Praleistas greitas įvartis nesutrukdė „Gintrai“ pratęsti pergalių serijos A lygoje © fkgintra.lt

Lietuvos čempionėms A lygos pirmenybių rungtynėse Vilniuje teko išmėginti besivejančių vaidmenį, tačiau šį egzaminą gintrietėms pavyko išlaikyti.

Šiaulių „Gintros” komanda pratęsė pergalių seriją čempionate išvykoje 3:1 (1:1) įveikdama Vilniaus MFA „Žalgirio-MRU” futbolininkes.

Geltonai juodoms tai buvo aštuntoji pergalė iš eilės ir nuo artimiausių persekiotojų, šiandieninių varžovių, turnyro lentelėje jau skiria 6 taškų atotrūkis.

Įvarčiai:

„Gintra”: S.Veličkaitė (22′ min.), J.Čubilo (50′ min.) po 1, I.Fischer (74′ min. į savo vartus) – 1.

MFA „Žalgiris-MRU”: U.Lazdauskaitė – 1.

Sudėtis: M.Šeškutė, A.Ročane (46′ min. V.Neverdauskaitė), A.Mikutaitė (83′ min. L.Žižytė), T.Corneil (46′ min. M.Gibson), A.Keene, D.Gailevičiūtė, J.Ayers, S.Veličkaitė (74′ min. T.Romanovskaja), K.Miksone (74′ min. D.Dockaitė), J.Čubrilo, R.Jonušaitė (46′ min. P.Sarkanaitė).

Mačas sostinėje prasidėjo ne visai įprastu scenarijumi. Už aplaidumą gynyboje pačioje susitikimo pradžioje varžovės nubaudė greitu įvarčiu kritusiu jau 5-ąją minutę, kai į vartų tinklą kamuolį pasiuntė Ugnė Lazdauskaitė – 0:1.

Staigus šaltas dušas mūsiškes kiek išmušė iš vėžių, tačiau tuo pat metu padėjo susitelkti ir rimtai kibti į atlapus vilnietėms. 22-ąją minutę po Dovilės Gailevičiūtės perdavimo pabėgusi nuo varžovių gynėjų ir atsidūrusi viena prieš vartininkę Simona Veličkaitė išlygino rezultatą – 1:1.

Vis dėlto po šio įvarčio daugiau susikurtų progų pirmajame kėlinyje šiaulietėms realizuoti nebepavyko ir į rūbinę komandos patraukė esant lygiam rezultatui.

Po pertraukos vaizdas aikštėje pernelyg nesikeitė – varžovės dėjo visas pastangas apginti savo vartus, o viešnios iš Saulės miesto kūrė progas. Viena jų buvo išpildyta legionierės iš Serbijos Jelenos Čubrilo pastangomis. Puolėja techniškai susitvarkė su kamuolį ir pasiuntė jį į tinklą – 2:1.

Šis pelnytas įvartis komandai dar negarantavo ramaus gyvenimo, todėl Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės ir toliau spaudė MFA „Žalgirio-MRU” vienuolikę jų aikštės pusėje bei siekė įtvirtinti pranašumą.

Tą pavyko padaryti 74-ąją minutę, kai po Madison Gibson aštraus perdavimo kamuolį į savo vartus nesėkmingai nukreipė varžovių žaidėja Insa Fischer – 3:1.

„Apmaudu, kad pirmojo rato tarpusavio rezultatas, kai rungtynes laimėjome 8:0 vis dėlto padarė vadinamą meškos paslaugą. Panašu, kad jis labai giliai įstrigo į pasąmonę ir manėme, kad viskas savaime tiesiog pasikartos. Taip futbole nebūna. Kiekvienoms rungtynėms privalome į aikštę atsinešti maksimalią energiją ir dirbti, kovoti dėl kiekvieno kamuolio. Jeigu to pristinga, visuomet gali laukti bausmės. Taip šiandien ir nutiko, pačioje rungtynių pradžioje praleidome įvartį ir susitikimo scenarijus jau buvo visiškai kitoks, nei Šiauliuose. Antra vertus, tokių rungtynių sezono metu mums tikrai trūksta, todėl turėjome progą pamatyti komandos veidą ne komforto zonoje, tuomet kai reikia lyginti, persverti rezultatą. Pagrindinį tikslą pasiekėme, iškovojome pergalę, tačiau rungtynėmis, žinoma, nesu patenkintas. Šiandien labai trūko lengvumo žaidėjų judesiuose, energijos ir tikslumo. Analizuosime vaizdo įrašą, bus geriau matyti, kas šiandien pavyko, kas ne ir kokios priežastys tai lėmė.” – po pasibaigusių rungtynių kalbėjo R. Viktoravičius.

Kitas rungtynes A lygoje komanda žais ateinantį sekmadienį, gegužės 30 dieną Šiauliuose su „Kauno Žalgirio” ekipa. Visus futbolo aistruolius kviečiame apsilankyti rungtynėse, kurios vyks Šiaulių miesto centriniame stadione 15 val. ir palaikyti Lietuvos čempiones.