Paskaičiuokime svetimus pinigus: vasarą labiausiai išlaidaujančių klubų dešimtukas

Šių metų vasaros perėjimų langas – kaip niekada įtemptas. Po ilgo taupymo praėjusį tarpsezonį pagaliau pradėjęs pirkti aukščiausios klasės žaidėjus Londono „Arsenal“ neketina sustoti. Taip pat eilinį kartą verda kova „kuris daugiau išleis“ tarp Ispanijos grandų „Barcelona“ bei Madrido „Real“, tačiau šįkart neatsilieka ir naujasis „La Ligos“ čempionas „Atletico“.

Štai dešimties klubų, šį tarpsezonį išleidusių daugiausiai pinigų, sąrašas:

10. „Paris Saint-Germain“, 49.5 mln. eurų. Prancūzijos čempionai, atrodytų, yra vieni didžiausių pastarųjų metų išlaidūnų, tačiau įsigaliojus „Financial Fair Play“ draudimams, klubui leista žaidėjų įsigyti tik už 70 mln. eurų. Beveik 50 mln. jau skirta vienam Davidui Luizui, dėl likusių 20-ies patikimesnių gandų nėra.

9. „Southampton“, 58 mln. eurų. Šie Anglijos vidutiniokai tikrai kiekvieną vasarą nefigūruoja tarp daugiausiai perkančių klubų, tačiau šiemet atsidurti dešimtuke privertė aplinkybės. Pardavę penkis pagrindinius žaidėjus „šventieji“ susižėrė per 100 milijonų, todėl dabar naujasis strategas Ronaldas Koemanas nori juos tinkamai investuoti bei „atkurti“ komandą. Kol kas įsigyti Dušanas Tadičius, Shane‘as Longas, Fraiseris Forsteris, Graziano Pelle bei Florinas Gardošas.

8. „Manchester City“, 65.5 mln. eurų. „Premier lygos“ nugalėtojai taip pat yra susilaukę šiokių tokių apribojimų dėl „Financial Fair Play“ taisyklės, tačiau vis tiek išleido gan nemažą sumą stiprindama gynybą, buvusią ekipos silpnąja vieta. Į komandą atvyko didžiausios šios sumos dalies pareikalavęs Eliaquimas Mangala, vartininkas Willy Caballero bei saugai Fernando ir Bruno Zuculini.

7. „Manchester United“, 73.5 mln. eurų. Atgimimą žadantis kitas Mančesterio klubas taip pat iš visų jėgų darbuojasi žaidėjų rinkoje. Nors išleido tikrai ne mažą sumą pinigų, „United“ neketina sustoti ir nebus nieko keisto, jei rugsėjo pirmą dieną daugiausiai išleidusiųjų dešimtuko viršūnėje karaliaus būtent šis klubas. Kol kas už dideles sumas įsigyti Luke‘as Shaw, Anderis Herrera bei kiek mažiau sumokėta už jauną vartininką Vanją Milinkovičių.

6. Londono „Arsenal“, 77 mln. eurų. „Kanonieriai“ patiria atgimimą ne futbolo aišktelėje, o transferų rinkoje. Sakoma, apetitas kyla bevalgant, tad pernai titulų badą nutraukęs klubas aktyviai stiprinasi bei gerina pozicijas kovoje dėl „Premier“ lygos trofėjaus. Kol kas milijonai investuoti į Alexį Sanchezą, Calumą Chambersą, Mathieu Debuchy ir Davidą Ospiną. Tačiau treneris Arsene‘as Wengeras sakė, jog perėjimų langas jam atsidaro rugpjūčio penkioliktąją, todėl galime sulaukti ir daugiau pirkinių.

5. Londono „Chelsea“, 93.5 mln. eurų. Dviejų ekscentriškų asmenybių – savininko Romano Abramovičiaus bei stratego Jose Mourinho – vadovaujamas klubas nestokoja ambicijų atjauninti komandą bei sugrįžti į lygos viršūnę. Paklotos apvalios sumos už Cescą Fabregasą, Diego Costą ir Filipe Luisą byloja tik apie aukščiausius tikslus.

4. Madrido „Atletico“, 101.5 mln. eurų. Panašu, jog Ispanijos sostinės klubas, praėjusį sezoną netikėtai tapęs čempionu, šį titulą žada apginti. „Atletico“ jau pavyko į savo gretas prisivilioti ne vieną didžiuosius Europos grandus dominusį žaidėją, sklinda kalbos, jog domimasi ir „Borussia“ žvaigžde Marco Reusu. Kol kas ekipą papildė Miguelis Moya, Guilherme Siqueira, Angelis Correa, Mario Mandžukičius, Janas Oblakas, Antoine‘as Griezmannas, Jesusas Gamezas ir Raulis Jimenezas.

3. Madrido „Real“, 120 mln. eurų. Nors ir atsidūrė trečiojoje sąrašo vietoje, stipriausias Europos klubas įsigijo tik tris žaidėjus. Išvykusį vartininką Diego Lopezą pakeitė pasaulio čempionate žibėjęs Keyloras Navasas, aikštės vidurį sustiprino taip pat Brazilijoje nuostabiai žaidęs Toni Kroosas. Tačiau daugiausia (80 mln. eurų) buvo išleista kolumbiečiui Jamesui Rodriguezui, kuris vis dėlto yra labiau atsakas „Barcelonai“ į Luiso Suarezo įsigijimą, negu būtinas pastiprinimas.

2. „Liverpool“, 131 mln. eurų. Po ketverių metų pertraukos į UEFA Čempionų lygą patekę „raudonieji“ tikisi šiais metais iškovoti ir Anglijos čempionų taurę. Pardavęs lyderį Suarezą, „Liverpool“ gali sau leisti gausiau apsipirkti bei ieškoti urugvajiečiui pamainos. Į „Anfieldą“ jau atvyko „Southampton“ trio Rickie Lambertas, Adamas Lallana bei Dejanas Lovrenas, taip pat klubą papildė Alberto Moreno, Emre Canas, Lazaras Markovičius ir „Lille“ atgal išnuomotas Divockas Origi.

1. „Barcelona“, 153 mln. eurų. Prieš kelerius metus Europoje dominavusio klubo dienos jau baigėsi, tad, natūralu, jog atėjo laikas atsinaujinti. Kaip ir kiekvieną vasarą, Barselonos ekipa stengiasi pirkti tik būtinus, aukščiausios klasės žaidėjus, nors, tiesą pasakius, Luiso Suarezo įsigijimui už 88 mln. eurų pritarti sunku. Be Urugvajaus rinktinės puolėjo sugrįžti į Ispanijos bei Čempionų lygos viršūnę klubui bandys padėti Ivanas Rakitičius, Marcas-Andre ter Stegenas, Claudio Bravo, Jeremy Mathieu ir Thomasas Vermaelenas.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...