Pirmos lygos turas: neatidumo kaina – žaibiški įvarčiai © lff.lt

Rudenėjančios futbolo aikštės derlingos ne visiems klubams. „Optibet Pirma lyga“ pirmenybių dalyviams kiekvienas surinktas ar prarastas taškas tampa vis svarbesnis, nes iki sezono finišo lieka tik devyni turai.

Akademijos. Rugsėjis – mokslo ir žinių mėnuo. Tad kas, jei ne akademijos šį mėnesį turėtų raškyti darbo vaisius. Nežinia, ar šis argumentas, ar savaitgalį pažymėtas 15-asis akademijos veiklos gimtadienis privertė sukrusti FA „Šiauliai“ dublerius. Jaunieji šiauliečiai per visą vasarą rinko vien pralaimėjimus ir jų priskaičiavo net devynis iš eilės.

Tačiau atėjus rudeniui vaikinai nusprendė – pakaks! 21-ajame ture FA „Šiauliai“ B išvykoje 3:1 pranoko Panevėžio „Ekraną“. Atkaklių rungtynių baigtis sprendėsi paskutinėmis minutėmis, kai savo svarų žodį tarė patyręs puolėjas Eligijus Jankauskas bei keli kiti iš pagrindinės komandos pasiskolinti žaidėjai. Jų dėka šiauliečiai su  25 taškais pavijo „Ekraną“ ir tarp jų įsiterpusį Vilniaus „Žalgirį“ B.

Dar atkaklesnis buvo Vilniaus ir Kauno akademijų derbis. „BFA“ ir „Be1 NFA“ futbolininkai susikūrė ne vieną progą, bet gynybos ledus pralaužė tik įpusėjus antrajam kėliniui. Iš pradžių 71-ąją min. vienas jauniausių lygos žaidėjų 15-metis vilnietis Nedas Garbaliauskas pelnė jau 6-ąjį savo įvartį Pirmos lygos čempionate. Po 10 min. Lajo Traore rezultatą išlygino (1:1), o baigiantis rungtynėms kitas „Be1 NFA“ legionierius Hamedas Diawara turėjo auksinį šansą išplėšti pergalę svečiams. Senegaliečio smūgį nuo 11 m žymos atrėmė BFA vartininkas Ernestas Černiavskis.

Kauniečiai nepasinaudojo proga pakilti į lyderių gretas. Jie tik dviem taškais atsilieka nuo trečioje vietoje žengiančio Klaipėdos „Neptūno“ (38 taškai), bet gali skirtumą panaikinti, jei trečiadienį laimės atidėtas 19-ojo turo rungtynes su „Šiauliais“ B. Tarp „Neptūno“ ir „Be1 NFA“ įsitvirtino Marijampolės „City“ (37 taškai).

Jasikevičius. „Kaip sako krepšinio treneris Šarūnas Jasikevičius, viską lemia detalės. Dabar tai madinga pabrėžti, bet iš tiesų taip ir buvo. Problemos prasidėjo dar namuose. Prieš išvyką vienas mūsų žaidėjas paskambino, kad yra traumuotas, kitas nevažiavo dėl prisirinktų kortelių, trečią susižeidusį pakeitėme jau per apšilimą prieš rungtynes. Taip ir išsiderinome“, – konstatavo „Marijampolė City“ treneris Gedeminas Jarmalavičius.

Praretėjusiomis gretomis Plungėje pasirodę marijampoliečiai 1:4 nusileido vietos „Babrungui“. Svečių žaidimo planą galutinai sugriovė Igno Raštučio pašalinimas 72-ąją min. Įgiję pranašumą šeimininkai spėjo įmušti dar tris įvarčius, o praleido tik vieną.

„Vaikinams pasakiau, kad tai bus viso sezono rungtynės. Jei pralaimime, geriausiu atveju užimtume 6-ąją vietą. Jei laimime, yra šansų kabintis į medalius. Taip ir nutiko. Dabar trečia vieta – netoli, o dar laukia akistatos su tiesioginiais konkurentais. Tad viskas mūsų rankose“, – džiaugėsi „Babrungo“ vairininkas Kęstutis Petkus.

Plungiškiai su 32 taškais ir maču atsargoje kitame ture mėgins kibti į atlapus Kėdainių „Nevėžiui“. Lengva tikrai nebus, nes kėdainiečiai dabar – puikios sportinės formos.

Užmigo. Savo pajėgumą „Nevėžis“ įrodė išvykoje 4:1 sutriuškindamas sostinės „Riterius“ B. Šeimininkai prieš pertrauką išsiveržė į priekį 1:0, bet visiškai pramiegojo antrojo kėlinio pradžią. Jie jau 17-ąją sek. traukė kamuolį iš tinklo po Nikos Toklikišvilio smūgio. Dar po minutės dar sykį suteikė laisvės techniškajam kartvelui (1:2), o 48-ąją min. neapsigynė nuo žaibiškos kontratakos kurią užbaigė Mantas Monkelis. Jam asistavęs N.Toklikišvilis po 14-os min. jau pats užtvirtino savo hettriką.

„Antrojo kėlinio pradžią mes tiesiog atsijungėme. Negaliu paaiškinti, kodėl. Kalbėsime su komanda, kad daugiau tokie dalykai nepasikartotų“, – po rungtynių krimtosi „Riterių“ B strategas Fabio Mazzone.

„Nevėžis“ su 43 taškais rikiuojasi antras, bet žaidė rungtynėmis mažiau nei pirmaujanti Alytaus „Dainava“. Lyderiai 49-ąjį tašką susišlavė 3:1 nukaudami Klaipėdos „Neptūną“. Namuose net 1125 žiūrovų palaikomi alytiškiai per valandą sumušė tris įvarčius, o svečiai atsakė tik Eduardo Matvijenko kirčiu.

Dar įtikinamesnę pergalę šventė Vilniaus „Žalgirio“ dubleriai, Gargžduose 4:1 sutriuškinę lygos autsaiderę „Banga“ B ekipą. Tiesa, niekur nepabėgo ir artimiausia gargždiškių konkurentė Kretingos „Minija“. Kretingiškiai namuose 0:1 nusileido laipteliu aukščiau esančiai Kauno rajono „Garliavai“.  Autsaiderių grupėje žygiuojantys „Panevėžio“ B futbolininkai Mažeikiuose per teisėjo pridėtą laiką 2:1 patiesė „Atmosferą“.