Pirma lyga: uždanga nuleista, prizininkai žinomi © JumpStory nuotr.

Jeigu ir buvo kilusi intriga kovoje dėl nugalėtojų titulo, ją smarkiai sumažino du greiti Evaldo Kugio įvarčiai per pirmąsias dešimt minučių. Sausai konstatuojant faktus – paskutiniame ture pergales šventė šeimininkai, turnyrinėje lentelėje pasikeitimų neįvyko, o lygos auksas pagaliau suspindo Kėdainiuose.

Šeštadienis, 10.31, 13:00, Panevėžys, „Žemynos“ progimnazijos stadionas, 60 žiūrovų.
„Panevėžys“ B  – „Vilniaus Vytis“ 3:1 (2:1).
Teisėjai: R.Adžgauskas, M.Mirauskas, L.Skladaitytė.
Įvarčiai: M.Bissi 32‘, S.Vasquez 40‘, M.Remeikis 75‘ – C.Tchamba 17‘ (11m).

Praeitame ture „Panevėžys“ B gerai patampė nervus ir atėmė taškus iš būsimųjų lygos nugalėtojų,  o finišavo pasiekdamas įtikinamą pergalę prieš nesėkmingai sezoną baigusį „Vilniaus Vytį“. Turo anonse minėjome, jog vargu ar dublerių ekipa sulauks pastiprinimo iš pagrindinės, tačiau klydome – negalintys dėl kortelių limito žaisti A lygoje Matheus Bissi ir Sebastianas Vasquezas padėjo jauniesiems kolegoms ir įnešė svarų indėlį į pergalę, įmušdami po įvartį ir perlauždami rungtynių eigą dar pirmame kėlinyje.

Svečiai šiose rungtynėse išsiveržė į priekį (C.Tchamba pasižymėjo 4-ą kartą per paskutines 5 rungtynes), bet vėliau rezultatyvius smūgius į varžovų vartus siuntė tik panevėžiečiai. Gana simboliška, kad paskutinį sezono įvartį „Panevėžio“ B gretose pelnė jaunasis Matijus Remeikis, tarsi leisdamas suprasti, jog ir kitame sezone jaunieji panevėžiečiai turės ką pademonstruoti Pirmoje lygoje.

Šeštadienis, 10.31, 13:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas, 120 žiūrovų.
Kauno „Hegelmann Litauen”  – FA„Šiauliai“ 3:0 (2:0).
Teisėjai: Š.Tamulynas, V.Šimkus, J.Kupčinskas.
Įvarčiai: R.Lipnevičius 22‘, V.Armanavičius 29‘, J.Supronas 79‘ (11m).

Kauniečiai paskutinėms sezono rungtynėms nusiteikė itin ryžtingai ir tą svečiai galėjo pajusti jau nuo pirmųjų susitikimo minučių. Šiauliečių vartus gynusiam jaunajam Evaldui Jurgeliui darbo netrūko, kelis kartus kamuolys lietė jo vartų skersinį, o kėlinio viduryje laisvę baudos aikštelėje gavęs Rimvydas Lipnevičius išvedė šeimininkus į priekį. Dar po aštuonių minučių gražus smūgis pavyko Viliui Armanavičiui ir rungtynių likimas praktiškai buvo nulemtas.

Tiesa, komandos tęsė gana intensyvią kovą ir po pertraukos, šiauliečiai turėjo irgi savų galimybių pasižymėti, bene geriausia iš jų buvo Roko Gedmino išsiveržimas prieš Nemanją Bjelaną, kai šeimininkų vartininkas išgelbėjo savo vartus nuo įvarčio, atmušdamas kamuolį koja.

Savo ruožtu, kauniečiai ir antrame kėlinyje sukūrė daugiau, trečią kartą pataikė į skersinį, o galutinį tašką rungtynėse padėjo Jonas Supronas, realizavęs baudinį. Be abejo, „Hegelmann Litauen“ atstovai sekė įvykių eigą Kėdainiuose, artėjant rungtynių pabaigai tapo vis aiškiau, jog „Nevėžis“ savo šanso nepaleis, bet po finalinio švilpuko kauniečiai  irgi neslėpė džiaugsmo, o iškovoti lygos medaliai kol kas – pats rimčiausias pasiekimas komandos istorijoje.

Šeštadienis, 10.31, 13:00, Telšių miesto stadionas, 400 žiūrovų.
Telšių „Džiugas”  – Alytaus „Dainava“ 1:0 (0:0).
Teisėjai: M.Pomeckis, M.Ličkus, D.Švėgžda.
Įvartis: D.Arlauskis 73‘.

„Džiugas“ pasistengė nudžiuginti gana gausiai į Telšių misto stadioną susirinkusius savo ištikimiausius gerbėjus. Paskutiniame sezono susitikime žemaičiai apgynė savo turėtą ketvirtą poziciją. Susitikimas nebuvo lengvas, panašus į nelengvai bei banguotai „Džiugui“ susiklosčiusį sezoną, o vienintelį rungtynių įvartį antro kėlinio viduryje pelnė telšiškių komandos simboliu tapęs Davydas Arlauskis.

Nors medalių iškovoti ir nepavyko, Telšių ekipa užėmė vietą, leidžiančią pagal nuostatus kitais metais pretenduoti į A  lygą. Tikėsimės, kad praeito sezono patirtis ir pamokos nenuėjo veltui ir galbūt 2021-taisiais metais po ilgokos pertraukos pamatysime Telšių atstovus kovojančius prieš stipriausias Lietuvos komandas.

Tuo tarpu „Dainavai“ šio tikslo pasiekti nepavyko. Kalbant muzikos terminais, turinčių puikią publiką bei neblogų atlikėjų alytiškių orkestrui pristigo susigrojimo, „gilesnės“ sudėties, o galų gale ir dirigentų kaita galėjo turėti įtakos tokiam pasirodymui.

Šeštadienis, 10.31, 13:00, Kėdainiai, Kėdainių miesto stadionas, 300 žiūrovų.
Kėdainių „Nevėžis”  – „Jonava“ 2:0 (2:0).
Teisėjai: D.Rumšas, M.Starkus, G.Arakelianas.
Įvarčiai: E.Kugys 2‘ ir 10‘.

Apie pagrindinius šio susitikimo įvykius jau užsiminėme įžangoje, o „Nevėžis“ padarė tą darbą, kurio nesugebėjo nuveikti prieš savaitę. Be abejo, du greiti kapitono įvarčiai užduotį gerokai palengvino, tačiau kova toli gražu nebuvo baigta.

Jonaviškiai nenuleido rankų, žiežirbų bei aistrų netrūko, antrame kėlinyje komandos dėl raudonų kortelių neteko po vieną futbolininką, o po rungtynių raudona kortelė buvo parodyta dar ir „Jonavos“ vartus gynusiam Martynui Matuzui – beje, trečią kartą šį sezoną.