Po 3 metų pertraukos "El Clasico" dvikovoje triumfavęs "Real" sugrįžo į lyderio poziciją

Sekmadienį vėlai vakare įvyko Ispanijos futbolo titanų susirėmimas. 26-ajame "La Liga" pirmenybių ture Madrido "Real" namuose priėmė "Barceloną".

Antrajame kėlinyje pirtį varžovams iš Katalonijos užkūrę Zinedine'o Zidane'o auklėtiniai pirmą kartą nuo 2017 metų laimėjo tarpusavio dvikovą ir grįžo į turnyrinės lentelės viršūnę.

"Baltieji" paskutinį kartą savo stadione katalonus buvo nugalėję 2017-ųjų vasarą, kai įvyko atsakomosios Supertaurės rungtynės.

Ši dvikova prasidėjo gana pasyviai – abi komandos pernelyg nerizikavo ir į pertrauką nužygiavo rezultatui esant 0:0. Tiesa, per pirmas 45 minutes buvo sukurta keletą pavojingų progų tiek prie vienų, tiek prie kitų vartų.

Antrajame kėlinyje situacijos šeimininkais tapo "Real" futbolininkai, kurie pradėjo spausti katalonus ir šie visiškai negalėjo kontroliuoti kamuolio.

71-ąją minutę "Santiago Bernabeu" stadioną į euforiją pasiuntė Vinicius Junioras. Brazilas po puikaus Toni Krooso perdavimo spurtavo kairiuoju kraštu ir rikošeto pagalva nukreipė kamuolį į Marco-Andre ter Stegeno vartus. Jis tapo pirmuoju žaidėju po Lionelio Messi, pasižymėjusiu "El Clasico" dvikovoje nesulaukęs 20-ies metų.

"Barcai" reikėjo taisyti situaciją, tačiau "Real" gynėsi beveik be priekaištų ir 92-ąją minutę padėjo galutinį tašką. Po Dani Carvajalio išmesto kamuolio Mariano Diazas pabėgo nuo "Barcos" gynėjų ir užtvirtino pergalę. Beveik šį sezoną nerungtyniaujantis puolėjas aikštėje spėjo praleisti tik kelias akimirkas.

Madrido "Real" po šios pergalės įgijo vieno taško persvarą prieš "Barceloną", kuriai tai buvo jau 5-asis pralaimėjimas šiame sezone.

"Real Madrid" 2 - 0 "Barcelona"
71' [1 - 0] V. Junior
90+2' [2 - 0] Mariano

Startinės sudėtys:

"Real Madrid": Courtois; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Valverde, Casemiro, Kroos, Isco; Benzema, Vinicius.

Atsarginiai: Areola, Militao, Modric, Lucas V, Mendy, Mariano, Bale.

"Barcelona": Ter Stegen; Semedo, Pique, Umtiti, Alba; Vidal, Busquets, Arthur, De Jong; Messi, Griezmann.

Atsarginiai: Neto, Lenglet, Braithwaite, Junior Firpo, Collado, Ansu Fati, Rakitič.