Paskutinė pusfinalio dalyvė - Čekija © Eurofootball.lt
Sužaistos ketvirtosios Europos čempionato ketvirtfinalio rungtynės. Paskutine pusfinalio dalyve tapo Čekijos rinktinė, per šešiolika antro kėlinio minučių sutriuškinusi Danijos komandą.

Tai buvo ketvirtoji čekų pergalė iš eilės, ir dabar pusfinalyje jų laukia turnyro staigmena Graikija, kuri iš kovos jau eliminavo praėjusio čempionato nugalėtoją Prancūzijos ekipą. Kitame pusfinalyje susitiks Portugalijos ir Olandijos rinktinės.

Čekija - Danija 3 - 0
49' %p01257
63', 65' %p02003

Rungtynės prasidėjo gan aktyviai ir jau 6-ąją minutę čekas Martinas Jiranekas galva perdavė kamuolį Milanui Barošui, bet šiam nepavyko tiksliai smūgiuoti. Dar po 7-ių minučių aukštasis Janas Kolleris smūgiavo galva, bet jo smūgis taip pat buvo netikslus.

14-ąją minutę po čeko Tomo Galašeko smūgio kamuolys praskriejo šalia virpsto. Po kelių akimirkų pavojus kilo prie Čekijos vartų, bet Cristiano Poulseno smūgį spėjo blokuoti gynėjas.

Vis aktyviau žaidę danai 26-ąją minutę sukūrė dar vieną progą, bet Tomo Graveseno smūgis buvo kiek netikslus. 35-ąją minutę traumą patyrė ir rungtynių tęsti nebegalėjo Čekijos rinktinės gynėjas Martinas Jiranekas. Vietoje jo aikštėje pasirodė Zdenekas Grygera. jau per pridėtą pirmo kėlinio laiką čekas Karelas Paborskis skersavo kamuolį į baudos aikštelę, ir šis kiek netikėtai iš viršaus atsimušė į skersinį. Nors danai žaidė kiek aktyviau ir ilgiau kontroliavo kamuolį pirmasis kėlinys pasibaigė be įvarčių.


Antrajame kėlinyje sužaidus vos keturias minutes po kampinio Janas Kolleris galva išvedė čekus į priekį. Po šio įvarčio žaidimas tapo dar labiau atviru ir abi komandos pradėjo pavojingai atakuoti.

63-ąją minutę Milanas Barošas, gavęs puikų perdavimą iš Karelo Paborskio, iššoko vienas prieš vartininką ir nestipriu smūgiu permetė kamuolį per Tomą Sorenseną. Dar po dviejų minučių Pavelas Nedvedas vėlgi perdavė kamuolį Barošui, o šis prasiveržęs į baudos aikštelę pasiuntė kamuolį į vartus. Šiame čempionate tai buvo jau penktasis 22-ių metų puolėjo įvartis, taigi jis tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju.

Per keliolika minučių stipriai pasikeitus situacijai žaidimas aprimo. Danai bandė švelninti rezultatą, bet visos jų pastangos nuėjo veltui. Aktyviai žaidė po keitimo pasirodęs danas Peteris Madsenas. Besibaigiant rungtynėms progą turėjo Karelas Paborskis, bet jo bandymas permesti vartininką iš 16 metrų buvo netikslus. Visos danų pastangos sušvelninti rezultatą atsimušdavo į be klaidų žaidusią čekų gynybą.

Statistika:

Smūgiai į vartus: 13 ir 11
Smūgiai, pataikę į vartų stačiakampį: 5 ir 1
Pražangos: 20 ir 15
Kampiniai: 7 ir 4
Kamuolio kontroliavimas: 42% ir 58%

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...