Paskelbti trys kandidatai laimėti geriausio Afrikos futbolininko apdovanojimą

Ketvirtadienį kandidatų, galinčių laimėti geriausio Afrikos metų žaidėjo apdovanojimą, sutrumpėjo nuo penkių iki trijų. Šio prizo tikrai nebelaimės puolėjai Asamoah Gyanas ir Ahmedas Musa.

Trejetuke – Dramblio Kaulo Kranto rinktinės saugas Yaya Toure, puolėjas iš Gabono Pierre‘as-Emerickas Aubameyangas bei Nigerijos nacionalinės ekipos vartininkas Vincentas Enyeama.

„Manchester City“ futbolininkas Toure šį apdovanojimą gavo pastaruosius trejus metus ir pretenduoja tapti pirmuoju futbolininku, pripažintu geriausiu Afrikos futbolininku net keturis kartus iš eilės. Triskart be Toure tai pasiekęs yra tik Ganos rinktinės atstovas Abedi Pele.

Žaidėjas iš Dramblio Kaulo Kranto 2013-14 metų sezone per 35-erias „Premier“ lygos rungtynes pelnė 20 įvarčių bei su ekipa iškovojo čempionų titulą.

Aubameyangas, tuo tarpu, pernai puikiai debiutavo Dortmundo „Borrusia“ gretose. Puolėjas pasižymėjo 13 kartų ir padėjo Jurgeno Kloppo auklėtiniams finišuoti antrojoje „Bundesliga“ čempionato vietoje.

Vincentas Enyeama pasaulio čempionate brazilijoje vilkėjo Nigerijos rinktinės kapitono raištį. Be to, vartininko atstovaujama „Lille“ ekipa praėjusį sezoną užėmė trečiąją vietą „Ligue 1“ pirmenybėse.

Nugalėtojas bus paskelbtas sausio 8 dieną didžiausiame Nigerijos mieste Lagose.