Portugalų sutriuškinta jaunimo rinktinė prarado visas viltis iškopti į kitą etapą

Europos jaunimo iki 19 metų čempionato atrankos varžybose Lietuvos rinktinė šeimininkams, Portugalijos bendraamžiams nusileido net 0 – 5.

Lietuvos jaunimo rinktinė susitikimo pradžią pradėjo aktyviau už varžovus ir atliko pirmus keturis smūgius rungtynėse, o realiausią progą mūsų komandoje pasižymėti turėjo „Atlanto“ atstovas Aurimas Jurgelevičius, tačiau jo smūgį trečia dvikovos minutę atrėmė varžovų vartininkas. Deja, po tokios rungtynių pradžios Portugalijos jaunimo rinktinė susikoncentravo ir perėmė iniciatyvą. 25 runtynių minutę į mūsų komandos vartus krito pirmasis įvartis, o priešininkų persvara aikštėje vis ryškėjo. Antrajame kėlinyje Lietuvos jaunimo rinktinės žaidimas visiškai sugriuvo ir buvo praleisti dar keturi įvarčiai, o rungtynių rezutatas tapo triuškinantis.

Verta pastebėti, kad iš aštuonių smūgių, kuriuos rungtynių metu atliko Lietuvos jaunieji futbolininkai, net keturi buvo atlikti per pirmas penkias rungtynių minutes, o dar du bandymai pasižymėti užfiksuoti jau paskutinėmis dvikovos akimirkomis. Per likusią mačo dalį lietuviai smūgiavo vos du kartus, kai tuo tarpu varžovai atliko net 21 smūgį.

Portugalijos rinktinė šiame susitikime puikiai išnaudojo savo progas ir iš aštuonių smūgių į vartų plotą penki pasibaigė įvarčiais.

Paskutines, jau nieko nebelemiančias, atrankos ciklo rungtynes lietuviai žais sekmadienį su Moldova, kuri taip pat per dvi rungtynes patyrė du pralaimėjimus.

Portugalija U-19 - Lietuva U-19 5:0 (1:0)
Fontelo Municipal stadionas
Teisėjas – Janas Valašekas (Slovakija)
Įvarčiai: 25 min. Joao Carvalho; 52 min. Goncalo Rodrigues; 67, 88 min. Buta; 70 min. Renato Sanches (Portugalija)

Rungtynėse Lietuvos U-19 komandai atstovavo: Marius Adamonis, Ričardas Šveikauskas, Audrius Laučys, Dominykas Barauskas, Tautvydas Bracevičius, Justas Lasickas, Giedrius Matulevičius, Klaidas Janonis (56 min. Martynas Vasiliauskas), Deividas Šešplaukis (68 min. Svajūnas Čyžas), Dovydas Virkšas, Aurimas Jurgelevičius.