Pavyzdys vyrams: moterų rinktinė sutriuškino latves © lff.lt nuotr.

Jonavos miesto centrinis stadionas šventiškai priėmė moterų Baltijos taurės turnyrą, o Lietuvos rinktinė sirgalius nudžiugino atakuojančiu žaidimu ir pergale rezultatu 5:0.

Prieš pat rungtynes Jonavos stadione surengta pagerbimo ceremonija. LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius pasveikino ir įteikė dovanas Jonavos rajono savivaldybės merui Mindaugui Sinkevičiui bei geriausiai 2020 metų futbolininkei Liucijai Vaitukaitytei.

Šventiška atmosfera neišbėso visų rungtynių metu. Lietuvės pirmajame kėlinyje pademonstravo dinamišką ir atakuojantį žaidimą bei laimėjo daugumą individualių dvikovų prieš varžoves. Jau 5 minutę Simona Veličkaitė atliko pirmą smūgį, o kamuolys praskriejo virš skersinio.

Mūsiškės įsiveržė į priekį 9 minutę. Po Simonos Veličkaitės perdavimo pasižymėjo Paulina Sarkanaitė bei susilaukė vietos sirgalių ovacijų.

Netrukus Rimantė Jonušaitė išprovokavo latvių gynėjų klaidą, po kurios teisėja skyrė baudinį. Liucija Vaitukaitytė taikliu smūgiu padvigubino mūsiškių persvarą.

Kėlinio viduryje latvės pabandė surengti savo atakas, tačiau jos nesukėlė problemų Rimanto Viktoravičiaus treniruojamai komandai. Lietuvės nemažino apsukų puolime: du kartus šalia vartų smūgiavo L. Vaitukaitytė, o 32 minutę R. Jonušaitė vos neišsinaudojo šiurkščios latvių vartininkės klaidos.

37 minutę po kampinio mūsiškės pasinaudojo latvių gynėjų sumaištimi ir Algimantė Mikutaitė nukreipė kamuolį į vartus. Pačioje kėlinio pabaigoje Lietuvos rinktinė toliau draskė varžovių gynybą – dukart smūgiavo R. Jonušaitė, o A. Mikutaitės šūvis sudrebino vartų konstrukciją.

Puiki nuotaika Jonavos stadione vyravo ir antrajame kėlinyje. 52 minutę po kombinacijos buvo išnarpliota latvių gynyba, o Liucija Vaitukaitytė įmušė savo antrą įvartė. Jau po keturių minučių lietuvės vėl pasinaudojo varžovių sumaištimi, o įvartį pelnė Milda Liužinaitė – 5:0.

Per likusį kėlinio laiką smūgius į varžovių vartus atliko Laura Ruzgutė, S. Veličkaitė, Dovilė Gailevičiūtė, A. Mikutaitė. Efektingu smūgiu 77 minutę Monika Grikšaitė sudrebino skersinį.

Birželio 13 dieną Alytaus SRC stadione mūsiškės rungsis dėl Baltijos taurės trofėjaus finale prieš Farerų Salų rinktinę. Dvikova prasidės nuo 14 valandos.

Rungtynių statistika: Lietuva – Latvija 5:0 (3:0)

Jonavos miesto stadionas, teisėja – Jurgita Mačikunytė

Įvarčiai: 8 min. Paulina Sarkanaitė, 11 min. (iš baudinio) ir 52 min. Liucija Vaitukaitytė, 37 min. Algimantė Mikutaitė, 56 min. Milda Liužinaitė (Lietuva)

Įspėtos: 41 min. Liucija Vaitukaitytė, 78 min. Anika Kyžaitė (Lietuva); 23 min. Anna Krūmina, 26 min. Anastasija Čemirtanė, 39 min. Viktorija Zaičikova (Latvija)

Lietuvos rinktinės sudėtis: Meda Šeškutė, Algimantė Mikutaitė, Milda Liužinaitė, Vestina Neverdauskaitė (82 min. Greta Guižauskaitė), Laura Ruzgutė, Paulina Sarkanaitė (63 min. Loreta Rogačiova), Dovilė Gailevičiūtė, Liucija Vaitukaitytė (82 min. Monika Piesliakaitė). Ugnė Lazdauskaitė (77 min. Monika Grikšaitė), Simona Veličkaitė (77 min. Lolita Žižytė), Rimantė Jonušaitė (63 min. Anika Kyžaitė).