Pirmasis "Ekrano" įvartis besiruošiant sezonui © Eurofootball.lt
Šeštadienį praėjusių metų Lietuvos futbolo čempionai FK “%c00033” futbolininkai žaidė trečiąsias kontrolines rungtynes Latvijoje su 2005-ųjų metų kaimyninės šalies bronzos medalių laimėtoja Ventspilio “Ventspils” ekipa, kurioje rungtyniauja buvęs ekranietis Deimantas Bička bei dar vienas lietuvis Igoris Stukalinas. Tiesa, jis aikštėje nepasirodė. 90-ies minučių dvikova, spaudžiant šaltukui, ant dirbtinės dangos po atviru dangumi baigėsi taikiai 1:1 (1:1). Beje, šioje naujai įrengtoje aikštėje panevėžiečiai žaidė pirmą kartą.

FK “Ekranas” treneris Albertas Klimavičius po rungtynių teigė, kad dvikova Latvijoje “buvo linksma”. Rungtynių sąskaita buvo atidaryta po taiklaus aikštelės šeimininkų Andrejaus Budrikso taiklaus smūgio 36-ą dvikovos minutę. Tiesa, įvartis į ekraniečių vartus krito po abejotino teisėjų sprendimo - ekraniečių nuomone, jis buvo pelnytas iš nuošalės.

Beje, jau pirmą dvikovos minutę aikštės šeimininkai galėjo įmušti įvartį, tačiau nuo jo “Ekraną” išgelbėjo Arvydas Skrupskis. Baigiantis pirmajai susitikimo daliai rezultatą išlygino mūsų komandoje po neilgos pertraukos vėl žaidžiantis varžovų žemietis Ruslanas Michalčiukas. Jo iš toli dešine koja smūgiuotas kamuolys įskriejo tiesiai į aikštės šeimininkų vartų viršutinį kampą, kitaip “devyniukę”.

Pirmoje dvikovos pusėje, 10-ą minutę, puikią progą pelnyti pirmą rungtynių įvartį turėjo FK “Ekranas” kapitonas Mantas Savėnas, tačiau jo iš arti į vartus siųstas kamuolys pralėkė virš vartų skersinio. 32-ą mačo minutę puikia proga nepasinaudojo Giedrius Tamkevičius.

Po pertraukos po gražaus smūgio galva į apatinį vartų kampą Lietuvos čempionus vėl gelbėjo A.Skrupskis. Netrukus “Ekrano” vartų sargas vėl sukūrė mažą stebuklą - vienas prieš vartus iššokęs latvių žaidėjas jau buvo beveik perkėlęs kamuolį per A.Skrupskį, tačiau panevėžietis stebuklingai sugebėjo pavojų likviduoti. 2-oje dvikovos pusėje progas Panevėžio komandą išvesti į priekį turėjo A.Skroblas ir G.Tomkevičius. Deja, futbolininkai, iššokę vieni prieš varžovų vartininką, jomis nepasinaudojo.

Baigiantis dvikovai progą pelnyti pergalingą įvartį turėjo ir jaunasis Deividas Padaigis, tačiau po jo smūgio maždaug iš 20-ies metrų paleistas kamuolys sudrebino “Ventspils” vartų virpstą.

Po rungtynių tiek panevėžiečių vyriausiasis treneris Virginijus Liubšys, tiek jo asistentas A.Klimavičius konstatavo, kad rungtynės buvo gražios ir gausiai į Ventspilio stadioną susirinkusiems žiūrovams buvo malonios akiai.

“Manau, kad tokiu metų laiku komandos demonstravo gana gerą žaidimą. Aikštėje netrūko aštrių dvikovų, atakos vijo viena kitą, buvo pelnyti gražūs įvarčiai. Pirmojo kėlinio pradžioje latviai buvo pranašesni, bet iki pertraukos mums pasisekė pasiekti pusiausvyrą. 2-oje dalyje abi komandos buvo vertos pergalės, tačiau mes, manau, sukūrėme pavojingesnes progas”, - sakė V.Liubšys. “Kol kas nesiekiame, kad mus tenkintų vien tik pasiektas rezultatas, tai yra, pergalė. Svarbiausia - žaidimo kokybė, patikrinti kiekvieną žaidėją dvikovos dvasią”, - rungtynes reziumavo ir A.Klimavičius.

Primename, kad pasirengimo 2006 metų A lygos pirmenybėms, kurios prasidės balandžio 9-ąją, cikle mačas Latvijoje ekraniečiams buvo jau trečias. Pirmąją dvikovą Rygoje FK “Ekranas” net 0:5 pralaimėjo “Skonto” vienuolikei, o po savaitės panevėžiečiai 0:3 buvo priversti pripažinti praėjusių metų Latvijos čempionės Liepojos “Metalurgs” ekipos, kurią treniruoja lietuvis Benjaminas Zelkevičius, pranašumą.

Pastarąsias rungtynes kaimyninėje šalyje “Ekranas” žaidė tokios sudėties: A.Skrupskis, A.Klimavičius, A.Banevičius, D.Padaigis, A.Skroblas, G.Tomkevičius, M.Savėnas, R.Michalčiukas, D.Saulėnas (75 min. A.Tumėnas), V.Kavaliauskas (70 min. K.Mykolaitis), P.Lukšys.

Ir šių rungtynių nežaidė po traumų dar visiškai neatsigavę Aurimas Kučys, Mindaugas Gardzijauskas, Donatas Petrauskas, Dominykas Galkevičius bei Gediminas Paulauskas. Dvikovoje su “Ventspils” nedalyvavo ir Egidijus Varnas - jis treniruotėje patyrė nedidelę kojos traumą.

Šiandien ekraniečiai toliau tęs Panevėžyje savaitę truksiantį treniruočių ciklą. Savaitės pabaigoje draugiškam susitikimui jie vėl vyks į Latviją - vasario 10-ą “Ekranas” žais Daugpilyje su “Dinaburgu”. Po šios dvikovos šalies čempionai savaitę treniruosis Palangoje.