Paskutiniosios FIFA Konfederacijų taurės dienos apžvalga

Konfederacijų taurės apžvalgą pristato didžiausia sporto prognozių bendruomenė www.STATYMAI.com įkurta dar 2005 m. Nemokamos prognozės, patarimai, konsultacijos, prognozių parduotuvė.

FIFA Konfederacijų taurė atėjo prie pabaigos. Išaušus paskutinei dienai, liko du neatsakyti klausimai: naujasis Konfederacijų taurės savininkas ir ekipa, kuri iškovos garbingą trečiąją vietą.

Dėl čempionų titulo kausis fantastiškai baudinių serijoje portugalus įveikusi Čilė ir nuo žemės paviršiaus meksikiečius nušlavusi Vokietijos rinktinė.

Tuo tarpu dėl trečiosios vietos kausis pusfinalyje suklupusios Portugalijos ir Meksikos rinktinės.

Portugalija – Meksika

Tarpusavio susitikimai parodo, kad Meksikos rinktinei pastaruoju metu sunkiai sekasi kovoti su Portugalija. Per paskutinius keturis susitikimus dvi pergales šventė Europos čempionai ir du kartus rungtynės pasibaigė lygiosiomis. Tiesa, vienas faktas meksikiečius gali raminti. Pergalė prieš Rusiją, buvo jų vienintelė pergalė šio turnyro istorijoje prieš Europos komandą.

Vieša paslaptis, kad šios ekipos visai neseniai žaidė. Tai buvo A grupės rungtynės, kai Meksikos rinktinė visus nustebino ir išplėšė lygiąsias prieš Portugaliją 2:2.

Žinoma, situacija drastiškai keičiasi, kadangi Portugalijos kapitonas Cristiano Ronaldo nebežais šiame turnyre. Jis išvyko namo, kur futbolininkui gimė dvynukai. Taip pat Raphaelis Guerreiro gavo teisę išvykti dėl patirtos traumos.

Portugalija

Portugalai tikėsis, kad rungtynės su Meksika turės kitokią baigtį, negu pirmasis susitikimas Rusijoje. Treneris Fernando Santosas gali remtis jaunesniais futbolininkais bei suteikti jiems vertingos patirties didžiojoje scenoje.

Galima startinė sudėtis:

Vartininkas: Jose Sa. Gynėjai: Eliseu, Luisas Neto, Jose Fonte, Nelsonas Semedo. Saugai: Gelsonas Martinsas Danilo, Bernardo Silva. Puolėjai: Pizzi, Nani, Andre Silva.

Amžiaus vidurkis: 27,8 metai.
Paskutinės trys rungtynes: Portugalija 0:0 Čilė, Portugalija 3:0 Naujoji Zelandija, Portugalija 1:0 Rusija.
Dalyvavimas Konfederacijų taurėje: Debiutas.

Meksika

Po labai nuviliančių rungtynių prieš Vokietiją, meksikiečiai turi greitai atsigauti, kad galėtų kovoti, kaip lygūs su lygiais prieš portugalus. Vykdami į pusfinalį Meksikiečiai negalėjo galvoti apie nieką kitą, kaip finišavimą tarp trijų geriausių komandų, todėl treneris Juanas Carlosas Osorio turėtų mesti į aikštę pačius geriausius futbolininkus.

Galima startinė sudėtis:

Vartininkas: Rodolfo Costa. Gynėjai: Jurgenas Dammas, Nestoras Araujo, Oswaldo Alanis, Luisas Reyesas. Saugai: Marco Fabianas, Rada Marquezas, Andresas Guardado. Puolėjai: Carlosas Vela, Oribe Paralta, Hirvingas Lozano.

Amžiaus vidurkis: 27,9 metai
Paskutinės trys rungtynės: Meksika 1:4 Vokietija, Meksika 2:1 Rusija, Meksika 2:1 Naujoji Zelandija.
Dalyvavimas Konfederacijų taurėje: Šeši kartai (1995, 1997, 1999 (Čempionai), 2001, 2005, 2013).

Vokietija – Čilė

Finalo repeticiją jau turėjome. B grupės rungtynėse Vokietija ir Čilė jau surėmė savo ginklus. Tada Pietos Amerikos atstovai 6-ąją minutę įsiveržė į priekį, kai Alexis Sanchezas nuginklavo Vokietijos rinktinės vartininką. Tiesa, prieš pat pirmojo kėlinio pabaigą Larsas Stindlas rezultatą išlygino.

Panašu, kad auksinis batelis turnyro iškeliaus į Vokietiją. Po pusfinalio Timo Werneris yra įmušęs 3 įvarčius ir atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą, Leonas Goretzka yra įmušęs taip pat 3 įvarčius, o Larsas Stindlas turi 2 įvarčius savo sąskaitoje. Vienintelis ne vokietis šiame sąraše yra C. Ronaldo su 2 įvarčiais, kuris jau yra palikęs Rusiją.

Po to, kai Čilė triumfavo Copa America turnyre 2015-aisiais ir 2016-aisiais, jie dabar žiūri į trečiąjį iš eilės tarptautinį trofėjų.

Vokietija

Vokietija viso turnyro metu atrodo labai stebinančiai puolime, o kaip treneris Joachimas Lowas teigė, kad jie atrodo vis geriau ir geriau, kaip komanda. Dabar jiems beliko tai įrodyti rungtynėse su Čile. Prieš komandą, kuriai J. Lowas turi labai daug pagarbos. Jaunieji vokiečiai žvilgčiojo į trofėjų nuo turnyro starto, o dabar turi labai realią galimybę iškovoti šaliai pirmąją Konfederacijų taurę istorijoje.

Galima startinė sudėtis:

Vartininkas: Marcas-Andre Ter Stegenas. Gynėjas: Matthiasas Ginteris, Antonio Rudigeris, Niklas Sule. Saugai: Joshua Kimmichas, Sebastianas Rudy, Leonas Goretzka, Jonas Hectoras, Larsas Stindlas, Julianas Draxleris. Puolėjas: Timo Werneris.

Amžiaus vidurkis: 23,8 metai
Paskutinės trys rungtynės: Vokietija 4:1 Meksika, Vokietija 3:1 Kamerūnas, Vokietija 1:1 Čilė.
Dalyvavimas Konfederacijų taurėje: du kartai (1999, 2005)

Čilė

Čilė yra pasiekusi savo žaidimo piką: tiek taktiškai, tiek fiziškai. Žinoma, tai yra pačiu geriausiu laiku. Faktas, kad jie sukūrė tiek daug progų rungtynėse su Portugalija ir žaidė 120 minučių aukščiausiu tempu parodo, kad Čilė yra pasirengusi finalui. Čilės komandos problema: jiems sunkiai sekasi išnaudoti susikurtas progas.

Galima startinė sudėtis:

Vartininkas: Claudio Bravo. Gynėjai: Mauricio Isla, Gary Medelas, Gonzalo Jara, Jeanas Besausejouras. Saugai: Pablo Hernandezas, Marcelo Diazas, Charlesas Aranguizas, Arturo Vidalis. Puolėjai: Eduardo Vargas, Alexis Sanchezas.

Amžiaus vidurkis: 28,7 metai
Paskutinės trys rungtynės: Čilė 0:0 Portugalija, Čilė 1:1 Australija. Čilė 1:1 Vokietija.
Dalyvavimas Konfederacijų taurėje: Debiutas