Penkių įvarčių dvikovoje - "Atlanto" triumfas

Klaipėdos „Atlantas“ pasinaudojo čempiono „Žalgirio“ nesėkme ir pakilo į antrąją turnyro lentelės vietą „SMScredit.lt A lygoje“ po pergalės Kaune prieš „Stumbro“ vienuolikę. Dviejų įvarčių persvara pirmavusi uostamiesčio komanda pergalę išplėšė tik mačo pabaigoje įmušus Evaldui Razuliui – 3:2 (2:1)

Vienu įvarčiu prie „Atlanto“ pergalės prisidėjęs Maksimas Maksimovas tapo rezultatyviausių žaidėjų sąrašo lyderiu. Jo sąskaitoje – 5 taiklūs smūgiai.

„Stumbras“ rungtynes pradėjo labai aktyviai. Pirmos atakos metu virš vartų šovęs Eduardo netrukus privertė Povilą Valinčių pirštų galais nukreipti kamuolį virš skersinio po labai pavojingos aikštės šeimininkų greito išpuolio.

Aleksandrui Sikorskiui taip pat teko demonstruoti savo meistriškumą ir šuoliu už galinės linijos nukreipti kamuolį po labai pavojingo į baudos aikštelę įkirtusio Donato Kazlausko smūgio.

Kėliniui įpusėjus, perėmęs iniciatyvą „Atlantas“ išsiveržė į priekį po grubios aikštės šeimininkų vartininko klaidos. Pirmąjį savo įvartį sezone pelniusio D.Kazlausko tolimas smūgis nebuvo labai stiprus, tačiau A.Sikorskis nesugebėjo sugauti prieš jį nuo žemės atšokusio kamuolio.

Praėjus dar penkioms minutėms, kauniečių vartų sargas neturėjo jokių galimybių išgelbėti savo komandos, kai gražiai suklaidinęs varžovą į viršutinį vartų kampą idealiai tiksliai kamuolį pasiuntė Maksimas Maksimovas.

„Stumbras“ nepasimetė. Puikią progą sumažinti persvarą turėjo Giorgio Russo, bet į baudos aikštelę įkirtęs italas nesugebėjo pataikyti į vartų stačiakampį.

Kauniečiams į pagalbą atėjo patys svečiai. Jau per arbitro pridėtą laiką nepasisekė Ovidijui Verbickui. Saugas nukreipė kamuolį į savo vartus po Klaudijaus Upsto perdavimo iš krašto, ne savo noru sušvelnindamas rezultatą.

Iškart po pertraukos „Stumbras“ sukūrė du pavojingus epizodus. Iš pradžių standartinės situacijos metu Tomo Snapkausko link vartų numesto kamuolio nepasiekė Vilius Armanavičius, o visiškai laisvas Rimvydas Sadauskas smūgiuoti nesugebėjo. Po to V.Armanavičiaus bandymą pažeme ne be vargo sugavo P.Valinčius.

Sužaidus kiek daugiau nei valandą, M.Maksimovas negalėjo patikėti, kad kamuolys nuskriejo virš skersinio standartinės situacijos metu. Rusas mušė galva nerdamas į priekį po aukšto perdavimo link vartų, bet antrojo įvarčio pasiekti nepavyko.

Aikštėje pasirodęs Keneddy Eriba pirmuoju savo prisilietimu prie kamuolio išlygino rezultatą. Roberto Vėževičiaus perdavimo dėka prieš vartus iššokęs legionierius ramiai nuginklavo svečių vartininką.

Likus žaisti 10 minučių, Abdulas Basitas šiurkščiai nugriovė link vartų besiveržusį O.Verbicką. Klaipėdiečiai tikėjosi baudinio, bet arbitras nusprendė, kad prasižengta ne baudos aikštelėje. Skyrus baudos smūgį, pavojingą Olego Dmitrijevo perdavimą galva atmušė vartininkui į pagalbą suskubęs R.Sadauskas.

„Atlantą“ išgelbėjo į aikštę mestas Evaldas Razulis. Į komandą šiame sezone sugrįžęs puolėjas įmušė 84-ą minutę dar vienos klaipėdiečių standartinės situacijos metu.