus“, - pasakojo S.Vertelis.

„Šiaulių“ vartus gynė peržiūroje dalyvaujantis vartininkas iš Latvijos I.Lukovičius. „Po turnyro nuspręsime, ar su juo pasirašyti sutartį“, - teigė „Šiaulių“ komandos strategas.

Kitame antradienio mače „Kaunas“ žaidė prieš „Šilutę“. Šalies vicečempionas turnyrą pradėjo įspūdinga pergale. Kauniečiai net 9-2 (6-1) sutriuškino „Šilutę“.

Nugalėtojams po du įvarčius pelnė Tadas Papečkys ir Linas Pilibaitis (vieną - iš 11 metrų baudinio), po vieną - Ričardas Beniušis, Andrius Velička, Kęstutis Ivaškevičius, Nerijus Radžius bei Edinas Pehličius. Pralaimėjusiųjų ekipoje pasižymėjo Audrius Kšanavičius ir Eimantas Poderis. Juos, kaip ir Šarūną Kilijoną, Valdą Trakį bei Mindaugą Pacevičių, šilutiškiams šiam turnyrui paskolino „Kaunas“.

Per „Kauno“ ir „Šilutės“ rungtynes labai snigo. „Kaunui“ iki pertraukos atstovavo viena sudėtis, po pertraukos - kita. Pirmajame kėlinyje kauniečių vartus gynė Eduardas Kurskis, antrajame - devyniolikmetis slovėnas Mihaelis Hertelendis.

„Turnyre kiekviena komanda sprendžia savo uždavinius. Mes dirbame pagal planą, prieš tai turėjome fizinio parengimo treniruotes, todėl iš savo auklėtinių nenorėčiau išskirti nė vieno. Man svarbiausia, kad žaidėjai laikytųsi drausmės, deramai vykdytų trenerių sumanymus. Mums svarbiausios kovos ateityje, aš labiau apie jas galvoju. Noriu, kad komanda būtų gerai pasirengusi Lietuvos futbolo A lygos čempionatui“, - alyga.lt svetainei sakė „Kauno“ vyriausiasis treneris Eduardas Malofejevas.

Rytoj 12:00 „Šilutė“ susitiks su „Tent“, 15:00 „Baltika-2“ žais su „Metalurgs-2“. Ketvirtadienį 12:00 „Kaunas“ rungtyniaus prieš „Tent“, o 15:00 žais „Šiauliai“ ir „Metalurgs-2“.

Pusfinalio varžybos įvyks kovo 10-ąją 12:00 ir 15:00, Kovo 11-ą 12:00 bus rungtyniaujama dėl penktosios vietos, o kovo 12-ąją 14:30 įvyks turnyro finalas. Mačas dėl trečiosios vietos bus žaidžiamas 12:00.

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė