Pergalę derbyje "Hearts" lėmė S.Mikoliūno įvartis © Eurofootball.lt
Nepaisant Kalėdų šventės Škotijos "Premier" lygoje antradienį vyko įnirtingos 21-ojo turo kovos. Įspūdingą trilerį laimėjo "lietuviškasis" "Hearts" klubas, kuriam nugalėti "Hibernian" permainingame ir įtemptame Edinburgo derbyje padėjo Edgaro Jankausko ir Sauliaus Mikoliūno įvarčiai, tuo tarpu lyderis "Celtic" ne mažiau dramatiškame mače sužaidė lygiosiomis su "Dundee Utd".

Į "Hearts" gretas svarbioms rungtynėms prieš turnyrinės lentelės kaimyną ir miesto priešininką grįžo kapitonas Craigas Gordonas, tuo tarpu nesunkią traumą gavusį Andrių Veličką startinėje sudėtyje pakeitė pasveikęs čekas Romanas Bednaras. Visi kiti lietuviai išskyrus traumuotą Deividą Česnauskį, kaip pastaruoju metu ir įprasta, išbėgo į aikštę nuo mačo pradžios - gynyboje Nerijus Barasa ir Marius Žaliūkas, saugų linijoje Saulius Mikoliūnas, o puolime Edgaras Jankauskas.

Jau pirmą minutę gerą progą turėjo svečiai iš "žaliosios" Škotijos sostinės dalies, bet baudos aikštelėje kamuolį gavęs Abdessalamas Benjellounas iš 12 metrų į vartus nepataikė. Tai buvo svarbi "Hibernian" klaida, nes toliau sekusioje "Hearts" atakoje E.Jankauskas laimėjo kovą "antrajame aukšte", kamuolys atiteko R.Bednarui, ir šio spirtą kamuolį iš arti į vartus nukreipė Paulas Hartley.

15 minutę tiesiai į C.Gordoną smūgiavo Chrisas Killenas, o "Hearts" atsakomojoje atakoje S.Mikoliūnas tiksliu perdavimu "įžaidė" R.Bednarą vieną prieš vieną, tačiau puolėjas iš Čekijos vartininko Zbigniewo Malkowskio įveikti nesugebėjo. Dar po kelių minučių šimtaprocentinę galimybę turėjo "Hibernian" puolėjas C.Killenas, bet įsiveržęs į baudos aikštelę jis į vartus nepataikė.

Vėliau pirmajame kėlinyje atakos nurimo ir ekipos įsivėlė į bekompromisę kovą aikštės viduryje. Žaidimas kiek pagyvėjo tik po pertraukos, ir ketvirtą antrojo kėlinio minutę "Hearts" padvigubino savo persvarą - po pražangos prieš S.Mikoliūną baudos smūgį atliko P.Hartley, ir vartininkui nesugavus kamuolio pirmas prie jo suskubo bei lengvą įvartį pelnė E.Jankauskas.

Tačiau toks "Hearts" pranašumas truko neilgai ir 54 minutę po kampinio C.Killenas galva sušvelnino "Hibernian" atsilikimą, o sužaidus kiek daugiau nei valandą Deanas Shielsas griuvo baudos aikštelėje po susidūrimo su Nerijumi Barasa ir teisėjas skyrė abejotiną 11 metrų baudinį. Jo ėmėsi realizuoti pats D.Shielsas, ir nors jam pavyko išlyginti rezultatą, emocijų nesuvaldęs "Hibernian" saugas pargriovė "Hearts" vartininką Craigą Gordoną ir buvo pašalintas iš aikštės.

Kiekybinė persvara teikė "Hearts" vilties vėl atstatyti persvarą ir komandos treneris Valdas Ivanauskas vietoje E.Jankausko į aikštę metė kitą lietuvį Andrių Veličką. Būtent pastarasis 70 minutę perdavė kamuolį į baudos aikštelę iš krašto ir pirmas prie jo suskubęs S.Mikoliūnas puikiu smūgiu į viršutinį vartų kampą įmušė trečiąjį šeimininkų įvartį bei sukėlė tikrą šėlsmą "Tynecastle" stadione.

Vis dėlto tuo mačas nesibaigė. "Hibernian" futbolininkai dešimtyje stengėsi išlyginti rezultatą ir rungtynėms artėjant į pabaigą vos to nepadarė, tačiau gynėjo Steveno Whittakerio smūgiuotas kamuolys atšoko nuo abiejų C.Gordono ginamų vartų virpstų ir tinkle neatsidūrė. "Hearts" ekipa atsilaikė ir iškovojusi svarbią pergalę įsimintinose rungtynėse padidino persvarą prieš pozicija žemiau esantį "Hibernian" iki keturių taškų.

Dviem taškais daugiau už "Hearts" vis dar turi trečiadienį žaisiantis "Rangers" klubas, tačiau jį bent jau kol kas į trečią vietą nustūmė užtikrintai laimėjusi "Aberdeen" komanda. Aberdyno klubas namuose susitiko su "Kilmarnock" ir po ankstyvų Chriso Maguire'o ir Barry Nicholsono bei vėlyvo Steve'o Lovello įvarčio įveikė "Kilmarnock" vienuolikę, kuriai paguodos įvartį priešpaskutinę minutę įmušė Stevenas Naismithas.

Permainingas mačas vyko Glazge, kur lyderis "Celtic" susitiko su vidutinioku "Dundee Utd". Svečiai 17 minutę netikėtai pirmavo po Davido Robertsono įvarčio galva, o antrajame kėlinyje "Dundee Utd" persvarą sensacingai po baudos smūgio padvigubino tinkamu laiku reikiamoje vietoje atsidūręs Collinas Samuelis.

Tačiau nugalėtojų titulą ginantis "Celtic", kuris 2006 metais savo aikštėje nepralaimėjo nei karto, kovėsi iki galo ir 78 minutę likęs visiškai laisvas jaunasis Darrenas O'Dea smūgiu galva suteikė šeimininkams viltį, o dar po poros minučių įspūdingą įvartį pelnė vartininką Dereką Stillie iš baudos aikštelės prieigų permetęs japonas Shunsuke Nakamura. Pačioje rungtynių pabaigoje "Celtic" dar galėjo išplėšti pergalę, bet D.Stille atrėmė Kenny Millerio prasiveržimą, o pakartotiniu bandymu Derekas Riordanas pataikė į virpstą.

Itin nesėkmingas turas buvo absoliučiam autsaideriui "Dunfermline", kuris namuose nusileido 0-2 "Motherwell" ekipai, ir po "St Mirren" pergalės minimalia persvara prieš "Falkirk" dabar nuo priešpaskutinėje vietoje esančio bei rungtynėmis mažiau sužaidusio "Inverness" atsilieka jau šešiais taškais.

21 turo antradienio rungtynių rezultatai

"%c00219" 3 - 2 "%c00192"
3' [1 - 0] Paul Hartley
49' [2 - 0] Edgaras Jankauskas
54' [2 - 1] Christopher Killen
61' [2 - 2] Dean Shiels (11m.)
70' [3 - 2] Saulius Mikoliūnas

62' Dean Shiels ("Hibernian") pašalintas iš aikštės

"%c00298" 1 - 0 "%c00259"
67' [1 - 0] Simon Lappin

"%c00224" 3 - 1 "%c00228"
6' [1 - 0] Chris Maguire
9' [2 - 0] Barry Nicholson
87' [3 - 0] Steve Lovell
89' [3 - 1] Steven Naismith

"%c00151" 0 - 2 "%c00230"
26' [0 - 1] Marc Fitzpatrick
79' [0 - 2] Scott McDonald

80' Jim Hamilton ("Dunfermline") pašalintas iš aikštės

"%c00119" 2 - 2 "%c00226"
17' [0 - 1] David Robertson
58' [0 - 2] Collin Samuel
78' [1 - 2] Darren O'Dea
80' [2 - 2] Shunsuke Nakamura