Portugalija - Olandija: rungtynių apžvalga © Eurofootball.lt
Šiandien prasideda Europos čempionato pusfinaliai. 21:45 Lisabonos Jose Alvalade stadione susikaus turnyro šeimininkė Portugalija ir Olandijos rinktinė. Rungtynėms teisėjaus švedas Andersas Friskas.

Šios rinktinės jau turi senų sąskaitų. Olandija norės atsikeršyti už 2002 metų Pasaulio Čempionato atrankos varžybas - tada Portugalija kartu su Airija pateko į finalinį turnyrą. Tačiau istorija yra portugalų pusėje, nes jie jau nepralaimėjo olandams šešias rungtynes iš eilės arba trylika metų.

Jeigu Portugalija įmuštų įvartį ir nugalėtų, ji ne tik pagerintų rekordą pagal daugiausiai rungtynių iš eilės įmuštus įvarčius (tai būtų dešimtas kartas), bet ir taptų pirmąja šeimininke nuo 1984-ųjų pasiekusia šio turnyro finalą. Tuo tarpu Olandijos pergalės atveju, ši komanda taptų pirmąja pasiekusia finalą po vienintelio laimėjimo grupės varžybose. Pergalė kažkuriai iš jų taip pat leistų pamiršti praėjusį čempionatą, kai komandos abi pralaimėjo pusfinaliuose.

Abi rinktinės prieš Euro-2004 buvo tarp favoritų, tačiau joms sunkiai sekėsi tą parodyti aikštėje. Portugalija startavo netikėtu pralaimėjimu Graikijai, po to įveikė Rusiją ir Ispaniją, o ketvirtfinalyje po dramatiškos kovos 11 metrų baudinių serijos nugalėjo Angliją. Olandija "mirtininkų" grupėje iš pradžių sužaidė lygiosiomis su Vokietija, vėliau neišsaugoję dviejų įvarčių persvaros nusileido Čekijai, sutriuškino Latviją, ir ketvirtfinalyje taip pat po 11 metrų baudinių įveikė Švediją.


Portugalijos treneris Luisas Felipe Scolari turi nuspręsti ką leisti žaisti atakos smaigalyje. Traumą gydosi Nuno Gomesas, taigi į startinę sudėtį gali grįžti kolkas šį turnyrą nieko neparodęs Pauleta. Atlikęs diskvalifikaciją, šis puolėjas gali būti vienintelis keitimas tos startinės vienuolikės, kuri žaidė prieš anglus. Po traumos atsigavo Jorge Andrade, taigi jis vėl žais gynybos viduryje su Ricardo Carvalho. Saugų linijos viduryje bus trys "Porto" žaidėjai - atraminiu kaip visada žais Costinha, o kiek toliau priekyje bus Maniche ir Deco duetas. Kraštuose liks jaunasis Cristiano Ronaldo ir komandos kapitonas Luisas Figo.

Scolari prieš mačą įspėjo arbitrą sekti olandų "nešvarius" triukus: "Privalome būti atsargūs kai kuriose situacijose, ypač dėl Michaelio Reizigerio, kuris kartais išmetinėdamas kamuolį iš užribio įkelia koją į aikštę. Teisėjas turi būti labai dėmesingas tokiam dalykui. Taip pat dėl Van Nistelrojaus, kuris kartais per baudos smūgius stovi nuošalėje ir tuo pasinaudoja. Mes, kaip ir teisėjas, turime to saugotis. Turime žinoti viską apie šiuos smulkius dalykus, neduoti jokių 11 metrų baudinių."


Olandams trūks kapitono Franko de Boero, patyrusio traumą praėjusiose rungtynėse. Bet jo vietą turėtų sėkmingai perimti Wilfredas Bouma, kuris yra jau žaidęs dviejuose mačuose. Šalia Bouma gynyboje bus Jaapas Stamas, kraštuose Michaelis Reizigeris ir Giovanni Van Bronckhorstas, saugų linijoje vėl pasirodys Phillipas Cocu, Edgaras Davidsas ir Clarence'as Seedorfas, puolimo viduryje Ruudas Van Nistelrojus, kairiame krašte Arjenas Robbenas Vienintelė dilema Dickui Advocaatui yra dešinys kraštas, nes treneris yra nelabai patenkintas tuo ką iki šiol demonstravo Andis Van der Meyde. Vietoj pastarojo turėtų žaisti Marcas Overmarsas, iki šiol aikštėje pasirodydavęs tik po keitimo.

Numanomos startinės sudėtys:
Portugalija (4-5-1): Ricardo; Miguel, Jorge Andrade, Ricardo Carvalho, Nuno Valente; Costinha; Figo, Maniche, Deco, Ronaldo; Pauleta.
Olandija (4-3-3): Van der Sar; Reiziger, Stam, Bouma, Van Bronckhorst; Seedorf, Cocu, Davids; Overmars, Robben, Van Nistelrooy.

Totalizatorius

Statistikos palyginimas
Portugalija ir Olandija
Įvarčiai: 6 ir 6
Praleisti įvarčiai: 4 ir 4
Rezultatyvūs perdavimai: 4 ir 5
Smūgiai: 84 ir 79
Tikslūs smūgiai: 28 (33%) ir 41 (52%)
Kampiniai: 40 ir 32
Nuošalės: 12 ir 11
Perdavimai: 2298 ir 2190
Tikslūs perdavimai: 1783 (78%) ir 1717 (78%)
Skirtos pražangos: 76 ir 81
Patirtos pražangos: 92 ir 70
Geltonos kortelės: 9 ir 8
Bandymai perimti kamuolį: 115 ir 138
Prarasti kamuoliai: 234 ir 149

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...