Portugalijos žiniasklaidos centre – C. Ronaldo "pokeris" ir E. Šetkaus klaida

Portugalijos žiniasklaidoje – nieko naujo: trečiadienį visų sporto, ir ne vien sporto, leidinių viršeliuose puikavosi Cristiano Ronaldo. Portugalų futbolo žvaigždė per Europos čempionato atrankos rungtynes įmušė keturis įvarčius į Lietuvos rinktinę ir vėl maudėsi šlovės spinduliuose, rašo lrytas.lt.

„Tūzo pokeris“, – viršelyje šalia komandos draugų apsupto C.Ronaldo nuotraukos parašė sporto dienraštis „O Jogo“. „Kapitonas įmušė pokerį ir peržengė 700 įvarčių ribą“, – skelbė kitas sporto dienraštis „Record“. „Mūsų įvarčių šeimininkas“, – parašė sporto dienraštis „A Bola“, viršelyje išspausdinęs nuotrauką, kurioje į aikštę įsiveržęs lietuvių sirgalius priklaupęs meldžiasi Portugalijos futbolo dievui.

Futbolo tema buvo svarbi ne vien sporto leidiniams. „Pokeris per Ronaldo šventę“, – vienoje iš pirmojo puslapio antraščių šalia rinktinės žaidėjų nuotraukos parašė Lisabonos dienraštis „Correio da Manha“. „Ronaldo pokeris pribaigė lietuvius“, – Porto dienraštis „Jornal de Noticias“ buvo vienas iš nedaugelio, kurie pirmojo puslapio antraštėje prisiminė, su kuo antradienio vakare žaidė Portugalijos futbolo rinktinė.

Tiesa, portugalai nebuvo visiškai įsitikinę, kad C.Ronaldo tikrai įmušė keturis įvarčius. „Bent tris, nes po antrojo įvarčio iškart kilo diskusijos ar jis turi būti įskaitytas portugalui, ar lietuvių vartininkui“, – rašė „O Jogo“. 

Nors portugalai nugalėjo triuškinamu rezultatu 5:1, svečių pergalė Vilniaus stadione nebuvo tokia paprasta, kokia gali atrodyti žiūrint į mačo pabaigoje švieslentėje degusius skaičius. Per pirmąjį kėlinį abi komandos įmušė po kartą, o įvarčiai į Lietuvos rinktinės vartus pabiro tik po pertraukos. Svarstydamas, kodėl vaizdas pasikeitė po pertraukos, dienraštis „Record“ pabrėžė Portugalijos rinktinės trenerio įtaką: „Fernando Santoso padaryti pokyčiai nulėmė įvarčių lietų antrajame kėlinyje“.

Portugalams prasiveržti padėjo ir Lietuvos rinktinės vartininko Ernesto Šetkaus klaida. „Antrasis C.Ronaldo įvartis, tiesą sakant, buvo juokingas, o lietuvių vartininkas pasirodė labai prastai“, – rašė „Jornal de Noticias“.

Net ir portugalams sukėlė abejonių rungtynių pradžioje į lietuvių vartus paskirtas baudinys bei trečiasis įvartis, kurį mušdamas C.Ronaldo galbūt buvo nuošalėje. „Baudinys, po kurio CR7 įmušė pirmąjį įvartį, buvo abejotinas. Abejonių kelia ir kapitono pozicija mušant trečiąjį įvartį, bet atrodo, kad jis buvo vienoje linijoje su gynėjais“, – aiškios nuomonės nesusidarė „Correio da Manha“.

Vis dėlto visas abejotinas situacijas nagrinėjęs „Record“ padarė išvadą: „Gynėjo ranka buvo nenatūralioje padėtyje ir judėjo. Baudinys paskirtas teisingai“. Abejones išsklaidė ir šalia pateikta nuotrauka.

Vis dėlto komandų lygis buvo pernelyg skirtingas, todėl Portugalijos futbolo apžvalgininkai nesivargino giliai nagrinėti rungtynes. Daugiau dėmesio buvo skirta C.Ronaldo įvarčių statistikai ir jo galimybėms pavyti iranietį Ali Daei, kuris laikomas daugiausiai įvarčių per rinktinių rungtynes įmušusiu futbolininku. Nors skirtumas vis dar didelis (A.Daei žaisdamas rinktinėje įmušė 109 įvarčius, C.Ronaldo – 93), portugalai savo žvaigžde tiki. „Ronaldo grasina A.Daei“ rekordui“, – neabejojo „Record“. „CR7 po dar vieno stebuklingo vakaro kėsinasi į A.Daei rekordą“, – tvirtino ir dienraštis „Diario de Noticias“. 

Rolandas V. Eidvilas, lrytas.lt

Straipsnio įvertinimas: 6 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos