Į šalies rinktinių rezultatų aptarimą susirinkusiems futbolo specialistams ir žiniasklaidos atstovams Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinės treneriai apžvelgė komandos pasirodymą Europos čempionato atrankoje.
Jaunimo rinktinės treneris Antanas Vingilys prie komandos vairo stojo praėjusių metų vasarą, kai po nesėkmingai susiklosčiusių pirmųjų atrankos rungtynių atsistatydino Arminas Narbekovas.
Su daugeliu rinktinės futbolininkų treneris buvo dirbęs ankstesniame lygmenyje. Formuojant komandą akcentuotas vieningumas ir komandinė atsakomybė, žaidėjų motyvacija ir pagarba vienas kitam, savianalizė.
Ciklo metu rinktinei iš viso atstovavo 46 žaidėjai. Pasak A. Vingilio, tik vieneriose ciklo rungtynėse pavyko turėti visus pajėgiausius žaidėjus, beveik nebuvo rungtynių, kad nesikeistų bent pusė komandos. Taip atsitiko todėl, kad dalis jų jau atstovavo vyrų rinktinei, kiti negalėdavo padėti komandai dėl kitų priežaščių ar nepatenkindavo lūkesčių tokio lygio rungtynėms.
Analizuojant varžovus treneris A. Vingilys stebėdavo pilnas rungtynes, o detalesnės varžovų analizės ir atskirų epizodų funkciją rinktinėje atliko trenerio asistentas Gintaras Krasauskas, kuris tam pasitelkė "InStat" sistemos programinę įrangą. Žaidėjams tam tikros schemos buvo pateikiamos grafiškai naudojant vieną italų sukurtą programą.
Iš taktinės pusės ciklo metu daugiausiai akcentuotas racionalus žaidimas, drausmė, greitas perėjimas iš gynybos į ataką ir standartinės padėtys. Naudotos trys pagrindinės taktinės schemos, tačiau siekta, jog žaidėjai kuo lanksčiau prisitaikytų prie esamos situacijos. Daug dėmesio skirta individualiems pokalbiams, kad visi žaidėjai taktinius aspektus suprastų vienodai.
Pirmąsias ketverias ciklo rungtynes A. Vingilys įvertino kaip itin blogas tiek žaidimo, tiek rezultatų atžvilgiu (pralaimėta Andorai 0:1, Slovėnijai 0:3, Serbijai 0:5 ir Airijai 0:3). Vis dėlto penktose rungtynėse namuose (nusileista tituluotai Serbijos ekipai 0:2) rinktinė pradėjo funkcionuoti kaip komanda, pavyko įdiegti žaidybinę drausmę. Šeštose rungtynėse surinkus visus pagrindinius žaidėjus pasiektas geriausias žaidimas ir rezultatas (3:1 įveikta Airija), o septintose atsiliepė nuovargis ir traumos, bet svečiuose su Italija sužaista garbingai (0:2).
Šiemet rungtynėse su Andora pasiekta pergalė (1:0), tačiau žaidimo kokybė netenkino – tai sąlygojo ir klampus, nešvarus varžovų žaidimas, ir nemažas psichologinis spaudimas komandai dėl rezultato. Namuose dvikovoje su Slovėnija pirmą kartą nepasikeitė sudėtis ir žaidėjai pilnai įvykdė rungtynių planą – apsiginti pirmajame kėlinyje ir įmušė antrajame (1:0). Paskutinėje dvikovoje su Italija pavyko sužaisti lygiosiomis (0:0), varžovai arti tikslo buvo tik paskutinę minutę.
Pasak trenerio, pagrindinės priežastys, kodėl nepavyko pasiekti geresnio rezultato grupėje (užimta penktoji vieta grupėje, atsilikus nuo ketvirtosios 2 taškais) – optimalios sudėties, kontrolinių rungtynių trūkumas, nepakankamas fizinis pasiruošimas.
Tęsdamas savo darbą su rinktine A. Vingilys šią savaitę Vilniuje atliko potencialių kandidatų peržiūrą ir labiausiai nenudžiugino fizinio pasiruošimo testų rezultatai. Diskutuodami apie šią problemą treneriai atkreipė dėmesį į tai, jog nemažą dalį būsimos rinktinės kandidatų sudaro Pirmos lygos žaidėjai, tačiau treniruotumo lygis šių pirmenybių klubuose nėra pakankamas.
Dabartinio trenerių štabo sutartis galioja iki šių metų pabaigos, tad kas toliau treniruos U-21 rinktinę paaiškės po konkurso, kuris bus paskelbtas gruodžio arba sausio mėnesį. Atranka į Europos U-21 čempionatą startuos 2017-ųjų kovą.