Po Futsal A lygos turo – spūstis turnyrinės lentelės viduryje © futsal.lt nuotr.

Šį šeštadienį ir sekmadienį Lietuvos Futsal A lygoje komandos sužaidė priešpaskutines reguliariojo sezono rungtynes. Septynioliktame ture buvo užfiksuotos kelios staigmenos, kurios parodė, kad komandos iš visų jėgų kovoja dėl aukštesnės vietos turnyrinėje lentelėje.

Viena iš tokių staigmenų buvo užfiksuota šeštadienio dieną, kuomet „Saulės kraštas“ Mažeikių rajone net 9:3 nugalėjo Mažeikių VIP ekipą.

Pirmasis kėlinys „Saulės kraštui“ susiklostė tobulai, o į priekį komandą vedė ukrainiečiai. Per pirmas dvidešimt minučių svečiai pelnė penkis įvarčius be atsako. Tris iš jų įmušė Dmytro Klochko, o dar po vieną pridėjo jo tautiečiai Maksymas Solonyna ir Maksymas Pochebutas.

Nors antrojo kėlinio pradžioje VIP pelnė du greitus įvarčius, svečiai šeimininkams neleido pagauti rungtynių tempo ir patys greitai atsakė dviem tiksliais smūgiais – tai padarė „hat-tricką“ pasiekęs M.Pochebutas.

„Saulės kraštui“ dar vieną įvartį po to pelnė Donatas Morkis, o pergalę galutinai įtvirtino brazilas Joao Marcosas.

Kitose šeštadienio rungtynėse „Radviliškis“ staigmenos nepateikė – jie 1:9 pralaimėjo šalies čempionui „Kauno Žalgiriui“.

Nors įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatas dar buvo tik 1:2, bet po to sekė fantastiška Kauno komandos atkarpa per kurią iki pertraukos buvo įmušti keturi įvarčiai.

Antrojo kėlinio pradžioje Albert Voskunovičius pasiekė „hat-tricką“, rezultatas tapo 1:7 ir „Kauno Žalgiris“ numažino apsukas.

Tačiau varžovams jie pasižymėti neleido, o patys rungtynių pabaigoje įmušė dar du įvarčius ir šventė daugiau nei užtikrintą pergalę.

Trečiose šeštadienio rungtynėse nustebino Vilniaus „TurboTransfers“, kurie savų žiūrovų akivaizdoje 8:5 nugalėjo antroje vietoje esančius Jonavos „Vikingus“.

Ignas Šapola ir Tomas Bielickas greitai šeimininkams suteikė dvejų įvarčių persvarą, o po to rungtynės klojosi labai atkakliai. „Vikingai“ priartėja prie varžovų, „TurboTransfers“ vėl susigrąžina persvarą. Tokiu scenarijumi rungtynės vyko praktiškai iki pat jų pabaigos, kurioje Aivaro Meškinio dublis galiausiai leido „TurboTransfers“ lengviau atsikvėpti bei švęsti pergalę.

Sekmadienį tokių netikėtų rezultatų jau nebuvo. Gargždų „Pramogos“ namuose 5:2 palaužė SFK „Panevežį“, o Martynas Velyvis nugalėtojams pelnė „hat-tricką“.

Tuo metu Vilkaviškio „Bruklinas“ namuose 5:0 nugalėjo čempionato autsaiderius „Širvintos – VGTU Vilkai“ žaidėjus. „Bruklino“ gretose įvarčius mušė penki skirtingi žaidėjai.

Dar nesužaidus šio turo buvo aišku, kad „Kauno Žalgiris“ reguliarųjį sezoną užbaigs pirmoje vietoje, o „Vikingai“ – antroje. Bet po septynioliktojo turo dar nėra aišku ar Mažeikių VIP finišuos trečioje vietoje, nes „Bruklinas“ nuo jų atsilieka tik tašku, „Pramogos“ – dviem taškais, o „Saulės kraštas“ – trimis taškais. Tiesa, paskutiniame ture VIP žais su Širvintų ekipa, tad viską turės savose rankose

Labai svarbią pergalę iškovojęs „TurboTransfers“ taškais susilygino su „Panevėžiu“, bet pakilo į aštuntą vietą, kuri leistų sezoną tęsti atkrintamųjų etape.

Mažeikių VIP 3 : 9 FK „Saulės kraštas“

7’ [0 : 1] Dmytro Klochko

10’ [0 : 2] Maksym Solonyna

13’ [0 : 3] Dmytro Klochko

16’ [0 : 4] Dmytro Klochko

20’ [0 : 5] Maksym Pochebut

21’ [1 : 5] Mantas Adomėnas

21’ [2 : 5] Žilvinas Banys

21’ [2 : 6] Maksym Pochebut

23’ [2 : 7] Maksym Pochebut

28’ [2 : 8] Donatas Morkis

35’ [3 : 8] Dalius Keršis

39’ [3 : 9] Joao Marcos

ŠSPC „Radviliškis“ 1 : 9 „Kauno Žalgiris“

4’ [0 : 1] Kairo

7’ [0 : 2] Albert Voskunovič

11’ [1 : 2] Marius Baziulis

13’ [1 : 3] Deividas Reimaris

16’ [1 : 4] Albert Voskunovič

18’ [1 : 5] Wesley

20’ [1 : 6] Wesley

23’ [1 : 7] Albert Voskunovič

38’ [1 : 8] Titas Pivovaras

40’ [1 : 9] Janderson

„TurboTransfers“ 8 : 5 Jonavos „Vikingai“

2’ [1 : 0] Ignas Šapola

6’ [2 : 0] Tomas Bielickas

9’ [2 : 1] Maksym Avetysian

11’ [3 : 1] Tomas Bielickas

11’ [3 : 2] Jonas Ulberkis

16’ [4 : 2] Tomaš Gulbicki

23’ [4 : 3] Jonas Ulberkis

28’ [4 : 4] Jonas Ulberkis

28’ [5 : 4] Ignas Šapola

31’ [6 : 4] Audrius Dilys

39’ [6 : 5] Gytis Vasylius

39’ [7 : 5] Aivaras Meškinis

39’ [8 : 5] Aivaras Meškinis

Gargždų „Pramogos“ 5 : 2 SFK „Panevėžys“

1’ [0 : 1] Luis Eduardo

12’ [1 : 1] Martynas Velyvis

18’ [2 : 1] Martynas Velyvis

18’ [3 : 1] Rokas Lazdinauskas (į savo vartus)

23’ [4 : 1] Martynas Velyvis

24’ [4 : 2] Saimonas Roicevičius

34’ [5 : 2] Valdas Pocevičius

Vilkaviškio „Bruklinas“ 5 : 0 „Širvintos - VGTU Vilkai“

13’ [1 : 0] Gintaras Čibirka

20’ [2 : 0] Ignas Raštutis

23’ [3 : 0] Tomas Raštutis

23’ [4 : 0] Nojus Žitkauskas

39’ [5 : 0] Audrius Brokas