Po septynių turų  - septyni "Hearts" laimėjimai © Eurofootball.lt
Škotijos "Premier" lygoje šeštadienį vyko penki iš šešerių 7-ojo turo susitikimų. Septintą pergalę iškovojo ir septintą savo sezono įvartį pelnė Edinburgo "Hearts" ekipa ir vienas jos lyderių čekas Rudi Škacelis, o geriausiu rungtynių žaidėju buvo išrinktas lietuvis Edgaras Jankauskas. Kitose turo susitikimuose staigmenų neužfiksuota - po tris taškus iškovojo favoritai.

Čempionato lyderio "Hearts" startinėje sudėtyje rungtynėms prieš "Inverness" išvykoje pakeitimų neįvyko - prieš mačą atsigauti suspėjo praėjusią savaitę beveik nesitreniravęs E.Jankauskas ir graikas Takis Fyssas. Saulius Mikoliūnas registruotas vėl nebuvo, o Deividas Česnauskis susitikimą stebėjo nuo atsarginių suolelio.

Prasto oro sąlygomis komandoms rungtyniauti buvo nelengva, tačiau "Hearts" eilinį kartą į priekį sugebėjo išsiveržti R.Škacelio dėka - stebint į išvyką atvykusių 2500 tūkstančių sostinės klubo sirgalių 27 minutę Čekijos rinktinės saugas tiksliu smūgiu pažeme pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

Rungtynėms artėjant į pabaigą "Inverness" dar turėjo progų išlyginti rezultatą, bet jomis nepasinaudojo. 87 minutę progų įmušti neturėjęs E.Jankauskas buvo pakeistas T.Simmonsu, tačiau už savo pastangas ir aktyvų talkinimą komandos draugams lietuvis susilaukė aplodismentų bei vėliau oficialios klubo svetainės buvo išrinktas geriausiu mačo žaidėju.

Į trečią poziciją bent jau laikinai pakilo Glazgo "Rangers", namuose 3-0 įveikęs "Kilmarnock" ir susilyginęs su juo taškais. Įvarčius "reindžeriams" pelnė D.Pršo, B.Fergusonas, ir į savo vartus įmušęs G.Greeras. Vienodai taškų su pastaraisiais dviem klubais yra surinkę ir "Celtic" bei "Hibernian", kurie centrinėje turo dvikovoje susikaus sekmadienį.

Lengvą pergalę pasiekė "Motherwell", per pusvalandį įmušęs penkis įvarčius be atsako "Falkirk" ekipai. Pirmasis sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį pasižymėjo J.Hamiltonas, vėliau du kartus įmušė R.Foranas, ir antrojo kėlinio viduryje dar du įvarčius pridėjo S.Faganas bei S.McDonaldas.

Nuo "Motherwell" stengiasi neatsilikti ir "Aberdeen", išvykoje laimėjęs prieš "Dunfermline". 35 minutę svečius į priekį išvedė S.Crawfordas, ir kėlinio pabaigoje pergalę užtvirtino S.Severinas. Tuo tarpu absoliutus autsaideris "Livingston" lieka iškovojęs vos vieną tašką - šį kartą išvykoje po D.Fernandezo ir P.Caero įvarčių abejuose kėlinuose P.Lamberto treniruojama komanda turėjo pripažinti "Dundee Utd" pranašumą.

7 turo rezultatai

"%c00230" 5 - 0 "%c00259"
32' [1 - 0] Jim Hamilton
42' [2 - 0] Richie Foran
46' [3 - 0] Richie Foran
58' [4 - 0] Shaun Fagan
64' [5 - 0] Scott McDonald

"%c00227" 0 - 1 "%c00219"
28' [0 - 1] Rudi Skacel

"%c00151" 0 - 2 "%c00224"
35' [0 - 1] Stevie Crawford
45' [0 - 2] Scott Severin

"%c00226" 2 - 0 "%c00229"
34' [1 - 0] David Fernandez
76' [2 - 0] Peter Canero

"%c00121" 3 - 0 "%c00228"
9' [1 - 0] Dado Prso (11m.)
67' [3 - 0] Barry Ferguson
82' [3 - 0] Gordon Greer (į savo vartus)