Prancūzija ir Šveicarija sužaidė be įvarčių © Eurofootball.lt
1998 metų Pasaulio čempionė Prancūzija 2006 metų pirmenybes pradėjo nesėkmingai - pirmosiose savo G grupės rungtynėse "Les Bleus" susitiko su kita Senojo Žemyno komanda Šveicarija rinktine ir sužaidę neįspūdingai mačą baigė nulinėmis lygiosiomis

Gottlieb Daimler Stadion, Štutgartas, 52000 žiūrovų.
Teisėjas: Valentinas Ivanovas (Rusija)
Prancūzija 0 – 0 Šveicarija

Prancūzija: Barthez, Abidal, Gallas, Thuram, Sagnol, Zidane, Makelele, Vieira, Ribery (69' Saha), Wiltord (84' Dhorasoo), Henry.

Šveicarija: Zuberbuhler, Magnin, Senderos, Muller (74' Djourou), Philipp Degen, Cabanas, Vogel, Wicky (81' Margairaz), Barnetta, Frei, Streller (57' Gygax).

Jau nuo pat pirmųjų susitikimo minučių prancūzai pradėjo atakuoti savo varžovus, pirmoji pavojingesnė ataka įvyko tada, kai Davidas Trezeguet perdavė kamuolį kamuolį savo komandos draugui Thierry Henry, tačiau prancūzo smūgis link vartų buvo netikslus.

Vos po kelių minučių progą pelnyti įvartį turėjo komandos saugas Patrickas Vieira, bet jo smūgiuotas kamuolys skriejo virš šveicarų vartų. Galimybę pasižymėti turėjo ir kitas Prancūzijos komandos puolėjas Sylvainas Wiltordas, visgi žaidėjas nesugebėjo tinkamai priimti puikaus T.Henry perdavimo baudos aikštelėje.

24 minutę Šveicarijos rinktinė buvo labai arti įvarčio - po Tranquilo Barnetta baudos smūgio kamuolys nieko nelietęs atšoko nuo skersinio, bet antruoju bandymu Alexandrui Frei'ui įmušti nepavyko. Sužaidus pusvalandžį Prancūzijos rinktinės atakos smaigalyje atsidūrė debiuntantas Franckas Ribery, tačiau jo smūgiuotas kamuolys skriejo virš skersinio.

Kėliniui einant į pabaigą šansą pelnyti įvarti vėl įgyjo T.Henry, bet po F.Ribery perdavimo jo smūgiuotas kamuolys baudos aikštėlėje pataikė į Patricko Mullerio ranką. Nepaisant to, mačo arbitras 11 metrų baudinio neskyrė.

Po atsargaus pirmojo kėlinio antrajame, gerą galimybę turėjo šveicarų saugas Tranquillo Barnetta, tačiau besiveržiantį link baudos aikštelės futbolininką sustabdė prancūzų gynėjas Ericas Abidalis.

Antrojo kėlinio viduryje šveicarai turėjo gerą progą išsiveržti į priekį - po Ludovico Magnino perdavimo Danielio Gygaxo smūgį galva atrėmė Prancūzijos vartininkas Fabienas Barthezas. Prancūzų treneris Raymondas Domenechas stiprindamas puolimą į aikštę išleido Louis Saha bei atliko dar porą kitų keitimų, tačiau nepaisant visų Prancūzijos pastangų išplėšti pergalę rungtynės pasibaigė lygiosiomis 0-0.