Penki žinomi klubai pasiryžo prisidėti prie gamtos tausojimo

Futbolas ir kitos sporto šakos gali atlikti svarbų vaidmenį keičiant požiūrį į gamtos apsaugą. Tarptautinis projektas „GreenCoach“ siekia permainų, atkreipiant futbolo klubų dėmesį į išteklių naudojimą.

GreenCoach“ projektu siekiama pritaikyti gerąją praktiką sporto organizacijose, įdiegti stebėsenos modelį bei aktualizuoti tvarumą kaip kasdienės klubo vadybos elementą. „GreenCoach“ projektą palaiko UEFA, jame dalyvauja Norvegijos, Belgijos, Švedijos, Prancūzijos ir Lietuvos futbolo federacijos arba jų nariai. Projektą dalinai finansuoja Europos Sąjungos fondas „Erasmus+“. 

Futbolo klubai „Kauno Žalgiris“, „Riteriai“, „Utenos Utenis“, „Vilnius“ ir futbolo akademija „Šiauliai“ prisijungė prie projekto dalyvių gretų bei pateikė duomenis apie savo veiklos taršumo lygį ir išteklių naudojimą. 

Projekto organizatoriai kartu su Pizos Sant'Anna aukštosios mokyklos (Italija) ekspertais parengs veiksmų planą bei priemones, kurias įdiegus į klubų veiklą, būtų daroma kuo mažesnė žala aplinkai. Šias priemones projekte dalyvaujantys klubai turės įdiegti savo organizuojamose veiklose. 

„Pirmoji klubams skirta užduotis buvo įsivertinti savo daromą įtaką aplinkai, tad jie pateikė 2019 metų sezono rodiklius, kiek suvartojo elektros, vandens, kitų išteklių, kiek išmetė šiukšlių ir pan. Kita užduotis bus tam tikrų aktualių priemonių įgyvendinimas, kurias parengs projekto autoriai, pavyzdžiui įrengti skirtingų atliekų konteinerius, pilstyti gėrimus ne į plastikines, o popierines pakuotes. Po metų galėsime įvertinti kaip pasikeitė jų taršumo lygis“, – teigė masinio futbolo projektų vadovė Greta Guižauskaitė.

„Kaune futbolu mėgaujamės gamtos apsuptyje, todėl nesinori, kad ta aplinka būtų teršiama. Matome situaciją pasaulyje ir manome, kad net ir menkiausi sprendimai gali padėti. Visų pirma, pradėti reikia nuo savęs. Futbolo renginiuose yra sunaudojami didžiuliai kiekiai plastiko, popieriaus ar elektros energijos. Nors Lietuvoje tie skaičiai yra ženkliai mažesni, gamtai jie vis vien kenkia“, – pažymėjo „Kauno Žalgirio“ atstovas Lukas Gintautas. 

FK „Riteriai“ nurodė, jog sieks pagerinti atliekų rūšiavimo sistemą, sumažinti elektros ir vandens naudojimą bei skatinti klubo narius dažniau naudotis viešuoju transportu, dviračiais ir riedžiais, siekiant sumažinti išskiriamo anglies dioksido emisiją. 

„Kviečiame prisijungti ir kitus Lietuvos klubus, kurie yra neabejingi aplinkosaugai, pasinaudoti šio projekto metodine medžiaga, kuri bus paruošta ateityje, įgyvendinti tam tikras priemones savo veikloje“, – pažymėjo Greta Guižauskaitė.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...