PČ atranka: Šiaurės Makedonija bandys pateikti dar vieną staigmeną, šįkart Portugalijos kieme © JumpStory nuotr.

Šiandien paaiškės dvi iš trijų paskutinės Europos rinktinės, kurios žais pasaulio čempionate Katare. Lenkija su Švedija ir Portugalija su Šiaurės Makedonijos kovos pasaulio čempionato atrankos finaluose. 


Portugalija – Šiaurės Makedonija. 21.45 val. Estadio do Dragao, Portas. 

Praeitą savaitę Šiaurės Makedonija sensancingai eliminavo Italiją iš atrankos. Europos čempionai antrąsyk iš eilės liko be pasaulio čempionato, o makedonų apetitas auga bevalgant. 

Šiandien vakare Blagoja Milevskio auklėtiniai bandys nukauti dar vieną Europos gigantę, Portugalijos rinktinę. 

Prieš šio vakaro rungtynes Šiaurės Makedonijos strategas teigė: „Mes laimėjome prieš vieną iš stipriausių pasaulio komandų (Italiją). Čia nesustosime, liko paskutinis žingsnis iki pasaulio čempionato. Esame labai netoli to, kad patvirtintume, jog esame tarp top20 rinktinių Europoje. 

Portugalijos vyr. trenerio Fernando Santoso komentaras: „Išskyrus makedonus, visi žinojo, kas nutiks. Tai yra finalas ir visi finalai yra labai sudėtingi. Esu dalyvavęs ne viename finale, todėl žinau apie ką kalbu.

„Galų gale tokias rungtynes reikia laimėti. Šias rungtynes pasitiksime su tokia pačia pagarba, kaip pasitikome rungtynes su Turkija“, – teigė Portugalijos rinktinės treneris. 

Šiandien Šiaurės Makedonija turės istorinį šansą pirmą kartą patekti į pasaulio čempionatą. 

Portugalija, tuo tarpu, gali jau šeštą kartą iš eilės ir aštuntą iš viso sudalyvauti šiame prestižiniame futbolo čempionate. Su Cristiano Ronaldo portugalai dar nei karto nepraleido didžiojo futbolo turnyro. 


Lenkija – Švedija. 21.45 val. Silesiam Stadium, Chožuvas. 

Kol Švedija ketvirtadienį sunkiai 120 minučių kovėsi su Čekija atrankos pusfinalyje, tol Lenkija žaidė draugiškas rungtynes su Škotija ir tikrai neišeikvojo nei pusę tiek jėgų, kiek tai padarė švedai atrankos pusfinalyje. 

Rungtynėse su škotais pailsėjo ir lenkų lyderis Robertas Lewandowskis. Kol kas savo karjeroje įspūdingų rezultatų su rinktine nepasiekęs „Bayern“ puolėjas norės savo rinktinę dar kartą išvesti į pasaulio čempionatą ir ten bent jau išeiti iš grupės etapo. 

Būtent R. Lewandowskio svarba Lenkijai spaudos konferencijoje išskyrė Švedijos rinktinės treneris Janne'as Anderssonas. 

„Taktiškai jie yra panašūs į Čekiją ir tai yra naudinga mums, kadangi žaidėme panašias rungtynes su panašia rinktine ketvirtadienį.

Robertas Lewandowskis yra pasaulinės klasės puolėjas ir tai jiems suteikia pranašumą. Žaidėme su jais praeitą vasarą, tai buvo kova. Kažko panašaus tikiuosi ir rytoj“, – varžovų lyderio svarbą išskyrė švedas. 

Lenkijos rinktinės trenerio Czeslawas Michniewicz komentaras iš spaudos konferencijoje: „Mes atidžiai išanalizavome Švediją. Turėjome žmones, kurie stebėjo jų rungtynes prieš Čekiją. Žinome, ko tikėtis iš jų.

Jie yra labai gera ir organizuota komanda, tai yra akivaizdu. Bet mes būsime paruošę planą šiam mačui. Wojciechas Szczesny stovės mūsų vartuose, jeigu jis bus sveikas.“

Šių rinktinių istorija pasaulio čempionate yra labai panaši. Nuo 2000-ųjų metų tiek švedai, tiek lenkai praleido 2010 ir 2014 metais vykusius čempionatus, o 2002, 2006 ir 2018 metais dalyvavo. 2022-ųjų čempionate Katare vienos iš šių rinktinių jau tikrai neišvysime. 


Kitame atrankos finale savo vietą yra užsitikrinusi Velso rinktinė. Valams savo varžovo teks laukti bent iki vasaros, kadangi kitoje tinklelio pusėje yra Ukraina, kuri kol kas negali žaisti dėl situacijos savo šalyje. Ukraina atrankos pusfinalyje turėtų susitikti su Škotija. 

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė