Prasideda Intertoto taurės kovos © Eurofootball.lt
Savaitgalį 21-eriomis varžybomis Europos stadionuose prasideda Intertoto taurės turnyras. Pirmajame etape Lietuvą atstovaus du sostinės Vilniaus klubai - "Vėtra" turnyrą šeštadienį pradeda varžybomis Rumunijoje, o "Žalgiris" sekmadienį namuose susitiks su šiaurės airiais.

"Vėtra" apie savo dalyvavimą sužinojo tik šio mėnesio pradžioje, kai paaiškėjo, kad Intertoto taurėje atsirado laisvų vietų ir viena iš jų buvo skirta Lietuvai. Taigi klubas nespėjo pasistiprinti prieš turnyrą, be to komanda demonstravo prastoką formą ir "A lygoje patyrė keturis pralaimėjimus iš eilės, kartą nusileisdama "Ekranui" net 0-8.

Tokie rezultatai klubo vadovų netenkino, ir iš ekipos buvo atleisti gynėjas E.Lukoševičius ir saugas A.Borovskiy, tačiau pastiprinimas turėtų atvykti tik liepos mėnesį. Ekipai atrodo taip pat negalės padėti ir traumuotas N.Vasiliauskas, prastos formos šiuo metu yra nigerietis I.Douglasas, taigi puolime problemų netrūksta.

"Vėtros" varžovas pirmajame etape - Clujo "CFR Ecomax" klubas, prieš savaitę pasibaigusiame Rumunijos čempionate, kuriame dalyvauja 16 ekipų, užėmęs 11 vietą. Pirmoji komandų dvikovą šeštadienį prasidės 18:00 Lietuvos laiku, o atsakomasis susitikimas Vilniuje vyks birželio 26-ąją.

Tuo tarpu neblogai sukomplektuotas kadaise legendinis Vilniaus "Žalgiris" Lietuvos čempionate kolkas rungtyniauja ne itin sėkmingai ir jau yra patyręs 7 pralaimėjimus bei kolkas varžosi dėl 4-8 vietų. Per pastarąsias keturias varžybas "Žalgiris" du kartus laimėjo, kartą sužaidė lygiosiomis ir pačiame paskutiniame mače buvo sutriuškintas "Ekrano".

Žalgiriečiams su burtais pasisekė labiau nei jų kaimynams - kaip ir praėjusiais metais Europos turnyre jie susitiks su Šiaurės Airijos komanda, šį kartą ja bus Lisburno "Distillery", prieš pusantro mėnesio pasibaigusiose šalies pirmenybėse užėmęs septintą poziciją. Pirmasis mačas vyks sekmadienį 16:00 "Žalgirio" stadione, antrasis - birželio 25-ąją Šiaurės Airijoje.