Pirmą įvartį sukrapščiusi Lietuvos rinktinė per pridėtą laiką nusileido rumunams

Po mėnesį trukusios pertraukos į Lietuvą grįžo tarptautinis futbolas - ketvirtadienį vakare LFF stadione įvyko trečiasis UEFA Tautų lygos grupių turas.

C diviziono 4 grupėje besivaržanti Lietuvos rinktinė namuose priėmė Rumunijos futbolininkus. Edgaro Jankausko auklėtiniai galiausiai pasiekė pirmąjį įvartį, tačiau vis tiek patyrė itin apmaudų pralaimėjimą - 1:2.

Rumunai aktyviai pradėjo rungtynes ir jau 8-ąją minutę atliko pavojingą smūgį, tačiau su pirmuoju iššūkiu užtikrintai susitvarkė Ernestas Šetkus.

Už kelių akimirkų į priekį jau galėjo įsiveržti Lietuva - po puikaus Rolando Baravyko perdavimo Fedoras Černychas surado erdvės varžovų baudos aikštelėje ir iš kelių metrų smūgiavo į jų vartus, tačiau kamuolys tikslo nepasiekė atsitrenkus į virpstą.

Auksiniu šansu nepasinaudoję lietuviai už kelių minučių buvo skaudžiai nubausti - rumunai 13-ąją minutę įmušė pirmąjį įvartį. Žaibišką ataką surengę svečiai įsibrovė į E. Šetkaus saugomą plotą, atliko perdavimą įkertančiam Alexandru Chipciui, o šis krisdamas ore pasiuntė kamuolį į šeimininkų vartus.

Vėliau rumunai pristabdė savo atakas ir lietuviai turėjo progą ilgiau žaisti su kamuoliu, tačiau tai rezultato neatnešė - pirmasis kėlinys baigėsi be pavojingesnių išpuolių.

Antrajame kėlinyje rumunai didelio noro puolime nerodė, tačiau pavojingomis atakomis neblizgėjo ir E. Jankausko kariauna.

80-ąją minutę puikią progą turėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Nerijus Valskis, tačiau jo smūgį blokavo prieš pat vartus kritęs varžovų gynėjas.

89-ąją Lietuvos rinktinei galiausiai pavyko nudžiuginti stadioną. Lyg iš natų ataką surengę lietuviai išlygino rezultatą - Nerijus Valskis į baudos aikštelę numetė kamuolį Artūrui Žulpai ir šis tiksliu smūgiu įmušė pirmąjį Lietuvos rinktinės įvartį Tautų lygos istorijoje.

Visgi šventė LFF stadione neužsitęsė - rumunai per pridėtą laiką įjungė aukštesnę pavarą, o lietuviai netrukus buvo priversti griebtis už galvos. Alexandru Maximas ant žemės paguldė du rinktinės gynėjus ir galingu smūgiu išplėšė dramatišką pergalę rezultatu 2:1.

Lietuvos rinktinė ir toliau lieka be taškų Tautų lygoje. E. Jankausko auklėtiniai jau yra praleidę penkis įvarčius ir nuo artimiausių varžovų atsilieka keturiais taškais.

Lietuva 1 - 2 Rumunija
13' [0 - 1] A. Chipciu
90' [1 - 1] A. Žulpa
90+3' [1 - 2] A. Maxim

Startinės sudėtys:

Lietuva: Ernestas Šetkus, Rolandas Baravykas, Linas Klimavičius, Artūras Žulpa, Algis Jankauskas, Vaidas Slavickas, Modestas Vorobjovas, Vykintas Slivka, Fiodoras Černychas, Arvydas Novikovas, Darvydas Šernas.

Rumunija: Ciprianas Tătăruşanu, Gabrielis Tamašas, Cristianas Manea, Alexandru Chipciu, Nicusoras Bancu, Paulas Antonas, Răzvanas Marinas, George Ţucudeanas, Ionuţas Mitriță, Cristianas Săpunaru, Nicolae Stanciu.