Pirmos lygos 8 turo apžvalga: puolėjai siaučia ir toliau © JumpStory nuotr.

Praeitame ture konstatuotas rezultatyvumo rekordas išsilaikė labai trumpai – vieną savaitę. 32 kartus vartininkai buvo priversti traukti kamuolius iš tinklo aštuntajame ture, o kai kuriose rungtynėse įvykiai keitėsi tarsi kaleidoskope. Retai būna, kai įmušusi 3 įvarčius komanda lieka be taškų. Šį turą taip atsitiko net du kartus.

Penktadienis, 07.24, 17:30, Kėdainių miesto stadionas, 320 žiūrovų.
Kėdainių „Nevėžis” – „Panevėžys” B 4:1 (1:0)
Teisėjai: Š. Tamulynas, U. Šmitaitė, L. Skladaitytė
Įvarčiai: E. Kugys 36’ ir 62’, A. Gėgžna 77’, A. Dovhyi 83’(11m) – D. Jurgelevičius 76’

Po dar vienos pergalės „Nevėžis“ atsidūrė visai greta lyderių, o komandos atakuojantis potencialas negali nežavėti. Kėdainiečiai laimėjo ketvirtą kartą iš eilės, tuo tarpu ne kartą minėtas smogiamasis duetas (A. Gėgžna ir E. Kugys) po šio turo draugiškai įsikūrė rezultatyviausių lygos žaidėjų sąrašo viršuje. Maža to, kad jie įmuša, dažniausiai tai daro padaro gražiai – abiejų smūgiai rungtynėse su „Panevėžys“ B pateko tarp turo gražiausių.

Pagerbė šeimininkai ir ne pirmus metus komandoje žaidžiantį bei puikiai prie jos pritapusį A. Dovhyi – gimtadienio proga po realizuoto baudinio jis buvo ir pamėtėtas ant komandos draugų rankų.

Graži ir pelnyta pergalė atiteko šeimininkams, tačiau svečiai patvirtino savo reputaciją. Nors gynyboje panevėžiečiai sunkiai lopė atsiveriančias spragas, be savo įvarčio jie neliko, o dar kelios galimybės buvo neišnaudotos.

Penktadienis, 07.24, 17:30, Trakų miesto stadionas, 100 žiūrovų.
Vilniaus „Riteriai” B – Vilniaus „Žalgiris” B 4:3 (0:3)
Teisėjai: J. Lavrenovaitė–Perez, A. Radiuš, I. Kaprašovas.
Įvarčiai: G. Paulauskas 47’ ir 56’, R. Masenzovas 71’ (11m), J. Lubas 78’ – M. Burba 10’, G. Jarusevičius 13’, K. Uzėla 28’.

Ką daryti, kai pirmo kėlinio viduryje rezultatas tampa 0:3 ?! Dažniausiai vieni jau „laidoja“ rungtynes, o kiti patyliukais pradeda planuoti pergalės šventimą. Dažniausiai, bet ne visada. Ypač kai aikštėje dvi Vilniaus komandos.

Žalgiriečiai labai tvirtai pradėjo rungtynes, o pirmame kėlinyje varžovus baudė žaidėjai, neretai pakylantys „nuo suolo“ ir pagrindinėje klubo komandoje, pauostę A lygos parako. Šeimininkai už klaidas gynyboje buvo nubausti griežtai, o rezultatas po pirmosios rungtynių dalies lyg ir nežadėjo intrigos. Tačiau viskas apsivertė antro kėlinio pradžioje.

Du gana greiti įvarčiai (abu kartus pasižymėjo Gytis Paulauskas) – ir jau atgimsta intriga, o „pajutę kraują“ „riteriai“ savo šanso nepaleido. 11 m. baudos smūgis, realizuotas Roko Masenzovo (beje, pirmame kėlinyje tokio šanso neišnaudojo A. Lezama) dar nebuvo pačiu skaudžiausiu smūgiu varžovams. Juo tapo Juozo Lubio smūgis, atnešęs pergalę.

Šias rungtynes, ko gero ilgai atsimins abi kovojusios pusės, o jų scenarijus bei įvykių vingiai galėtų puikuotis futbolo vadovėlyje.

Penktadienis, 07.24, 18:00, Jonavos miesto stadionas, 382 žiūrovai.
Jonava” – „Kauno Žalgiris” B 6:0 (3:0)
Teisėjai: U. Veprauskas, L. Aržuolaitis, A. Kartašovas
Įvarčiai: M. Ganusauskas 7’, L. Stonkus 23’, T. Eliošius 41’, B. Spietinis 62’, M. Kosovas 68’ ir 81’.

Jonaviškiai labai greitai parodė ir įrodė, kas šios aikštės šeimininkai ir pagal kieno scenarijų vyks rungtynės. Pirmame kėlinyje pasižymėję triskart, apsukų nesumažino ir po pertraukos. Dar 3 įvarčiai be atsako leido E.Utyros auklėtiniams pagerinti sezono rezultatyvumo rekordą bei pasidžiaugti pergale rezultatu, dažniau sutinkamu tenise, nei futbole. Pažymėtina, kad ypač ryškiai šeimininkai varžovus pranoko kovodami „antrame aukšte“ – tai liudija ir įvarčiai, pasiekti smūgiais galva.

Kauniečiams šį kartą nepavyko suorganizuoti rimtesnio pasipriešinimo, tad planus papildyti taškų bagažą teko gan greitai atidėti kitam kartui. Visgi, panašų „šaltą dušą“ tenka praeiti ne vienam jaunam žaidėjui, tad palinkėsime, kad tai juos užgrūdintų, o ne sužlugdytų.

Penktadienis, 07.24, 19:00, Šiaulių miesto stadionas, 600 žiūrovų
FA „Šiauliai”– Alytaus „Dainava” 2:1 (1:0)
Teisėjai: M. Pomeckis, T. Domarkas, G. Zaniauskas.
Įvarčiai: Kar. Mantinis 42’, R. Gedminas 90+3’ – R. Kisil 65’.

Kartais futbole nutinka keistų paradoksų. Akivaizdžiai sustiprėjusi „Dainava“ jau antrose rungtynėse iš eilės palieka aikštę nuleistomis galvomis, nusileisdami varžovams minimalia persvara. Ypač apmaudus alytiškiams turėjo būti Šiauliuose, kur lemiamą įvartį šeimininkams Rokas Gedminas pelnė jau per pridėtą rungtynių laiką. Svečiai dar apeliavo į puolėjo žaidimą ranka, bet teisėjo verdiktas buvo jiems nepalankus.

Kita vertus, prieš įvykius per pridėtą rungtynių laiką buvo dar 90 minučių atkaklios ir įdomios kovos. Gausiai Šiaulių miesto tribūnas užpildę žiūrovai matė pavojingus momentus prie abiejų komandų vartų, gražius įvarčius, o mačo atomazga buvo dramatiška.

Po antro iš eilės kluptelėjimo „Dainava“ atsidūrė šeštoje vietoje, o jiems į nugarą jau kvėpuoja tie patys „Šiauliai“. Iki lyderių – irgi netoli, tad viskas yra pataisoma.

Šeštadienis, 07.25, 13:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas, 180 žiūrovų.
Kauno „Hegelmann Litauen”– „Vilniaus Vytis” 0:0
Teisėjai: D. Šimėnas, V. Gomolko. I. Pozdejeva.

Vienintelės turo rungtynės, kuriose įvarčių pasiekta nebuvo, įvyko Kaune. Tačiau žiūrovai, susirinkę LFF Kauno treniruočių centro stadione, išvydo gero lygio rungtynes, o varžovai pasirodė verti vieni kitų. Kiek daugiau įtampos prie šeimininkų vartų sukūrė svečiai, tačiau arčiausiai įvarčio buvo šeimininkai- pirmo kėlinio pabaigoje galingas Ugniaus Lekečinsko smūgis sudrebino skersinį.

„Vilniaus Vyčio“ gretose aktyvumu išsiskyrė A. Kyeremeh, dažniausiai atlikdavęs komandos atakų „konstruktoriaus“ vaidmenį. Tačiau kauniečių gynyba iš esmės atlaikė nelengvą išbandymą, nors buvo ir sunkių momentų. Svečiai taip pat didelį dėmesį skyrė gynybos organizavimui, o per daug įsijautusius puolėjus svečių trenerių štabas kartas nuo karto grąžindavo atgal atlikinėti gynybinių funkcijų.

Lygiosios, ko gero buvo teisingiausias rungtynių Kaune rezultatas, o tuo labiausiai patenkinti turėjo likti konkurentai. Abi komandas aplenkė „Jonava“, priartėjo „Nevėžis“, o Telšių „Džiugas“ kiek padidino atotrūkį.

Šeštadienis, 07.25, 15:00, Vilnius, LFF stadionas, 180 žiūrovų
Vilniaus BFA – Mažeikių „Atmosfera” 0:3 (0:1)
Teisėjai: K. Bartuškevičius, S. Kartočius, G. Eidinzonaitė
Įvarčiai: R. Gecevičius 44‘ ir 81‘, M. Papšys 56‘

Mažeikių komanda žengė rimtą žingsnį pirmo aštuntuko link, svarbiose rungtynėse išvykoje užtikrintai įveikusi Vilniaus BFA ekipą. Palaužti jaunų varžovų pasipriešinimą svečiam pavyko antroje rungtynių pusėje, o „pirmuoju smuiku“ atakuojant šeimininkų vartus šį kartą grojo „Atmosferos“ kapitonas Rokas Gecevičius, pasižymėjęs du kartus. Vieną įvartį savon sąskaiton įsirašė ir Marius Papšys.

„Atmosferos“ gretose šiose rungtynėse debiutavo ir Tadas Labukas, tad atakuojantis žemaičių potencialas turėtų dar labiau sustiprėti.

O BFA pirmųjų taškų laukimas jau ko gero ir prailgo. Nebus lengva juos iškovoti ir sekančiame ture – laukia gerokai „suerzintas“ „Žalgiris“ B. Bet viskas yra įmanoma.

Šeštadienis, 07.25, 17:00, Kretingos miesto stadionas, 350 žiūrovų.
Kretingos „Minija” – Telšių „Džiugas” 3:5 (2:2)
Teisėjai: O. Abramavičius, A. Dievinas, E. Rudavičius.
Įvarčiai: Gabriel 31‘, A. Solovyev 34‘, G. Juška 65 (11m) – D. Arlauskis 33‘, 83‘ ir 88‘(11m), R. Stanulevičius 44‘, R. Sakurai 78‘

Ko jau ko, bet įvarčių ir emocijų rungtynėse Kretingoje užteko su kaupu. Komandos nuo pirmo kėlinio vidurio keitėsi rezultatyviais dūriais, dar kelis kartus puikiai sužaisdavo ekipų vartų sargai. Žodžiu, šeštadienį čia dominavo atakuojantis futbolas. „Minija” stipriai kibo į atlapus turnyro lyderiams, tris kartus pirmavo, tačiau antroje susitikimo pusėje neišlaikė tempo, neteko žaidėjo, o lemiamais tapo du Davydo Arlauskio įvarčiai rungtynių pabaigoje.

Nelengvai iškovota pergalė sutvirtino „Džiugo” pozicijas prieš nelengvą atkarpą – dabar telšiškių laukia dvikovų seriją su varžovais, esančiais viršutinėje turnyro lentelės dalyje.

„Minija” šiuo metu sprendžia kitus uždavinius, taškų mažai, nors rungtynės prieš „Džiugą” parodė, kad tinkamai nusiteikę kretingiškiai gali kelti pavojų bet kam.